Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Solo

Ahoj,
četl jsem, že je tu pár lidí, co hrají solo s jedním vyšetřovatelem. Třeba bychom se mohli podělit o tipy a zkušenosti. Já jsem teď dohrál základní kampaň za Jenny. Lone wolf a Leo de Luca mi poskytli 4 akce a zdroje za kolo. Když to přijde hned na začátku, tak se hraje mnohem lépe. V posledním scénáři se mi povedlo její zbraň zahrát se 7 nábojema a další kolo Contraband. Tak jsem do konce hry měl čím střílet. :)
19.8.2018 13:09:21

Solo

Osobne povazuju hru se dema vysetrovatelema za zajimavejsi, true solo jsem hral kdyz sem se ucil poradne pravidla, ale ted uz nemam chut solo zkouset. :) Jinak ti prislo pekny kombo, to se tak casto nesava :)

19.8.2018 20:14:48

solovka
Já hráju solo pouze s jedním vyšetřovatelem. Jednou jsem zkusil Daisy s Rolandem a bylo to moc lehké a přímočaré. Totiž Daisy pouze vyšetřuje a Roland čeká až na ní skočí nestvůra. Jedinou výhodu vidím v tom, že oba balíky můžeš expovat jejich směrem, takže ve finále získáš Sherlocka Holmese a ultramariňáka.
Pokud budeš hrát solo pouze např. s Daisy, užiješ si více srandy. A už vůbec není lehké pro ní postavit balík, který umí řešit všechny nepříjemné situace, které mohou nastat. Proto používám exp. body spíše na to, v čem je ta určitá postava slabší.
Ostatní povolání, především survivor, si říká o to být sám. A baví mě to. Je to hodně o zkušenostech a o stavění balíků a zkoušet a hrát dokola s různýma kartama. Myslím, že o tohle všechno přijdeš, pokud budeš hrát za dva vyšetřovatele.
Ale asi záleží hráč od hráče... někdo má radši spolupráci vyšetřovatelů, někdo solo výzvy... obojí má něco do sebe.

19.8.2018 22:06:07

solo
Taky hraji výhradně solo a nejvíce se na to hodí Survivor vyšetřovatelé. Kupříkladu já dal s Wendy celý základ.

20.8.2018 15:22:13

Solo

Ja som skúšal s Wendy Path to Carcosa kampaň a išlo to tiež veľmi dobre až na finálny Dim Carcosa ten som nedal ani raz. Tiež hrávam sólo pri hre za dve postavy sa hra dosť časovo natahovala a robil som viac chýb.

20.8.2018 18:21:15

Survivor
Mně se teda ty Survivor karty zdály takové nemastné neslané. Občas něco zajímavého, ale že bych z toho chtěl stavět balík... Ale zkusil jsem včera Ashcana Peta a první 2 scénáře NotZ celkem na pohodu. Survivor karty se mi pořád zdají slabé, ale s tím psem už skoro nic dalšího nepotřebuji :D

21.8.2018 08:28:40

Survivor
Mě zrovna přišly některé karty hodně OP, třeba takový Rise to the Occasion v kombinaci s Basaball bat je zabijácká.

21.8.2018 10:07:59

Survivor
Mě ale zaujal ten Ashcan Pete, takže Baseball bat je mi k ničemu a pro to Rise to the Occasion jsem nenašel vhodnou situaci. Takže jsem měl 2 na ruce, ale nebylo kdy je použít. Ale hodně OP mi přijde Will to Survive. Na nějaký final bosse nebo nepříjemné boje je to neskutečné.

21.8.2018 11:32:40

Survivor

Tak ono Will to Survive je OP v jakémkoliv decku. Já hraji Wendy a tam se mi osvědčila kombinace RttO a Baseball bat. Včera jsem koukal na karty v novém AP a musím říct ten Ornate Bow je hodně silný

21.8.2018 12:26:54

Survivor
Ten luk nevypadá špatně, ale jeden útok stojí v podstatě 2 akce. Tak pak řekni, jestli je to pro solo hru vhodné, abys tím neztratil celé kolo. Ale asi ne, většinou stejně potřebuješ 2 útoky, aby něco silnějšího zabil. Akorát na něco se 4 životami...
Jinak včera jsem jel poslední kampaň NotZ, ale měl jsem smůlu na test na willpower(3) a o kolik failnu, tolik horrorů dostanu. Vytáhl jsem ten speciální žeton, který je -5. Takže až se pak dostal -1 sanity, tak byl konec. Ale jinak to šlo celkem dobře, jen budu muset zkusit druhý pokus :)

22.8.2018 16:42:01

Luk
U toho luku se mi líbí kombinace ještě z kartami:
Narrow Escape a Aquinnah lvl3

22.8.2018 17:22:12

Luk
S tím Narrow Escape je to dobré. U té Aquinnah nevím, proč zdůrazňuješ lvl3. Je jen o 1 levnější, jinak má stejnou schopnost, ne?

22.8.2018 20:12:14

Aquinnah
Právě že ne, u lvl 1 dáváš zranění jinému nepříteli u lvl3 dáváš zranění libovolnému nepříteli ve tvé lokaci. Díky ní jsem zabil Umordotha v jednom kole :D

22.8.2018 20:45:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Aquinnah
Vidíš, to jsem si ani nevšiml, takové drobné změny, tak to je hned mnohem lepší :) Jinak na druhý pokus už jsem dokončil NotZ s Petem, ale v posledním možném kole teda. Pak bych se spawnul Umordoth a to bych mu musel předhodit Litu asi :)

22.8.2018 21:21:52

NotZ
Ono je někdy možná lepší si na Umordotha počkat a připravit se na něj. Mě osobně se to nepodařilo nikdy udělat předtím že se spawnul.
Co se týče Aquinnah tak té změny se všiml málo kdo.

22.8.2018 21:24:21 | Upraveno autorem (porovnej)

NotZ
Já jsem s Jenny i s Petem to zvládl před spawnutím Umordotha, na ten boj bych se asi musel hodně připravit. S Petem je to dobrý, protože máš pohyb a vyšetřování v jedné akci. Kdybych si to uvědomil ve druhém scénáři a trochu to optimalizoval, tak bych našel všech 6 cultistů. Takto mi jeden utekl, potvora :)

22.8.2018 21:47:24

Vybíráme z Bazaru

Necronomicon 1st Edition - limitovaná deluxe verze
Akt. cena: 4500 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas