Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad

Udělal jsem takový menší domácí překlad karet hráčů.
19.11.2016 19:01:39

Přehled pravidel

Ahoj, nevim jestli se to řešilo a nikde jsem to nenašel. Tak se táži. Dal si někdo tu práci a udělal překlad pravidel, ne průvodce hrou. Díky moc za osvětlení.

30.6.2018 12:29:56

překlad
Ahoj, nemáte prosím někdo již přeložené texty kampaně + texty na agend a act karty (Dunwich a/nebo Path to Carcosa)? Netrápí mne překlad hráčských karet a herních mechanismů, ale kampaň a texty agendy a actu by pro lepší pocit a atmosféru ze hry bylo lepší mít v CZ. Stačí text.


4.7.2018 10:21:39 | Upraveno autorem (porovnej)

preklad
ahojte,

tak dnes som dokončil preklad posledných dvoch balíčkov z cyklu Dunwich. Takže už iba to musí prejsť korektúrov a potom dať do grafiky. Snáď už to nebude dlho tvrať a bude to tu na zatrolenkách k dispozícii.

s pozdravom

Ladislav

12.7.2018 12:03:49

Preklad
Ahojte,
dik za vyborne preklady a grafiku. je to pecka,dobra praca ;)
planujete sa pustit aj do dasich rozsireni?

Tom

11.7.2019 13:34:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Preklad
ahoj,

bohužial nie, pokračovať sa nebude v preklade.

Ladislav

11.7.2019 14:30:29

Překlad

Ahoj,

předem díky za dosavadní překlady základu a celého prvního cyklu. Trochu jsem vám začal šumovat do řemesla a pustil se do překladu dalších rozšíření, i když nejsem dobrý angličtinář a moje překlady, hlavně těch příběhových částí, jsou velmi volné.

Prozatím mám:
Karty střetnutí a průvodce pro speciální scénář Karneval hrůzy.
Karty střetnutí a průvodce kampaní prvních tří scénářů pro rozšíření The Path to Carcosa.
Průvodci scénáři jsem si hodil do takové po domácku dělané grafiky ve wordu.

Vše prozatím jen v textové podobě. Nejsem zdatný grafik a bohužel se mi zatím své známé nepodařilo ukecat.

Původně jsem to chtěl nechat jen pro domácí hraní, ale třeba i to málo někomu tady udělá radost. Prozatím bych sem nahrál jen ty překlady a kdyby se našel někdo, kdo by vše převedl i do grafiky, tak hrrrrr na to. :-)

5.9.2019 14:51:25

Nahrané překlady

Ahoj,

právě byly nahrány soubory překladů pro speciální scénář Karneval hrůzy a poté v sekci Path to Carcosa - průvodce kampaní a karty pro první dva scénáře. Jen se ospravedlňuji, že překlady neprošly nijak zvlášť velkýma korekturama.

V současné době mám hotový už pátý scénář Cesty do Carcosy - A Phantom of Truth, takže věřím, že se mi ten celý cyklus povede dát dohromady.

Už se mi ozval kolega Deskovec, že by se dal do převodu grafiky Karnevalu hrůzy, kdyby se chtěl někdo vrhnout do celého druhého cyklu, byl bych moc rád. V grafice mi to moc dvakrát nejde. Skeny karet mám sehnané z těchto stránek:

http://octgngames.com/ahlcg/image-packs/

Pokud to elán dovolí, třeba se nám společně povede dokoulet ještě pár pěkných scénářů - ostatně je toho ještě požehnaně.

PS: Prozatím jedu jen scénářové karty a karty střetnutí, na hráčské karty jsem se ještě moc nedostal. Patrně až po ukončení celého cyklu.



23.9.2019 19:41:13

Dosavadní překlady

Ahoj lidi a hlavně všichni ti, co tu nahráli nějaký ten překlad.
Mám AH LCG, ale švagr ( 51 let) neumí ani slovo ENG. Takže jsem vytiskl a už jedeme kampaň.
No musím říct, že já jsem věděl, že hra je super, ale švára byl naprosto unesen a třeba na konci prvního scénáře jsme se dohádali, zda podpálit nebo ne :-)
Takže držím palce do dalších prací a jedno velké poděkování tady z Fryštáku. Ta hra je BOŽÍ.
PS Stejnák nechápu, že to nikdo nechtěl dělat česky. Dnes dáme MY všichni za hry minimálně 1200 až 2000, tak by mě nějaký Mythos Pack za třeba 349 Kč asi nerozhodil.

25.11.2019 21:59:09

Cesta do Carcosy - hotovo
Zdravím,

v sekci Ke stažení, v profilu rozšíření Path to Carcosa, jsou kompletně nahrány všechny karty v grafice pro celý cyklus Cesta do Carcosy a rovněž komplet Průvodce kampaní v grafice.

Případné chyby bych pak po čase zkompletoval a nahrál jako samostatný soubor s opravami.

6.5.2020 14:12:21 | Upraveno autorem (porovnej)

tommick
Díky, dobrá práce.

6.5.2020 16:22:01

Skeny karet

Ještě bych na vás všechny měl jednu prosbu - nemá někdo k dispozici nebo přístup ke slušným skenům karet z cyklu The Dream-Eaters a především ze samostatného scénáře Murder at the Excelsior Hotel? Rád bych v tom pokračoval a na Hotel bych se i vrhl přednostně, jen jsem na netu zatím nic nenašel. K dřívějším cyklům se mi díky deskovci podařilo dostat, ale k těm novým už nic nemám.

Klidně SZ :-)

Díky moc

T.

6.5.2020 20:10:05

tommick

Ten hotel bude pěkně těžký sehnat, co jsem koukal minulý týden na Team Covenant tak ani oni neměli skeny karty a říkali že je problém je sehnat. Ono ten scénář má prý asi 20 ukončení.
Dream-Eater mám doma, můžu ti ho zkusit na skenovat, ale mám pouze skener v tiskárně takže to asi nebude moc kvalita.

7.5.2020 15:37:02

VitekS

Díky moc, ale už mi tu herní kolegové dodali dostatek materiálu včetně Hotelu, takže práce bude ještě spousty. :-)

7.5.2020 16:43:59

Hotel
A měl jsi možnost ho už hrát? Prý je to nejlepší scénář.

7.5.2020 17:46:11

VitekS
Mas i Weaver of the cosmos? Na ten porad cekam az ho muj FLGS (planeta) naskladni.. :(

7.5.2020 18:45:29

Tommick
Dik za preklad carcosy..

7.5.2020 18:47:09

Sethseth

Bohužel, z nějakého důvodu tenhle zmizel jak pára nad hrncem.

7.5.2020 22:06:43

Weaver
Tady to maji :)

https://www.vesely-drak.cz/produkty/arkham-horror/5230-arkham-horror-the-card-game-weaver-of-the-cosmos/

8.5.2020 10:49:09

Hotel

Hotel je naprosto skvělý, určitě doporučuji :)

8.5.2020 10:56:16

Veselý Drak
Speciálka asi primárně na kartičandy. Na ně od posledního packu nedám dopustit :) jako jediní měli (a co koukám stále mají) skladem jak Blood of Baalshandor tak i Weaver of Cosmos....

8.5.2020 12:00:15

FYFT
Ja sem vzal posledni kus co meli z FYFTu.. maj pobocku v brne tak usetrim za postovny..

8.5.2020 13:12:18

Forgotten Age
Zdravím,

právě byly nahrány přeložené a do grafiky převedené karty i s průvodcem kampaní pro deluxe rozšíření Forgotten Age.

Momentálně dělám na cyklu Circle Undone, takže další balíčky k FA přijdou na řadu později.

K tomu jsem si ještě přihodil Vraždu v hotelu Excelsior. U ní už mám hotovo průvodce scénářem (ufff toho textu tam a těch různých motivů vraždy :-D)

Jinak díky všem, kteří se mi ozvali a poskytli nějaké ty obrázky.

T.

11.5.2020 14:28:47 | Upraveno autorem (porovnej)

překlad

Jinak mám doma Dream-Eater rozšíření, když by jsi to chtěl zkusit naskenovat.

11.5.2020 17:25:44

Aktuální info

Zdravím všechny kultistky a kultisty,

mám pro vás nějaké to aktuální info, jak je to s mými amatérskými překlady této hry. Nebudu to psát k jednotlivým rozšířením, vše shrnu tady.

Doba covidová má alespoň jednu výhodu v tom, že člověk má čas dělat jako fretka (tedy na tvorbě karet), takže mám hotovo a aktuálně čeká i na schválení tady na Zatrolenkách:

- komplet dokončen cyklus Circle Undone (Kruh prolomen). Doplnil jsem poslední osmý scénář a rovněž karty pro hráče.

- skoro komplet dokončen cyklus Forgotten Age (Zapomenutý věk). Nahrál jsem celého průvodce kampaní a všechny scénáře, kromě toho posledního, který ještě tento týden čeká na dodělání. Pak ještě budou následovat karty hráčů.

- bonus: nahrál jsem karty střetnutí pro Návrat k Noci Zéloty, pokud si chcete oživit scénáře ze základní krabice. Karty hráčů z tohoto rozšíření budou snad někdy v budoucnu. :-)

- dále mám hotovo:
- komplet samostatný scénář Guardians of the Abyss,
- komplet samostatný scénář Murder at the Excelsior Hotel
- komplet samostatný scénář The Blob That Ate Everything
ke každému z nich jsem udělal i podobného průvodce scénářem, jaké jsou průvodců kampaní. Mám ale s nahráním dva problémy: Nevím zda-li tato rozšíření nahrát zde k základu nebo počkat, zda se tu někdy objeví samostatné záložky k jednotlivým těmto samotně stojícím rozšířením. Druhý problém je, že mé slavné průvodce scénáři, ač jsou třeba jen na deset stránek, tak mají přes 60 MB velikosti, když se je snažím zmenšit, jde kvalita katastrofálně dolů. Tak zatím nevím, jak tuto patálii pořešit.

Do budoucna jsou ambice takové, že asi dojde i na další cyklus The Dream-Eaters. Co mě trochu děsí jsou zase ty příšerně dlouhé úvody, tvůrci hry se rozepisují čím dál víc, ale snad postupem času do toho zase proniknu.

Jinak díky za kladné ohlasy. Sám moc dobře vím, že výsledek není nic světoborného, ale když už se s tím patlám pro své domácí hraní, tak by mi bylo líto se o to taky nepodělit.

T.

9.11.2020 18:58:36

info
Děkuji za překlady, co se týče nahrání těch scénářů, klidně bych to hodil k základu. Ohledně velikosti, to mě osobně moc netrápí, spíš jsem radši za kvalitu.

9.11.2020 19:17:53

Vybíráme z Bazaru

Cestou necestou
Cestou necestou
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas