Arkham Horror (třetí edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 130x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror (třetí edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Pár dotazů k nestvůrám

Prosím o radu, stále plavu v pravidlech a některými věcmi si nejsem jistá...:-(

1) Přijdu na pole s nestvůrou, mohu buď "útočit" nebo zkusit "úhyb". Když zaútočím a když ji nezabiju, jen má nějaká zranění, tak ji mám u své karty - a při "zápolení" ve fázi nestvůr mi "jen" nasolí zranění - nic se nehází? Čili "zápolení" je zablokování nestvůry na jednoho vyšetřovatele plus patřičné zranění ve fázi nestvůr?

2) Mohu tato zranění udělená nestvůrou při zápolení "věnovat" nějaké své kartičce, která má limit pro zranění, že ano?

3) Pokud po tom, co zaútočím na nestvůru a nezabiju ji, ke mně stihne ve fázi hráčů ještě dojít nějaký jiný vyšetřovatel, tak může on tu nestvůru "převzít" tím, že na ni zaútočí, takže si ji přesune k sobě (a buď ji zabije, nebo to pak schytá on) - ale tím mě uchrání před těmi zraněními ve fázi nestvůr?

4) Když dělám akci "úhyb" - když uspěju, nestvůra je "vyčerpaná", nechám ji na daném poli a otočím ji. Ve fázi nestvůr se "připraví" - to je už v tomtéž kole ve fázi nestvůr, nebo až v dalším kole ve fázi nestvůr?
Co se s ní tedy děje v tomtéž kole ve fázi nestvůr po úspěšném "úhybu"?
Ona zůstane ležet, nebo se jen zmátoří nebo se zmátoří a hned po mě zase skočí?

5) Když tedy uspěju při "úhybu", a mám ještě možnost nevyčerpané akce pohyb, mohu tedy popojít ještě o pole dál a tím jako projít kolem ní?

6) Když jsou dvě nestvůry nebo víc, zkouším "úhyb", používám nejhorší modifikátor, házím jen jednou, počet úspěchů=počet těch, kterým jsem se uhnula - když nehodím dost úspěchů, jak se určuje, které jsem se vyhnula a které ne?

7) Když neuspěju při "úhybu", tak ona na mě skočí - přesunu si ji k sobě (tj."zápolení")?

8) Pokud neuspěju při "úhybu", nestvůra začne "zápolit". Pokud mám ještě další akci, předpokládám, že už smím jen "útočit" nebo se "soustředit"?

9) Chápu správně toto?
"409.6 Pokud je nestvůra, na kterou útočíte, vyčerpaná, nezačnete s ní zápolit. Nestvůra zůstává vyčerpaná a zranění udělujete jako obvykle."
Znamená to, že když dojdu k vyčerpané nestvůře, mohu ji buď přejít bez povšimnutí, nebo jí zrakvit nějakým efektem, nebo na ni zaútočím, ale v takovém případě se nepřesouvá ke mně, jen jí nasolím zranění, co hodím?
Pokud ji ale nezabiju, pak ona se ve fázi nestvůr jen "připraví" - ale v tomto kole na mě ještě neskočí? Nebo už rovnou ano? (stejná nejasnost jako v otázce 4)

10) Nestvůra se vyčerpává jen "úhybem"?

11) Chápu to správně, že: když zápolím s dvěma nestvůrami, smím útočit jen na jednu. Pokud ji zabiju, na druhou už nemohu, protože každá akce jednou za kolo - ale mohu zkusit úhyb. Pokud uspěju, vracím ji zpět na herní desku vyčerpanou stranou nahoru. A jsem zase u problému, co všechno mi od ní hrozí ve fázi nestvůr. Jestli ona se zmátoří a hned vrátí ke mně a já tím získám jen možnost ji sejmout při své akci v dalším kole - nebo jestli ona má v tomto kole ve fázi nestvůr dost práce sama se sebou a jí jí v dalším kole můžu třeba zdrhnout (pokud bych k tomu měla důvod).

12) Dává-li mi efekt karty akci navíc, tak stejně platí, že každá akce jen jednou za kolo - že? Čili asi nemohu udělat pohyb-úhyb-pohyb, čili nestvůru obejít? Nebo dá se nějak projít okolo ní a nezůstat na poli kde je/byla? Pokud ano - jak?
11.4.2020 22:29:10

a ještě "Obchod"
13) A ještě prosím - akce "Obchod" se počítá jako jedna akce pro obě strany - tedy ten kdo dává i ten kdo dostává to mají za jednu akci?

11.4.2020 22:50:17

Sekcia otazky
Nazdar, otazky k pravidlam patria do sekcie otazky, nie do diskusii.

12.4.2020 06:39:40

re
ve většině otázek máš jasno, neboj se toho. Doporučuji ti však se podrobně podívat na pomocnou kartičku - časování kola. Je tam jasně popsáno, že ve fázi nestvůr je 1. aktivace nestvůr, 2. útok a 3. vyčerpané nestvůry se připraví.

Toto vnese světlo do většiny dotazovaných situací.

Hodně zdaru.

12.4.2020 09:08:20

...no i tak nevím
Pelly, podle karty (i pravidel) by se vyčerpaná potvora měla ve fázi nestvůr připravit a
202.4b - Pokud se na poli s připravenou nestvůrou nachází jeden nebo více vyšetřovatelů , nestvůra začne s jedním z nich zápolit (dtto 451.5)
Takže mi z toho vychází, že když se jí úspěšně uhnu, tak v následné fázi nestvůr mi sice nedá zranění a nikam nepopoleze (což mi nic neřeší, protože nemám šanci popolézt ani já, ani nikdo dolézt ke mně), ale jelikož je připravená, mám ji hned zase zpátky - čili já moc nechápu, proč je to tak složitý, že bych technicky vzato měla kartičkou šibovat zpátky na herní plán, tam ji jen ogrilovat z obou stran a zase si ji vzápětí vrátit na původní místo, když já už mezitím nemám možnost dalších akcí.
Proto si kladu otázku, jestli to není myšleno tak, že když se jí uhnu, zůstane vyčerpaná až do dalšího kola a ne jen tu chvilinku do fáze nestvůr - čili já mezi tím úhybem a její aktivací mám svou fázi hráče (to by mi dávalo větší smysl)...?

12.4.2020 13:36:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Přesně tak
Pokud ji uhnes a neodejdes, tak se na tebe zase nalepí, ale nezautočí. Tedy příští kolo náš moznost udělat uhyb a pokud uhnes, máš obvykle 2 akce.

Edit: navíc je to občas jediný způsob, jak se vyhnout nepříjemnemu efektu aktivace...

12.4.2020 18:48:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Souboj generací
Souboj generací
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas