Arrakis: Dawn of the Fremen

xxxxxxxxoo hodnoceno 1x (Seznam vlastníků)

Arrakis: Dawn of the Fremen - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: intriky, válečná, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: Gale Force Nine
Autoři: Bill Eberle
Greg Olotka
Jack Kittredge
Jack Reda
Peter Olotka
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Už někdo hrál? 

18.9.2022 07:14:17

Jednou ve čtyřech hráčích. Nedohráli jsme. Každopádně dojmy jsou dost pozitivní. Jedná se o čistokrevnou area převahovou wargame zabalenou v atraktivním tématu Duny. Každý hráč se ujímá role vůdce jednoho fremenského kmene a snaží se eliminovat ostatní hráče. Rozložení sil na mapě je každému vždy viditelné, stejně jako karty, které hráči mohou získávat během hry. Ono získávání karet je poměrně napínavé, i když těch karet je jen kolem 20. Celý princip hry je založený na tom, že se snažíte vhodně posouvat svoje síly, které jsou představovány žetonky filtršatů, krispelů, červů a dalších, tak, abyste měli vždycky v daném místě převahu. Boje totiž probíhají tak, že útočník vyhlásí jedno bitevní pole, do něj může přesunout jednotky ze vzdálenosti, do které se může pohnout (závisí na typu žetonů) a pak se spočítají síly v bitevní oblasti samotné a ve všech přilehlých oblastech. Vzhledem k tomu, že všechny žetony i karty jsou vždy odkryté, neexistuje způsob, jak protivníka zaskočit (s výjimkou toho, koho budou podporovat jednotky třetích stran). Ale je toho tolik, na co člověk musí myslet, že občas se nějaký brilantní manévr podaří tajit. Za mě tedy super, akorát pomalejší hráči tu budou dosti paralyzováni. Herní dobu tipuji klidně ke třem hodinám, možná i více. Ale výhodou je, že žádná partie nebude nikdy stejná, už jen díky tomu, že už setup je vlastně předehra vlastní hry. 

18.9.2022 17:36:12

Díky. Váhám právě nad tímto a hře A war of Whispers.

19.9.2022 12:16:01

Upřímně, ty dvě hry jsou tak odlišné, že vůbec není problém mít obě. 

21.9.2022 20:26:58

No jo, ale deskoherní almara není nafukovací a ještě čekám nějaké věci z KS. Chápu, že zážitek bude rozdílný, ale mechaniku převahovky s AC mají společnou. Těžké rozhodování. 

23.9.2022 17:37:04

@ManlyGuy Dawn of fremen je krutoprisna vyhlazovací wargame. War of whispers je pohodová easy area control, kde o vítězi většinou rozhodne to, jak se na začátku vylosují loajality. War of whispers mám opravdu rád, je to jednoduchá hra s přehledem do hodiny, hrajeme ji většinou na rozehřátí, před něčím delším. Dawn of fremen jsem jen četl pravidla, tak uvidím, jaky z toho budu mit pocit, ale na první hru se už teď těším.

23.9.2022 19:58:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak dej prosím vědět. To téma Duny je fakt lákavé. 

23.9.2022 20:24:45

Na BGG nemá hra úplně kladná hodnocení. Co jsem pročítal reakce, je to prý dost nevyvážené útočník Vs. obránce a karty tomu údajně moc nepomáhají a ke konci hry spíše nepřehledné a k eliminaci hráče může dojít velice často. No, asi hru pustím z hledáčku, nakonec to nebude můj šálek. Škoda.  :-(

27.9.2022 14:06:15

Vybíráme z Bazaru

Robin Hood a jeho dobrodružství
Robin Hood a jeho dobrodružství
Akt. cena: 690 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas