nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Arkham Horror: The Lurker at the Threshold

Rozšíření pro hru: Arkham Horror
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Tyne Glancy, 38 letá spisovatelka, byla nalezena včera odpoledne naprosto zmatená, 6 dní poté, co beze stopy zmizela z nemocnice Sv. Mary, kde se léčila s degenerativním srdečním onemocněním. Podle jejího lékaře Dr. Jamese Mortimora se Glancy vrátila ve vynikajícím zdravotním stavu. „Není schopna si vzpomenout, kde byla, ale jinak je její zdravotní stav lepší než kdykoliv předtím. Na naše otázky ohledně jejího zmizení, Glancy tvrdila, že spatřila "jiný svět … příšerné, noční můry náhánějící místo." Co se týká jejího náhlého uzdravení, Glancy pouze poznamenala, že neměla jinou možnost a tajemně dodala: "Bylo to všude. Nyní je to zde, v tomto pokoji. Zde nastane zúčtování."

Citace z Arkhamských novin

V rozšíření The Lurker at the Threshold otevírá tajemná, lidské mysli nepředstavitelná, bytost brány do  bizarních cizích světů a vrhá na Arkham zkázu. Skze tyto brány oslovuje mocichtivé duše a snaží se je zlákat příslibem síly, která je vede k nevyhnutelné katastrofě. Je pouze na vyšetřovatelích, aby prozkoumali a uzavřeli tyto portály, které neměly být nikdy otevřeny. Nicméně k tomu, aby uspěli, budou možná muset uzavřít  dohodu s ohavnou inteligentní bytostí, která přebývá na druhé straně.

 

The Lurker at the Threshold je v pořadí již čtvrtým malým rozšířením hry Arkham Horror (sedmým celkově). Do hry přináší:

 • 12 karet vztahů (Relationship deck), které zobrazují osobní vztahy mezi postavami. Ve hře tří a více hráčů si každý hráč během přípravy vytáhne jednu z těchto karet. Ta pak určuje vztah mezi jeho postavou a postavou hráče po levici. Z toho plyne, že postavy jsou na začátku hry vždy ve vztahu se dvěma jinými postavami: s postavou po levici a s postavou po pravici. V případě hry dvou hráčů si hráči vytáhnou pouze jednu kartu. Karty vztahů zůstávají ve hře do té doby, dokud není postava sežrána a pokud se tak stane, tak si hráč novou kartu vztahů již nedobírá.

 • Nového Heralda, se kterým hráči mohou uzavřít temný pakt prostřednictvím tzv. Dark Pact cards a využívat výhody, které jim temný pakt poskytuje. Ale pozor, protože dřív nebo později přijde čas zúčtování a skze tzv. Reckoning deck dopadnou na hráče nevypočitatelné a často kruté rány jako důsledek smlouvy s Lurkerem.

 • 18 žetonů bran, které nahrazují původní žetony ze základní hry a předchozích rozšíření. Nové brány obsahují tzv. split gate (pokud do nich vstoupíte, můžete si vybrat 1 ze 2 oblastí v Jiném světě, kterou budete prozkoumávat) a navíc mají brány různé vlastnosti: 

  • Devouring Gate: jestliže se brána otevře v oblasti ve které se nachází vyšetřovatel, je vyšetřovatel sežrán.
  • Gate of Doom: jestliže se brána otevře v oblasti ve které se nachází vyšetřovatel, je přidán doom token na doom track.
  • Endless Gate: bránu se schopností endless si nelze ponechat jako trofej (pododobně jako u příšer se stejnou schopností) a po zavření se ihned vrací do zásoby.
  • Monstrous Gate: jestliže vyšetřovatel selže v pokusu o uzavření brány, vyleze z brány příšera.
  • Gate of Blood: jestliže vyšetřovatel selže v pokusu o uzavření brány, ztrácí 1 staminu.
  • Gate of Madness:  jestliže vyšetřovatel selže v pokusu o uzavření brány, ztrácí 1 sanity
  • Moving Gate: pohybující se brána, se pohybuje stejně jako příšery a je aktivována Mythos kartou. Navíc pokud se brána pohne na vyšetřovatele je vyšetřovatel vtažen do Jiného světa a  nebo naopak pokud se brána pohne směrem od vyšetřovatele , tak vyšetřovatel ztácí explore marker.

 

Rozšíření dále obsahuje nové karty vyšetřovatelů: 4 běžné a 4 vzácné předměty, 12 kouzel a nové Mythos karty: 36 karet setkání v Arkhamu, 24 karet setkání v Jiném světě a 22 Mythos karet, které mimo jiné obsahují prolamující brány (tzv. gate bursts). Tyto karty se jako obvykle přimíchají do příslušných balíčků ze základní hry.

Autor: Parxel

Vybíráme z aukcí

GKR: Heavy Hitters - Pilot's Edition (Kickstarter)
GKR: Heavy Hitters - Pilot's Edition (Kickstarter)
Akt. cena: 3600 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>