Arkham Horror: Prokletí temného faraona

xxxxxxxxoo hodnoceno 160x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: Prokletí temného faraona - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Arkham Horror
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Ubik
Autoři: Robert Vaughn
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

oplati sa?

Ahojte, chcem sa Vas opytat ci sa oplati kupit rozsirenie Curse of the Dark Pharaoh, ake s nim mate skusenosti? popripade s ostatnými rozsireniami. diky
11.3.2011 09:40:45

re
V pro mě je to nejslabší rozšíření AH vůbec. Pokud uvažuješ o rozšíření, osobně bych ti radil Dunwich nebo Innsmouth. Pokud chceš jen malé, tak mě baví i King in Yellow i Black Goat, Lurkera nemám moc vyzkoušeného...

11.3.2011 10:15:51

re: bobble
Jestli chces jen male rozsireni, rozhodne doporucuju Lurkera. Integruje se skvele do zakladni hry, uz jen nove brany, mythos karty a vztahy mezi postavami jsou super. A potom samotny herold Lurker a moznost uzavirat s nim pakty hru skvele posouva dal - protoze to pokuseni nezasahuje ani tak vysetrovatele, jako spise primo hrace :-)

11.3.2011 11:07:47

re
diky za odpaovede :)

11.3.2011 11:12:42

reedice
Dneska jsem poridil revidovanou dedici jako prvni male rozsireni, procetl karty a tesim se az to zahrajeme (po poslednich dvou hrach ve dvou jsme dostali dvakrat naprdel a nechtel jsem kupovat zadnou sado-maso jako BGotW...). Puvodni neznam takze nemuzu porovnat zmeny ve vyvazenosti karet. V te nove mi prijde fajne, ze ulice jsou vyuzivane diky novym kartam Exshibit encounters. Do zakladni hry padne pekne, prinasi nove veci aniz by pridala nejkou extrahnusnou nechutnost. Jestli se vyplati? podle me jo, stejne si casem koupis vsechny rozsireni :-)

26.11.2011 19:49:02

reedice
Souhlasim s Pepsson, ta reedice je moc fajn. Prijde mi lepe vyvazena a dobre se integrujici jak k zakladni hre, tak i v pripade hrani s dalsimi rozsirenimi. Rozhodne doporucuju :-)

26.11.2011 23:51:07

reedice
Nevim, jak se reeditovane karty lisi od tech v puvodni verzi, ale problem puvodni edice byl, ze neprinasel temer nic noveho. V setkanich se mohlo vyskytnout prepadeni monstra, se kterym jsi musel bojovat alespon jedno kolo, nedalo se mu hned usneakovat. Potom edice obsahovala Exhibit Itemy, ktere vypadaly zajimave, ale byl to jeden velky fail. Nedaly se normalne sehnat a popravde ty predmety nebyly ani moc uzitecne. Nejlepsi z celeho rozsireni ale jsou Ally karty. Osobne si myslim, ze to jsou jedni z nejmocnejsi Ally ze vsech a nic podobneho se uz v dalsich rozsirenich neobjevilo.

Reedice ale prinasi Heralda, coz je bonus jiz sam o sobe a hru dela obtiznejsi asi a i zajimavou. Takze ja si myslim, ze se urcite vyplati. :-) (to ze jsou upravena pravidla, to nepocitam, ty si muzes predpokladam stahnout z webu FFG at uz mas puvodni nebo reeditovanou edici)

EDIT:
Tak jsem koukal na Geek a prave Ally jsou "jini". Maji jine staty a jsou popravde o dost slabsi. Other world encountery nejsem schopen porovna a rovnez myty, ale zdaji se mi stejne. Podobne na tom jsou spelly atp. To uz posoudi ostatni. :-)

27.11.2011 12:22:23 | Upraveno autorem (porovnej)

porovnani
tak jsem koukal na puvodni karty exhibit veci a jsou hodne jine, slabsi, a stejne tak i alíci. zmizely encounter karty `banned from neighborhood' pribyly tokeny hlidky a nova setkani v ulicich ktera ti umoznuji ziskat specialni schopnosti a predmety. ale stejne se mi libi ten pribeh

27.11.2011 21:32:01

to Pepsson
Tak co se Exhibit itemu tyce, tak nemam zdani, ale ally postavy jsou v puvodni verzi silensji.

27.11.2011 22:02:19

Pomoc s výkladem
Nevím, jestli správně chápu kartu z reedice : ALLY - The Messenger
Můžete mi napsat svůj překlad, ať nejste ovlivněni asi mým špatným pochopením?

26.3.2012 10:31:22

re: Messenger
Záleží jestli máš starou nebo novou Revised edici. Ve staré edici dává +2 na horror (nikoliv will) check a +2 combat (nikoliv fight) check. Navíc když máš být devourován tak ho zahodíš a přežiješ. V Revised edici ti dává -1 na všechny skill checky a když tě něco devourne, tak odstraníš 2 doom tokeny, ale umřeš tak jako tak.

26.3.2012 11:39:59

Ally Messenger
Jedná se o revised edici.
Já si právě myslím, že pokud máš být pohlcen, tak místo toho odhodím kartu Messengera a za dlouhodobé snížení skill checků odstraním 2 žetony ze stopy.
Jinak nevidím v tomto pomocníkovi výhodu, protože na snížení počtu žetonů na stopě raději použiju karty se symboly na zapečetění bran.

26.3.2012 16:39:10 | Upraveno autorem (porovnej)

re Kapitán
The Messenger s žetony stop (clue tokens) vůbec nic nedělá. On jen manipuluje s žetony zkázy (doom tokens), které jsou na prastarém. Já si myslím, že tě to před smrtí nezachrání, protože na kartě je "after being devoured" čili po tom, co jsi pozřen. Ten původní tam měl rovnou napsáno "Discard The Messenger to avoid being devoured." čili zahoď kartu, aby jsi nebyl pozřen. Celkově se The Messenger z Revised edice hodí akorát před soubojem s prastarým, aby jsi v případě své smrti pomohl týmu.

29.3.2012 13:06:48

re Rinter
Díky moc za odpověď.
Vím, že s žetonama stop nic nedělá, ani tam není žádná spojitost a tvůj překlad je myslím správný, ale je my jen divné, že pomocník (ALLY) přináší během života detektiva pouze dlouhodobý postih karet skill a až po jeho smrti, kdy musí hráč okamžitě nejdříve odhodit všechny své karty včetně pomocníka, má pomocník něco udělat!
Tak nevím co má přednost ve výkladu.Pravidla nebo karty?

29.3.2012 17:32:18

re Kapitán
Je to blbý, ale je to tak. Tomuhle pomocníkovi jsme se vyhýbali a je škoda, že z něj Revised edice udělala toto, protože v normální edici byl super.

30.3.2012 10:14:21

re Rinter
Mám na tebe dotaz. Z tvých odpovědí se my zdá, že jsi měl možnost vidět obě verze. Původní i revised edici. Mohl by jsi mě říct rozdíl mezi původníma kartama vyhoštění a kartama z revised edice omezení pohybu v lokaci? A kdyby se ti chtělo i další rozdíly. Stačí stručně.
Koupil jsem si totiž toto rozšíření, ale chtěl jsem původní a oni mě poslali revised edici. Myslel jsem, že si vytisknu přelepky tady ze stránek a přelepím a bude. Místo toho se v tom teď ztrácím.
Nejraději bych tu revised edici vyměnil za původní! Potřebuji to mít v CZ provedení.

30.3.2012 17:07:53

re Kapitán
Původní jsem nehrál, jen jsem si několikrát projížděl karty na Arkham Horror wiki. Rozhodně se mi zdá revised edice lepší. Původní "Barred from neighborhood" karty ti zabraňovali jít do lokací pokud tam nebyla brána (nebo tě to tam nepřeneslo z jiné lokace či tak podobně). Patrol je mnohem líp řešený i když na to trpí postavy s malým Sneakem. Jinak exhibit itemy a kouzla dělají něco jiného než původní. Největší změnu vidím u exhibit masek, ale jak jsem psal, nehrál jsem původní jen četl karty. Kdyby jsi se chtěl podívat tak tady je seznam karet http://www.arkhamhorrorwiki.com/Curse_of_the_Dark_Pharaoh

30.3.2012 17:35:08

re Rinter
Díky za odkaz a za názor.
Sednul jsem na to a pár hodin tomu věnoval. Zjistil jsem, že nám bude více vyhovovat původní verze se vším co přináší. Není "bohužel" tak akční jak revised edice, ale pro nás je jednoduší na sledování při zákazu vstupu do lokace a získat vlastnost dalšího detektiva, ikdyž jen na určitou dobu, je pro nás lehčí a výhodnější než sehnat tu správnou masku na použití silnější dovednosti z dvojice na kartě detektiva. Rozdíl v kouzlech obětuji, protože kouzla zatím málo používáme. Taky silnější pomocníci se nám hodí více.
Asi jsem stará škola, nebo je to dané tím, že to hrajeme s holkama a snažíme se to co nejvíce zjednodušit.

30.3.2012 19:22:10

re
Kapitán: Já si myslím, že je zbytečný jít do staré verze, když je k dispozici nová, která je upravená tak, aby zapadla i s dalšíma expanzema do celkového obrazu Arkhamu. Sice ještě nemám tohle rozšíření (plánuji teď při výplatě), ale už jsem si přeložil pár karet z revised edice a zatím mi to přijde lepší (srovnávám text, protože musím na wiki arkhamu najet do původní edice pro získání obrázku).

30.3.2012 20:38:58

Vybíráme z Bazaru

Elder sign + 3 exp + playmat + 3D stojanky
Elder sign + 3 exp + playmat + 3D stojanky
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas