Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Abe
Abe - avatar

Dotaz

Na krabici je psáno 1-2 hráče, u popisu hry je zde psáno 1-4. Asi jde jen o překlep? Zaroveň se chci zeptat, zda se BF ujme hozené rukavice :) a po vzoru Pána prsetnů a Hra o trůny, přijde s lokalizaci taky této LCC hry. Děkuji
6.8.2016 18:07:01

Dotaz
Jeden základ je pro 1-2, pro hru 1-4 potřebuješ dva základy. BF překlad neplánuje, už jsem se ptal.

6.8.2016 18:24:43

...
Ví se něco bližšího o hratelnosti? To bude něco jako pán prstenů nebo třeba karetní warhammer quest?

6.8.2016 18:55:07

hraní
doporučuji shlédnout toto video je tam demo ukázka hraní prvního scénáře:
https://www.youtube.com/watch?v=yjkMVLgouts

6.8.2016 19:00:40

video
Koukal jsem na video a spíše mi to připomíná Pána Prstenů. Chybí mi tam kostky, strkat každý 3 minuty ruku do sáčku pro žeton mi nepřijde jako dobrá mechanika.

7.8.2016 13:11:46

Abe

LCG
S tím překladem je to škoda :(
Škoda, že BF dal přednost překládat Hru o trůny oproti Arkhamu Horror nebo třeba Star Wars, kde je mnohem více fanoušků (vše LCG)

7.8.2016 13:31:36

Abe
Trůny mají určitě víc fanoušků než mythos, tohle jejich rozhodnutí celkem chápu.

7.8.2016 14:08:44

Abe
V případě SW dostalo přednost sběratelské SW: Destiny, takže SW, které má IMHO fanoušků nejvíce, nakonec neostrouhalo.

7.8.2016 14:34:36

Abe

Wolfsen
Star Wars Card Game (LCG) mám pocit bylo dřiv na trhu než Hra o trůny LCG. Takže teď lokalizovat Star Wars LCG když jde na CZ trh Star Wars Destiny asi už opravdu nemá smysl. Měl jsem ale na mysli lokalizaci, když na trhu nebylo Destiny ani Hra o trůny. Teď nevím, zda bylo dřív Star Wars nebo Hra o trůny (obě LCG), minimálně obě byly na trhu v momentě volby lokalizace. BF se bohužel (pro mě) rozhodl pro lokalizaci Hry o trůny.

7.8.2016 17:21:10

překlad
tady je vyjádření BF k překladu:
Je to drahé, není to vyloučené, ale teď to není priorita.

8.8.2016 13:25:02

Bartoloměj
Mně to přijde super. Kostka se dá těžko modifikovat (obtížnost, míra pravděpodobnosti). Navíc to může znamenat, že v rozšířeních bude pár nových žetonů, které do pytlíku dle potřeby přihodíš atd.

12.3.2017 16:16:57

Rozšíření
Ahoj hru budu objednávat, ale nějak jsem se zamotal do těch rozšíření, jsou nějaká malá rozšíření, která následují po základu hry, nebo se malá rozšíření objevují "dějově" až po prvním velkém rozšíření? Asi je to trošku zmatené, ale chtěl bych tam pokud možno dodržet posloupnost rozšíření podle toho jak byla vydávána.

10.7.2018 14:46:21

Re: Rozšíření
Ahoj
Základ má uzavřenou minikampaň - Night of the Zealot, která se skládá ze tří scénářů. Je tam 5 vyšetřovatelů a dostatek karet, aby šla kampaň odehrát.
Pak následuje 1. regulérní kampaň - „The Dunwich Legacy“, která se skládá z 8 scénářů. První dva se skrývají ve společné krabici, která je někde nazvaná jako velké rozšíření. Tam najdeš zase 5 nových vyšetřovatelů a nějaké karty pro ně. Dalších 6 scénářů se prodává jednotlivě jako malá rozšíření (1.The Miskatonic Museum, 2.The Essex County Express, 3.Blood on the Altar, 4.Undimensioned and Unseen, 5.Where Doom Awaits, 6.Lost in Time and Space). V balení je obvykle jeden scénář a pouze několik málo karet vyšetřovatelů. Po dokončení posledního scénáře je jen epilog.
Obdobný model má i druhá - The Path to Carcosa a třetí kampaň - The Forgotten Age, která právě vychází.
Samostatně hratelné scénáře, které můžeš vložit kamkoli do jakékoli kampaně nebo je hrát úplně samostatně jsou v tuto chvíli venku tři: 1.Curse of the Rougarou, 2.Carnevale of Horrors a 3.The Labyrinths of Lunacy. Rovnou ale říkám, že jsou hodně obtížné. Já jsem zkoušel Curse of the Rougarou hnedka po Coresetu a nebyli schopni jsme ho rozumně uhrát. Tudíž jsme se nejprve pustili do Dunwiche, abychom si opatřili lepší karty a pak to zkusíme znova.
Aktuálně vychází ještě Return to the Night of the Zealot, který příběhově navazuje na Core Set.

10.7.2018 15:29:48

kubicvak
Díky moc za obsáhlé osvětlení problematiky rozšíření. :) Právě jsem se asi definitivně rozhodnul jít do svého prvního lcg :) jen škoda že to nebude lokalizováno do češtiny.

10.7.2018 16:31:29

Vybíráme z Bazaru

Hadrianuv val
Hadrianuv val
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas