nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Armada: Two Player Starter Set

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Piráti
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Mantic Games
Autoři: Matt Gilbert
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Zvedněte kotvy a vyplujte se svým loďstvem do bitev na mořích Pannithoru, fantasy světě her vydávaných společností Mantic Entertaintment!

Armada je figurková (resp. lodičková) wargaming hra typu skirmish, ve které se hráči střetnou v námořní bitvě mezi dvěma loďstvy. Pro začátek si vystačí s figurkami lodí ze základní krabice, pro každé loďstvo 4, hra je však navržena spíše pro bitvy dvou flotil obsahujících 6-10 lodí. O výsledku bitvy rozhoduje jak strategické a taktické umění hráčů, tak přízeň štěsteny, která velkou měrou ovlivňuje hody kostkami.

Příprava hry:

Hráči si ke hře připraví svá loďstva na předem dohodnutý počet bodů. Hraje se na ploše 48x36”, případně i větší podle velikosti flotily, resp. její celkové bodové hodnoty. Vybere se scénář určující cíl hry (např. potopení hlavní nepřátelské lodě, obsazení určité části bojiště apod.), na herní plochu se umístí terénní prvky (ostrovy, skaliska, mělčiny) a hráči rozmístí své lodě do startovní zóny dané scénářem. Rovněž se určí, z které světové strany (čtyři okraje herní plochy a rohy mezi nimi, tedy 8 možností) na začátku fouká vítr.

Průběh hry:

Hraje se obvykle na 8 kol, pokud scénář neurčí jinak, a v každém kole proběhnou čtyři fáze:

  1. Hod dvěma kostkami, podle kterého se určí odkud v daném kole vane vítr. Směr se oproti tomu předchozímu buď nezmění nebo se posune a fouká z vedlejšího sektoru.
  2. Směr větru určí pořadí, ve kterém budou lodě obou hráčů postupně aktivovány. Nezáleží na tom, komu loď patří, dříve se budou aktivovat lodě “nejblíže” světové strany, ze které vítr fouká.
  3. Během své aktivace loď vykoná 0 (spuštěná kotva) až 3 pohyby (plná rychlost), při každém z nichž se může také natočit a střílet na nepřátelské lodě v dosahu svých zbraní (těch je několik typů). Pokud je po ukončení všech pohybů lodi dostatečně blízko nepřátelská loď, lze ji zahákovat a dojde k boji mužstva proti mužstvu. Při pohybech lodi dochází rovněž ke srážkám, ať již úmyslným (záměrné najetí do lodě nepřítele) nebo nechtěným (vynucená kolize dvou lodí nebo najetí lodě na jinou překážku).
  4. Závěrečná fáze, při které se vyhodnotí některé efekty (např. poškození hořící lodě) a rozhodne se, je-li již scénář splněn nebo bude následovat další kolo. 

V průběhu hry, zejména pro vyhodnocení zásahu nepřátelské lodě nebo na výsledek boje při zahákování, se používají desetistěnné kostky. Některé herní mechanismy jsou ale řešeny i hody klasickými šestistěnnými kostkami. Každá loď má svou kartu určující její bojové vlastnosti a hlavně, jak velké poškození vydrží, než se její posádka vzdá, nebo je loď potopena. Vlastnosti lodi je možné vylepšit přidáním speciálního vybavení, magického artefaktu nebo výcvikem posádky. Některé lodě mohou mít na palubě též kapitána se specifickými charakteristikami dávajícími lodi nebo i celému loďstvu určitou výhodu proti nepříteli.

Starter set pro dva hráče obsahuje vše potřebné ke hře (pravidla, kostky, žetony, papírovou herní desku a terénní prvky pro umístění na ní) včetně základů pro budování dvou flotil: 4 lodě orků a 4 lodě Basiley, království obývaného hlavně lidmi. Toto vybavení plně dostačuje pro hraní prvních menších bitev a seznámení se s pravidly. Další lodě je možno přikoupit ať už jednotlivě nebo v rámci setů vydávaných pro jednotlivé národy obývající Pannithor.

Autor: AlQuds

Mini a promo rozšíření (1)

Vybíráme z aukcí

Petrichor
Petrichor
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>