Arkham Horror (třetí edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 130x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror (třetí edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Braní jen jednoho mythos tokenu


Ahoj, zajímá mě jestli se hra nějak rozbije když budu brát ve fázi mýtu pouze jeden mythos token?

Zajímá mě jestli se tím hra zpomalí a nebude na mě tolik tlačit. Hru ještě nemám, ale měla by mi brzy dorazit tak chci vědět názory.
12.4.2021 13:15:08


Ahoj,

tlak se zmenší, nicméně ti budou chodit pomaleji i stopy. Ale jelikož je v tom balíku žetonů více negativních věcí tak hra bude jednodušší...ale zkus to nejdříve podle pravidel, není to nehratelné

12.4.2021 13:28:12

Nejde jen o poměr negativních a pozitivních afektů, ale zejména o počet akcí přepočtených na žeton. V této úpravě budeš mít dvojnásobný počet akcí, tedy hra bude o polovinu lehčí, čili naprostá dávačka...

12.4.2021 13:34:17

Dělat to celou hru ji podle mě zpomalí, prodlouží a začne být rozbředlá, protože se toho bude málo dít. Příliš to sníží obtížnost, hra přestane vyvíjet tlak. Muselo by se zaexperimentovat se složením tokenů - třeba alespoň nedávat ty prázdné.
Ale někdy hraju variantu, že dávám jen jeden žeton do konce vyčerpání prvního pytlíku. Jakmile se první várka žetonů vybere a vrací se zpět, tak už se berou dva. I to je snížení obtížnosti, ale hodí se to buď když to chce mít člověk víc na pohodu anebo když dlouho nehrál a chce se do toho v klidu vpravit, nebo když se hraje s někým kdo se to teprve učí, takže má víc času si zvyknout na mechaniky než ho hra začne masit. Když se pak začnou brát žetony dva, tak ono to udělá i takovou nějakou gradaci.
Chci zkusit i variantu že se bude jeden žeton brát až do prvního zúčtování, což může přijít kdykoliv.
Ale to si spíš zkus co ti bude vyhovovat. Protože některé scénáře s tím snížením obtížnosti už pak jsou trochu nuda, protože právě se toho málo děje a všechno snadno stíháš.

12.4.2021 13:37:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Hra o manželství
Hra o manželství
Akt. cena: 70 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas