Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 179x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Investigators

Ahoj,

chápu , že je už rok 2020 a evidentně jsem neobjevil Ameriku, ale tato hra mě hrozně chytla... Mám core set, a komplet ještě zabalený Dunwich a Back to NotZ, takze jsem zatím hrál jen Core... Jaká postava Vás nejvíc baví? Dohrál jsem to solo za Rolanda, slečna Baker mi prijde absolutně nehratelná v základu :/ nějak mi to za ní nejde, max na 3 kultisty.... Za to Skids O Toole, to je jiná liga, z něho jsem unešen a baví :-)... Takže zpět k dotazu, jakou vidíte postavu jako nejlepší na Solo Core set a má cenu se snažit dohrát první krabici za všechny postavy a nebo otevřít Dunwich a rozšířit sbírku karet a pak se klidně vrátit? :-) Děkuji za postřehy a přeji krásný víkend :-)
24.1.2020 21:27:14

...
Já bych otevřel všechno co máš hned, protože s výběrem karet ta hra přímo kvete... Třeba zpočátku jsem neměl rád mystiky a rogues, ale s postupem času dostávali zajímavější a zajímavější karty, a teď už je rád mám pomalu víc než ostatní.

Sólo nehraju, ale z Core setu bych si na solo vzal buď Rolanda nebo Wendy. Z Dunwiche pak Jenny nebo Pete.

Mám za sebou asi 6-7 kampaní a v akci jsem viděl asi 16 vyšetřovatelů, tak úplně nemůžu říct, kdo je podle mě nejlepší, zvlášť protože třeba Jima a Zoey jsme hrál v Dunwichi, ale teď co máme navíc karty ze všech následujících kampaní by se určitě hráli jinak...

Mezi moje oblíbené vyšetřovatele patří

Agnes Baker (Core)
Roland Banks (Core)
Zoey Samaras (Dunwich Horror)
Mark Harrigan (Path to Carcosa)
Finn Edwards (The Forgotten Age)
Rita Young (Circle Undone)
Diana Stanley (Circle Undone)
Joe Diamond (Circle Undone)
Mandy Thompson (Dream Eaters)

24.1.2020 21:56:47 | Upraveno autorem (porovnej)

LcsLx
Core mi prijde dobrodruzstvimi nejslabsi,radsi se vrhni na kampan s Dunwich tam se teprve ukaze jak vyborna hra to je. A Carcosa je jeste lepsi se svymi hratkami s silenstvim. My projizdime core jen jako rozcvicku u novych baliku abychom se s nimi szili.Kdo je nejlepsi jen s core netusim, ale u zeny je nejoblibenejsi prave Agnes, ktera umi byt slusna reznice a ja nejradsi Rexe, ktery je po erratech sice slabsi ale i tak umi dobre sbirat stopy.

24.1.2020 21:58:36

...
Jasné, díky za názory, tak se v příštím týdnu pustím do Dunwiche a snad mě nové karty pomůžou prorazit i s ostatními vyšetřovateli :-)

24.1.2020 23:15:28

a
Určitě bych otevřel všechny rozšíření protože ty karty co tam jsou nakopnout spoustu vyšetřovatelů.
U mě jasně vede Wendy, měnění žetonu chaosu je hodně dobrá věc a párkrát mi zachránila hru. Já s ní dohrál komplet Dunwich bez problémů.

25.1.2020 08:44:01

AHDB
Hodně mě bavil William Yorick, ale teď hraji Carcosu opět s Ronaldem a je to dost v pohodě. Asi se to hodně liší podle počtu hráčů, hrajem vždy minimálně 3. Ale obvykle 4. Takže ani Agnes není v této skupině slabá.

Nicméně doporučím skvělou stránku (je možnost to propojit s appkou), kde najdeš spoustu tipů a rad, jestlis na to ještě nenarazil sám:

https://arkhamdb.com/decklists/solo

25.1.2020 09:26:25

Vybíráme z Bazaru

Loděnice (CZ) - druhé vydání
Loděnice (CZ) - druhé vydání
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas