nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Arkham Horror (Third Edition)

Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: právě překládáme
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

AH 3rd edition vs Eldrich horror

Jednoducha otazka. Ktera z těch dvou her je lepší?

11.11.2018 13:58:23

...

Pocitově? Arkham. Eldritch mě popravdě nikdy nezaujal, dával jsem mu hodněkrát šanci, ale nikdy ji neproměnil (nemám rád koopy). Nelíbí se mi tématicky, zlo vyvěrá z hlubin, +- rok 1930, je potřeba jednat rychle a efektivně než azathoth vyleze z nicoty, ale lidi si cestujou po světě a dělaj blbosti. Zaměření eventů apod tím trpí, je uchopitelnější bojovat sám s monstrem někde v zapadlé uličce, než s hordou zombií v Tokyu. Nebo v pralese. WTF. Ten svět tomu hrozně ubližuje. Hlavně když si člověk vezme rozšíření, kdy jeden hráč projde za kolo půlku afriky a druhý se za tu samou dobu dostane v poušti o dunu vedle. Atmosféra mrtvá.
Mechanismy eldritche jsou... OK, ale ta hra zas tak moc neřeší to proč byl arkham špatný, je to takový jeden krok vpřed, malý zpátky trošku stranou (to je nepopulárí názor, vím). Arkham 3 je výrazně překopaný a z eldritche si vzal to lepší, to horší tam nechal shnít. Viděl jsem na bgg že si lidi stěžujou hlavně na "málo kontroly nad hrou". Což je taky blbost až na půdu, v té hře přece nechci odbíhat od jednoho k druhému, dělat všechno a nic.
To je ten přesně ten důvod proč jsou koopy k ničemu, jediné co můžou přínést navíc a proč má smysl je hrát je roleplay. Což z her od Konieczky nemá žádná a přitom dělá koopů a semicoopů až moc. Vždycky to je chladné a neosobní, nuda a počítání, nekonečné domlouvání co kdo kde jak udělá. Tady se nám to nestalo, každý jel, každý dělal bez větší domluvy co je potřeba, ten pocit (celé skupiny) z hry byl uplně jinde.

12.11.2018 16:17:15