Arkham Horror (třetí edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 130x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror (třetí edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

planuji se dodatky a rozsireni?


planuji se dodatky a rozsireni?
a kde?
22.5.2019 16:09:34

trocha osvěty
Spíš než politická korektnost to bude selektivní slepota ;)

Dal jsem si tu práci se na to podívat:
Cca polovinu nestvůr tvoří nelidská monstra, cca čtvrtina jsou bílí muži a zbytek ženy, "ne-běloši" a dokonce je tam i jedna žena-černoška.
Mezi pomocníky bílý muž taktéž figuruje, stejně jako 5 žen a několik mužů hispánců a asiatů.

Spojené státy roku 1920 zažívaly masivní imigrační boom, takže byly všechno, jen ne "čisté a bílé". Zároveň zde fungovala docela brutální rasová i národnostní segregace, takže to, že vyšetřovatelé jsou až na dvě výjimky Američané ze střední třídy a jejich pomocníci imigranti, dává dokonalý smysl (navíc mezi pomocníky ze speciálního balíku pro scénáře je těch bílých můžu ještě víc).

P.S. Ještě bych rád upozornil na ten děsivý fakt, že mezi vyšetřovateli je jedna lesba a jeden možný homosexuál (nepotvrzený, vycházím ze spekulace ohledně mužského jména jeho lásky) - to už bych skoro začal dávat bacha, aby mi ta hra nerozvrátila rodinu a neudělal z dětí devianty :)

20.11.2019 15:39:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Kde som sa to ocitol?
Toto teraz rozoberať, nezaspali ste dobu trošku? Arkham Horror je fikcia, vystupujú v ňom vymyslené príšery a kúzla, ale vy sa sťažujete, že tam majú príliš veľké zastúpenie minority? To jako fakt? Narušuje vám to vašu bielu heteronormatívnu zónu a kazí vám to dojem z hry, pretože tam nie je zástup bielych hetero chlapov (tipujem, že vám nevonia ani pomer žien a mužov)? Ste natoľko sebeckí a si myslíte, že ste jediní, kto si to chce kúpiť a ostatní nemajú právo mať možnosť sa rovnako vcítiť do postavy, ku ktorej by mali pocitovo bližšie? Pekne ste sa tu predviedli podaktorí. Shame on you.

4.10.2020 21:57:00

Rozšíření v CZ
Bude se překládat nějaké rozšíření k této hře? Někde zaznělo, že po Vánocích se bude vědět více...
Díky

8.1.2021 12:13:52

rozšíření
Bohužel, od vydání (2019) se neprodala ještě ani polovina nákladu. Musíme si přiznat, že 3. Arkham prostě neuspěl. Tímto tempem to budeme vyprodávat ještě 2 roky.
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

8.1.2021 12:20:01

Pre nás je 3rd edition najlepšia
V našej hernej skupine sa najviac osvedčila táto tretia edícia. Mrzí ma, že sa tak zle predáva, a že rozšírenia nebudú v cz pretože je tam dosť textu + ruby kariet stretnutí sú v angličtine. Porovnávam len druhú a tretiu edíciu aj s expanziami. Každopádne 3rd edition rulez ako sa hovorí a nezmyselné mechaniky 2ky a jej zbytočne komplikované mythos karty nechcem v živote vidieť :D (samozrejme tá 2ka má niečo do seba aj expanzie sú fajn - no hate)...
Je fajn, že sa BF vyjadrilo, že to nejdú prekladať pretože som na to čakal. Ak by vyšlo v cz napr. Dead of Night, počkal by som. Takto ho už mám doma.

19.2.2021 15:13:26

Veľká škoda toho ze rozšírenia nevyjdu v češtine, osobne mam eldritch horror, arkham horror aj panstvi hruzy strašne moc rád… ale AH tretia edícia je podľa mňa úplne top… je škoda že sa asi bežný ľudia boja takýchto hier… preto sa to asi nepredáva tak ako by si to zaslúžilo… keby vyšlo aspoň to prvé rozšírenie v CZ, tak ako tomu bolo pri EH, lebo okrem iného pridáva kopec kariet stretnutí a balíčky stretnutí pre nejakú lokalitu by vyzerali ako balíček stretnutí, nie len ako zopár kariet. Moja angličtina nieje na tak vysokej úrovni aby som si kúpil anglickú verziu… preto mi ostáva len veriť ze jedneho dňa sa stane zázrak a vyjde to česky… 

9.5.2021 22:48:27

Drk

Vladmen87: na foru je přeloženo menší rozšíření a na under dark waves se pracuje. Mám vše vytisklé a v obalech.

10.5.2021 07:10:25

Zkusit požádat jiné třeba i větší vydavatelství. Byla by  veliká škoda ty menší rozšíření nevydat.

11.6.2021 18:35:19

@Lobocz Jenže práva drží Asmodee.

27.6.2021 19:37:41

Zdravim, docela dlouho tu nebyl prispevek na toto tema. Nevite, jestli uz nejake rozsireni v CZ vyslo ci ma vyjit nebo vubec zadne nebude? Diky

19.1.2023 17:15:21

Nevyšlo. Pokud se nestane zázrak, tak ani nebude.

Ale vše je přeloženo fanouškovsky a kvalitně a v grafice, tak si lze s trochou snahy počeštit vše co vyšlo. Já to tak udělala.

19.1.2023 17:40:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Make 'n' Break DE (nová, jazykově nezávislá)
Make 'n' Break DE (nová, jazykově nezávislá)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas