Arkham Horror: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 180x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror, Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

AHTCG vs Panství Hrůzy 2ed

Hrál jste někdo obě hry? Má smysl případně jít do Panství Hrůzy 2ed, když mám AHTCG? Nějaká srovnání?
4.7.2018 10:16:46

LCG vs. Panství

Ahoj,
mám doma všechny tři. LCG první dva cykly a pro panství zatím pouze základ. Mám i Eldritch Horror a měl jsem Arkham, ale ten jsem prodal.

LCG je pro mě hra na delší kampaň ideálně pro dva hráče. Pokud nemáš možnost pravidelného hraní kampaně, tak panství ti nabízí výborné jednorázové scénáře.

LCG vyžaduje delší přípravu skládání balíčků, při větším počtu hráčů můžou být spory o to kdo bude mít kterou kartu (pokud nemají všichni vlastní hru). A je těžší někoho přizvat do rozjeté kampaně.

Panství už v základu nabízí dobré scénáře a s rozšířeními narůstá nejenom jejich počet, ale i místnosti a monstra, která má apka k dispozici. Základ scénáře se sice nemění, ale mapa ano. Nemůžeš tak jít rovnou ke dveřím kde byla minule důležitá stopa, protože tentokrát může být na druhé straně panství.

Výhodou Panství je právě aplikace, která zvolí jednu z možností co bude cílem scénáře a tomu přizpůsobí jednotlivá setkání. Např.: to kdo je podezdřelý z plánování vraždy. Aplikace vybere pachatele a k němu ti dává stopy. Je pro ni jednoduché vybrat z více variant osob, které má. Tohle by s karetní hrou bylo velmi obtížné.

A taky s Panstvím dostaneš miniatury vyšetřovatelů a monster :) Ale v základu Panství jsou vyšetřovatelé, kteří se zatím v LCG neobjevili. I když třeba miniaturka holky s knihou se dá využít hned pro několik vyšetřovatelek :)

Já hraju LCG sólo (s jedním nebo dvěma vyšetřovateli). Panství se hraje taky dobře sólo, ale tu mám pro vzácná odpoledne s deskovkou a kamarády.

Snad ti to pomohlo.

P.S. Samozřejmě je tu ještě otázka překladu Panství si zahraješ i s někým kdo anglicky neumí. K tomu dodám že Panství česká verze neobsahuje karty k prvním dvěma rozšířením, které obsahují figurky a místnosti z první edice. Nicméně vše je tu k natisknutí a ve hře se nic nelosuje, takže domácí tisk hru neovlivní.

4.7.2018 23:04:04

Vybíráme z Bazaru

Prodám Celtae EN
Prodám Celtae EN
Akt. cena: 790 Kč
Končí za: 8 dnů

Offcanvas