Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Knihy

Pořídil jste si někdo nějakou knihu spojenou s AH LCG? Já pořídil zatím asi jedinou (u nás) dostupnou - Ire of the Void s novým vyšetřovatelem Normanem Withersem. Knížka mě sice překvapila svou krátkostí, ale po půlce musím říct, že z příběhů zatím zklamán nejsem. Je to v podstatě taková delší povídka, ale pěkně dokresluje atmosféru a vystihuje danou postavu. Už se těším i na další (které mám predobjednane). A co případně říkáte na možnost hrát ony replacementy místo původních karet vysetrovatele či je přidat navíc?
20.3.2018 15:28:52

Knihy
Já dneska pořídil první knížku (Dirge of Reason) s kartami k Rolandu Banksovi. Jsem zhruba taky v polovině (má to je necelých 100 stran) a čtení je to velmi příjemné - oceňuji, že se to nesnaží být "za každou cenu lovecraftovské", ale jde to spíš vlastní cestou. Popsal bych to jako detektivku řízlou Mythos nadpřirozenem - své pocity bych připodobnil k pocitům z lepších dílů Akt X. Za mě tedy knížka tedy jednoznačně palec nahoru.

Z karet jsem byl nejdřív trochu zklamán - alternativní signature karta (Mysteries Remain) mi přijde výrazně slabší než původní revolver, a alternativní signature weakness karta (The Dirge of Reason) mi přišla sice také zdánlivě slabší (= pro hráče pozitivum), ale díky možnosti jejího opakovaného líznutí bych si tím nebyl tak moc jistý... pak jsem si ale všiml možnosti hrát v balíčku jak původní, tak i tyto nové signature karty současně. V případě Rolanda to může být zajímavé díky kombu Mysteries Remain (umožňující vygenerovat clue token na své pozici) s původním revolverem (který díky tomu dává +3 namísto +1 k síle). Jak často se takové kombo poštěstí je samozřejmě otázkou, ale sama možnost téhle kombinace je příjemným bonusem.

Další dvě knížky mám objednané, ale kdy budou v ČR zatím nevím.

24.3.2018 22:12:12

Zpestření
Ano, pořád jsem Ire of the Void ještě nedocetl, ale prostě tam moc pěkně využívají některé motivy.

A já jsem velký fanda Lovecrafta, ale asi všichni víme, že kdyby hry byly přímo podle jeho děl, tak to bude jen depresivní a bez možnosti vyhrát, protože on spíš popisuje tu bezmoc jakou lidé vůči věcem mimo ně mají. Takže samozřejmě je dobře, ze hry jsou posunuté trochu jinam, aby to byla vůbec zábava.

Co se týče karet, tak mi přijdou zajímavé. Základní karty jsou asi silnější, ale tohle je pěkné zpestření. Trochu jsem se bál toho, že by se jen vyměnily, ale když jdou hrát obě sady zároveň, tak je to zajímavý mód.

25.3.2018 08:33:35

knihy
Já čekám na Jenny až dorazí reprint. Pak jestli vyjde Diana Stanley a Wendy Adams. Jinak nemá někde Arkham Horror Investigator knihu?

25.3.2018 09:23:21

knihy
Tak Dirge of Reason jsem právě dočetl a nemám co měnit na svém předchozím příspěvku - velmi příjemné čtení, byť "trochu" komplikované větším množstvím idiomů, které jsem musel dohledávat na webu.
Z hlediska poměru "cena : výkon" to až zas tak super samozřejmě nevychází (i s přihlédnutím k připojeným promo kartám), ale tohle je výčitka, kterou u produktů zaměřených na fanoušky zjevně nemá moc smysl vznášet...

The Investigators of Arkham mám taky a rozečetl jsem je minulý týden (čtení jsem přerušil právě kvůli Dirge of Reason), aktuálně jsem v cca třetině. Po přečtení prvních cca 5 kapitol (věnovaných vždy postavě jednoho investigátora) jsem měl za to, že půjde o jeden souvislý příběh, vyprávěný z úhlu pohledu jednotlivých postav (několik kapitol na sebe přímo navazovalo a odkazovalo). Poslední příběhy, které jsem stihl přečíst, ale už tuhle návaznost nemělo (anebo byla dost upozaděna), takže bych teď byl opatrnější s takovým případným tvrzením... K téhle knížce bych měl dvě výhrady:
- kapitoly jsou hodně krátké, takže o příslušné postavě se toho člověk příliš nedozví (osobně mi mnohem víc vyhovuje formát povídek, jako je např. právě výše zmiňovaná Dirge of Reason),
- délka jednotlivých kapitol (= prostoru věnovaného jednotlivým postavám) je různá. Některé postavy, o kterých bych se toho rád dozvěděl víc (Daisy Walker, Agnes Baker...), je mají poměrně krátké, zatímco jiné, které mě osobně až tak neoslovily (Luke Robinson...), je mají výrazně delší.

25.3.2018 23:02:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Hawkie
Díky za info, takže pro mě bez promo karty kniha k ničemu tak maximálně půjčit

26.3.2018 10:08:46

VitekS
Až to dorazím, rád půjčím, až se zase objevíš v Praze :).

Karty by byly příjemný bonus. FFG je k téhle knížce dokonce přidávalo (jak jsem zjistil dodatečně). Pouze ale krátkou dobu a pouze v případě, že si člověk knížku objednal přímo od nich (viz bližší informace např. zde, kde je mj. seznam všech doposud vydaných promo karet k AH:LCG: https://atlasofarkham.wordpress.com/promo-list/)

26.3.2018 21:58:46

Karty
No ona se ta kniha včetně karet dala sehnat chvíly i na ebay stejnou cenu, ale teď se dostaneš někam k ceně 2000

26.3.2018 22:31:52

knihy

Zdravím chci se zeptat jestli nevite jestli by se dla sehnat nějaká z knih o kterých je tato diskuse (např Ire of the void) v tuhle dobu. O Arkham horror lcg jsem se zacal zajimat poměrně nedavno a jedinou knihu kterou jsem na ceskem trhu nesel je To fight the black wind kterou uz mam i obednanou a ostatni knihy v obchodech nevidim nebo jsou vyprodané nevite jestli a kde by se daly sehnat?

21.10.2018 13:56:39

Knizky
Pokud ti nejde o ty bonusove karty, tak vsechny dosud vydane knizky lze bez problemu sehnat v digitalni podobe. Treba na Amazonu ;)

21.10.2018 14:30:47

Knizky

Ano, ale myslel jsem hmotnou knihu protoze mam svet Arkham horroru rad a ty bonusove karty (minimalne tech charakteru ktere v normalnich setech nekoupite (Norman, Carolyn, Silas)) jsou prijemnym bonusem ale jinak dekuji za tip kdyz hmotne nesezenu asi si je stahnu

21.10.2018 16:11:39

Arkham knihy
Ahoj, můžeme se domluvit, prodal bych The Deep Gate bez karet, mam i To fight the black wind, u obojího bysme se asi domluvili na nějaký rozumný ceně, kdyžtak dej vědět do pošty.

21.10.2018 17:37:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Dostupnost
Tak dlouho jsem se bál, že mi bude chybět kniha s Jenny (Hour of the Huntress), ale nakonec jsem na ni čirou náhodou narazil na eshopu veselý-drak. A vypadá to, že mají všechny knihy skladem, kdyby měl někdo zájem. Je to takový malý zázrak, když i FFG je má na stránkách jako out of stock

15.2.2019 13:54:53

Ivensigators of Arkham
Za sebe doporučím tenhle kousek.
Doma mám komplet těch malých knížek s příběhy (hlavně kvůli postavám), ale tahle velká je naprosto úžasná. Drahá, to jo. Ale narvaná ilustracema a mini příběhy o každém vyštřovateli, kterého kdy měli ve svém universu. Hotová paráda.

25.2.2019 11:38:07

Vybíráme z Bazaru

Massive darkness 2 Zombicide crossover ve fólii
Massive darkness 2 Zombicide crossover ve fólii
Akt. cena: 522 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas