Arkham Horror: Prokletí temného faraona

xxxxxxxxoo hodnoceno 160x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: Prokletí temného faraona - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Arkham Horror
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Ubik
Autoři: Robert Vaughn
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zvest

Tak jsme hrali toto nastaveni (sice revised edition), a narazili jsme na lehky problem.

Jedna se o tuto karticku: http://www.arkhamhorrorwiki.com/Cursed_Relics

Snad chapu vse az na jedno, Ongoing effect.

Preklad do CZ: Na konci kazde faze mytu (pocinaje pristim kolem), presun 1 zeton zkazy z teto karticky a presun ho na stopu strachu a zvedni uroven stopy strachu o 1. Jakykoli hrac muze vycerpat pripraveny Exponat (Exhibit Item) nebo odhodit Unikatni predmet aby znegoval (zrusil) oba efekty.

Jde mi o ruseni efektu:

1 Efekt: negace presunuti doomu ze zvesti na stopu strachu
2 Efekt: negace zvyseni stopy strachu.

Otazka?

Pri efektu 1 se zrusi presun, tedy se doom vrati na zvest nebo se ma zahodit do krabice? Pokud by se vratil zpet na zvest, pak se preci nejde zbavit zvesti (pokud nechci nechat stoupnout stopu strochu za kazdy doom zeton -> pak nastane nesplneni a jsem na 10 na stope strachu) a bude tam porad a kazde kolo se bude muset obetovat nebo vycerpat katicka nejakeho vysetrovatele. Pokud by sel do krabice, pak se staci obetovat 5krat a je po zvesti.

Muzete mi prosim nekdo pomoci s touto zvesti.

Diky
3.1.2012 21:12:10 | Upraveno autorem (porovnej)

sirajch
Nevim, co resis, sam sis odpovedel v prekladu v podstate. :-) Vemes doom token z te karty a premistis ho na terror track a zvysis terror level. Abys tomu ale zabranil - jak pises v zavorce zrusil tento efekt, tak proste vycerpas predmet a nebo zahodis unique. Nic uz zpatky nevracis. :-) Toto vydrzis pet kole a dostanete odmenu.

3.1.2012 21:35:47

musil
No prave ze ne...pokud ho mas zrusit, tak musis vratit zeton ze zvesti zpet na zvest a nikdy se jich tam prakticky nezbavis (pokud budes porad tuto zvest negovat).

My to hrali tak ze negovat efekt = zahodit (vycerpat) predmet + odhodit doom ze zvesti do krabice...jen se chci ujistit ze jsem to spravne pochopil :)

3.1.2012 21:40:52

.
Přesně jak říká Vojtěch Musil. Ten doom token z rumoru přenášíš každý kolo a můžeš vlastně zabránit tomu přidání na terror track a jeho zvýšení, čímž jde zpátky do krabice. Na rumor se nevrací. Jen bych doplnil, jestli jste hráli revised edition, tak tam se nedá exhibit exhaustovat. Musí se zahodit stejně jako unique. Čerpáním už nelze zabraňovat rumoru.

4.1.2012 01:05:47

to sirajch
Uz asi chapu tvoje myslenkove pochody. :-) Na te karte neni zcela zrejme. Pise se tam, ze presun 1 doom token z karty na terror track (1. efekt) a nasledne zvys terror level o 1 (2. efekt). Kdyz exhaustujes exhibit nebo discardujes unique, tak negujes oba efekty, cili mas pravdu, ze to vyzni, jako bys ten doom nikam nepresouval, ale potom by ta zvest nedavala smysl.
Na te karte by melo byt remove 1 doom token from this card. Add it to the terror track and then increase the... bla bla nebo nejak tak, aby bylo zrejme, ze efekty, ktere rusis je pridani toho doom na track + zvyseni terroru. Hrali jste to dobre.

4.1.2012 07:02:24

musil, rinter
Super...prave proto jsem byl dost zmateny, nebot jsem si zvykl ze pravidla AH je treba brat opravdu doslovne, vzdy to tak bylo a tady jsem si proste nebyl jisty.

Jinak Rinter ma pravdu, v revised edition je u Exhibit Item nutno odhodit (discard).

Diky obema.

4.1.2012 08:47:04 | Upraveno autorem (porovnej)

zvest
ale ako permanentný efekt by to bola docela fuška. Myslím, že by sa len nezvyšoval horror ak zneguješ tento efekt kartou, ale token by ostával na karte zvesti:)))

4.1.2012 15:21:04

Vybíráme z Bazaru

VÁLKA O PRSTEN 2.ed - PÁNI STŘEDOZEMĚ + STROMOVOUS
VÁLKA O PRSTEN 2.ed - PÁNI STŘEDOZEMĚ + STROMOVOUS
Akt. cena: 2999 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas