Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Deckbuilding

Nikdy jsem zadnou lcg nehral, proto bych se chtel zeptat na nasledujici vec. Jak moc tyto hry vyzaduji venovat se deckbuildingu? Nebo jinak polozena otazka, kdyz se ja a predevsim moji spoluhraci nechceme deckbuildingem prilis zaobirat, je tato hra pro nas vhodna?
Koukal jsem na nekolik videji, kde vsude uz probiha hra a jak tematem, tak i mechanikami me hra velmi zaujala. Nikde jsem vsak nevidel, (jelikoz vetsina tento format zna a chape) jak je to s pripravou na hru.
Vim, ze da hrat s doporucenymi, predpripravenymi baliky, ale do jake miry se tim clovek pripravuje o herni zazitek? Predpokladam take, ze s dalsimi a dalsimi rozsirenimi, moznost (a take nutnost) venovat se deckbuildingu roste.
Diky za podnety
16.12.2016 00:46:35

Dbg
Ahoj, ze všech podobných her (LCG), vyžaduje tato deckbuilding nejméně. Balíček vyšetřovatele má jen 30 karet a jeho složení je i navrženo, takže pokud nechceš, stavět nic nemusíš. Navíc pro celou kampaň (3 a více scénářů) se balíček nemění a jen se lehce mezi scénáři upravuje na základě získaných zkusenosti (2-3 karty). Nemyslím, ze s dalšími rozšířeními to bude horší. Ba naopak, kampaně budou delsi a během vylepšování budeš chtít vzít karty z nového chapter packu, kde jich tolik nebude.

16.12.2016 05:16:27

Deckbuilding
Tak pozor, zase tak jednoduché ako hovorí Kurdt to nie je... ale zase ani veľmi komplikované.

Ak chcete hrať len základ, tak možností veľa nie je, lenže dá sa predpokladať, že s pribúdajúcimi balíčkami sa nielen zvýši počet dostupných kariet, ale aj náročnosť scenárov a to bude vyžadovať mať dobre poskladaný balík. Pretože potencionálnych kombinácií kariet bude viacero. A to bude vyžadovať to, aby sa nad tým človek zamyslel - 10-15-20 minút (na začiatku výber veľký nie je, neskôr bude).

Avšak nebude to vôbec tak komplikované ako pri pánovi prsteňov, tam ťa za každú chybu pri budovaní balíku hra poriadne potrestala. Tuto to človek asi nebude až tak ťažko prežívať, ale nejaký čas na postavenie balíka počítať treba. Ale zase výhoda je, že len raz - pred kampaňou.




16.12.2016 05:34:42

...
No, stojí si celkem za svým.

V Pánovi prstenů každý scénář hraješ Xkrát a balíček ladíš. Ve hře o trůny musíš být pořád up to date a vědět o všem a i upravovt balíček.

Tady děláš balíček (poloviční) před kampaní a ani nemá smysl, se na kampaň nějak spešl chystat, protoře nevíš, co se bude dít. Takže stavíš univerzální balíček, který ti sedí k dané postavě.

Navíc ani nejde tak lehce prohrát a v případě neúspěchu spíš pokračuješ v kampani v nějaké spešl větvi příběhu.. Takže "nějak" funguje snad jakýkoli balík. :)

16.12.2016 10:51:43

DB
Souhlasím s Kubrtem, u téhle hry mi přijde DB nejlehčí a dobře propracovaný pro náročné hráče.

16.12.2016 11:22:35

Kurdt
Tak keď to hráš spôsobom, že v hre sa ani nedá prehrať, tak potom si karty môžete zamiešať a náhodne vybrať... :D

Ja nehovorím, že tu je komplikovaný deckbuilding. Ja len hovorím, že treba počítať s tým, že u neho bude treba trochu rozmýšľať.
Ty to totiž berieš z pozície hráča, ktorý skúsil komplikované deckbuildingy a tak pri pohľade z tejto ohromnej hory, ktorú zdolal, mu tento kopec príde ako rovina.

Lenže dotyčný hovorí, že nikdy deckbuildingovú hru nehral a tak ho len upozorňujem na to, že zase až taká rovina to nie je. Je to kopec, je mierny, ale je a tak s ním treba počítať. Samozrejme a to som zdôrazňoval aj pred tým, že je mierny, že nie je komplikovaný. Ale je. A nováčikovi je viac menej jedno, že sa to nedá porovnávať s Pánom Prsteňov.

Okrem toho, ak to chce hrať vo viacerých hráčov, tak budovanie prvotných balíčkov musia koordinovať. Musia ho robiť spolu, musia sa dohodnúť, že kto sa na čo zameria, aby si vedeli v hre pomôcť. A toto vyžaduje prípravu. Nie dlhú, do 20minút. Ale vyžaduje ju.

Samozrejme pri prvých hrách sa to dá obísť s tým, že človek bude hrať len z pripravených balíkov, ktoré sú v hre. Ale neskôr sa nutnosti stavbe vlastného balíka nevyhneš.

Tu chcem potom pripomenúť, že je pomocou cardgamedb.com, kde sa dajú pozrieť balíky iných hráčov a tak môže úplne odpadnúť deckbuilding.

16.12.2016 13:49:37

...
Ty říkáš, je tam deckbuilding. S tím souhlasím. Já říkám, že narozdíl od jiných LCG na něm hra nestojí a nepadá. A ano, hru si uziješ i pokud si ten balíček uděláš téměř náhodně, dle omezení dané postavy - když to rozumné rozložíš mezi věci, skilly, eventy a alíky. :)

16.12.2016 15:01:32

to Kublaj
najlepšie pre teba bude keď si zahráš s preddefinovanými balíkmi a ako budú vychádzať nové karty, tak trebárs po nejakom čase pozrieš cardgamedb, pripadne arkhamdb a postavíš balík od niekoho iného, teda príprava pred kampaňou je len to zložiť, cca 5 min. veľakrát máš k balíkom aj popis od toho kto ho tvoril, že čo a ako funguje atd....

16.12.2016 17:17:29

deckbuilding
Přikláním se k tomu, že to bude deckbuildingová hra na úrovni ostatních LCG. V expanzi Dunwich vyjdou pro každé povolání 4 karty, čili až 8 karet můžeš přidat do balíku a počítám-li každou 2x, tak až 16 nových karet ze kterých můžeš udělat balík - polovina balíku... a to nepočítám neutrální karty a karet bude přibývat.

16.12.2016 19:38:17

Deckbuilding
Pro ten kýžený deckbuilding se dají karty naproxovat ne? Plánuju koupit Core pack a až dojde na potřebu přidat větší množství stejných karet, plánuji proxovat, pokud to si to nepořídí i někdo v okolí, určitě nebudu kupovat další hru, abych měl víc "herního materiálu".

3.2.2017 22:11:35

@ miner
ak chceš hrať s dvomi alebo aj viac vyšetrovateľmi tak budeš musieť proxovať dosť kariet. Niektoré kaarty su len po jednom kuse v sete a na jeden deck potrebuješ 2 napríklad. Asi záleží ako veľmi sa chceš venovať deckbuildingu. Ak si hardcore fanúšik a chceš sa tomu venovať tak je lepšie mať 2 core sety ale na občasné hranie stačí aj proxy.
čo ma trochu mrzí je rozdielna kvalita kariet medzi core deckom a napr Course of Rogarou je to dosť poznať

4.2.2017 11:26:14

Course of Rougarou
To je normálne, pretože je ich homeprint, to sa od začiatku vedelo, že u tejto jednorázovej expanzie budú karty horšie. Tak to bolo aj v Pánovi Prsteňov.
U normálnych nových scenário packov už bude ale kvalita rovnaká.

4.2.2017 16:10:28

Miner
Si si istý, že je dobré sa takto verejne chváliť krádežou?

4.2.2017 16:51:37

ludomyl
Nemel nesmysly.

Za A) hru si kupuju, za B) když si pro zlepšení zážitku nebo deckbuildingu naproxuju nějaké karty, není to krádež ani v právním ani v etickém smyslu. Autor svoje dostal a jak já si hru přizpůsobím, aby mi vyhovala je čistě moje věc. Klidně si tam můžu domalovat svoje karty, klidně si tam můžu přidat víc určitých karet než jich je v krabici a nic z toho není v žádném případě krádež. Takže si dej pohov a přestaň tu plácat nesmysly nebo pokud to nezvládneš mě z toho aspoň vynech. Díky.

5.2.2017 11:09:13

ludomyl
Zbytočne nemoralizuj.

K téme: Nemám rád deckbuilding, ale túto hru milujem. A viem si predstaviť, že aj s viac kartami to bude pre mňa únosné. Pristupujem k tomu ako k RPG. Čiže si budujem výbavu a dávam svojej postave vlastnosti. Nekalkulujem ale sa hrám.

6.2.2017 12:20:36

Mandrake
Na hysterickú reakciu minera som nemienil reagovať, je to jeho problém, mňa netrápi. Ale presne pre takýto postoj - poukázanie na krádež je moralizovanie - sú naše republiky tam, kde sú a ľudia volia koho volia.

EDIT. Aby bolo jasné, ja sa nechcem hrať na svätého... netvrdím, že všetko v mojom živote je ok. Len som sa Minera opýtal, že či považuje za správne sa tým chváliť na verejnosti.

6.2.2017 12:44:15 | Upraveno autorem (porovnej)

ludomyl
Jediný hysterický si tu ty. Neviem čo sem pletieš politiku.

Nejde o žiadnu krádež.

Nestaraj sa do ostatných hlavne, že ty máš svedomie čisté.

Ja mám.

6.2.2017 13:03:24

Mandrake
Ale aspoň sa zhodneme na tom, že hra to je dobrá, nie? :)

6.2.2017 13:41:40

ludomyl
Hra je dobrá. Na tom sa zhodneme.

6.2.2017 14:01:24

Vybíráme z Bazaru

Vítejte na měsíci - vo fólii
Vítejte na měsíci - vo fólii
Akt. cena: 690 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas