Arkham Horror: Prokletí temného faraona

xxxxxxxxoo hodnoceno 160x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: Prokletí temného faraona - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Arkham Horror
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Ubik
Autoři: Robert Vaughn
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ancient One v Other worldu

Mám dotaz ohledně potkání Ancient One v Other Worldu. Je vůbec možný ho porazit? Jestli jsem dobře pochopil souboj s prastarým tak se hází tolika kostkami kolik je hráčů a jsou společný úspěchy a když hrají třeba 4 hráči a jsou naházený třeba 3 úspěchy a následující hráč hodí dejme tomu 3, tak se započítá jen jeden, odstraní se doom token a zbytek úspěchů jde do zapomnění. No a když s ním bojuje detektiv sám v Other worldu a hodí třeba 3 úspěchy, ubere mu 3 doom tokeny nebo jen 1? Děkuji za odpověď. Prozatím souboj s prastarým v Other worldu řešíme jako instant devour.
31.8.2011 10:56:03

...
Pokud si dobre vzpominam, tak v zakladni hre se pri probuzeni Prastareho odstrani vsichni detektivove, kteri jsou v Jinych svetech nebo ztraceni v prostoru a casu...

31.8.2011 14:25:34

Rinter
Tak mi to nedalo a kouknul jsem se. Jsou to tri karty a kazda z nich rika, ze bojujes sam, takze 1 DOOM = 1 uspech.

to TeCZko
1. To co ty myslis, tak se na tohle nevztahuje
2. To co pises, tak v pravidlech podle me nikde neni. Kdyz se probudi prastary, tak s nim bojuji vsichni nezavisle na tom, kde byli. Muzes pripadne rict, kde to v tech pravidlech je? :-)

31.8.2011 14:38:06

...
Když Prastarý procitne, jsou všichni vyšetřovatelé, kteří
jsou ztraceni v čase a prostoru, okamžitě pohlceni (devoured)
a umírají. Odstraňte tyto vyšetřovatele ze hry. Přeživší
vyšetřovatelé se musí postavit zlobě Prastarého v závěrečné
bitvě!

všichni ostatní s Prastarým bojují (tedy jak v Arkhamu, tak i v Jiných světech)

31.8.2011 14:45:41

to Morthe
Tak to se musim kouknout do pravidel, protoze o tom ztraceni v prostoru a case jsem nevedel....

edit:
No fakt to tam je! :-/ Tyjo, zil jsem celou dobu v nevedomosti a to jsem ten navod cetl uz asi tak tisickrat....

31.8.2011 14:50:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Rinter
"když hrají třeba 4 hráči a jsou naházený třeba 3 úspěchy a následující hráč hodí dejme tomu 3, tak se započítá jen jeden, odstraní se doom token a zbytek úspěchů jde do zapomnění"

Tak to podle mě není. Odstaní se doom token a zbylé dva úspěchy se počítají už do odstranění dalšího doom tokenu. (Čili by stačilo dalšímu v řadě hodit 2 úspěchy, aby se odstranil další doom token).

1.9.2011 08:09:50

...
tohle, pamatuji-li si dobře, je rozebíráno někde ve FAQ k Arkhamu.

1.9.2011 09:12:37 | Upraveno autorem (porovnej)

To all
Zdravím, trošku jsem se zasekl v setkání se s Prastarým v Jiném světě. Když jej nebohý detektiv potká v rámci setkání v Jiném světě, musí s ním bojovat v jeho plné síle, takže se Prastarého počet doom tokenů dá na maximum a souboj 1 vs. 1 (ostatní hráči do něj dle pravidel nemůžou promluvit) proběhne až do konce (porážka Prastarého nebo zničení detektiva)? Když jej potká nepřipravený hráč, kterému se nepovede odstranit ani jeden doom token, tak nejen, že je hráč zničen, ale začíná konec hry? Nebo je to jen souboj 1 vs. 1, kdy se pouze rozhoduje o tom, zda detektiv úspěšně prošel Jiným světem a jeho případný neúspěch nic neřeší nebo případně dokonce může ostatním pomoct v případě, že po své smrti bude mít Prastarý na sobě míň tokenů než před bojem? Z pravidel mi řešení mé otázky nijak nevyplynulo ... Díky za pomoc!

11.11.2013 08:45:46

Drussbarb
Je to souboj 1 vs 1, nejdřív klasicky vyřeš to co dělá Prastarý na začátku boje např. Ithaqua může zničit předměty, rovněž zůstává v platnosti schopnost Prastarého, kterou působí na hru ve spánku, v základu je asi jediný jehož schopnost se v boji projeví Cthulhu který stále snižuje maxima vitality i příčetnosti. Pokud ses setkal s Prastarým, který je už ve hře, má tolik žetonů zkázy kolik měl v tu chvíli kdy jsi ho potkal, jen se otočí na druhou stranu, a pokud by měl být žeton díky tvému úspěchu v boji odstraněn tak se zas jen otočí zpět, když jsou všechny otočeny, vyhrál jsi. Pokud zemřeš, otočí se všechny neotočené žetony zpět, a bereš si nového vyšetřovatele. Pokud bojuješ s Prastarým který zrovna není ve hře, doplníš mu stupnici na maximum. Na odstranění žetonu ti zas stačí jen jeden úspěch. Pokud boj nepřežiješ, vyšetřovatel je opět mrtvý, bereš si nového. Pokud uspěješ, vracíš se do Arkhamu a zapečetíš bránu do toho světa, kde jsi Prastarého potkal, to je myslím popsané na té kartě setkání.
Jinak snížení maxima vitality či příčetnosti díky útokům Cthulhu nebo ztráta předmětů a další věci co se ti přihodí během boje jsou trvalé a zůstává to i v případě vítězství a návratu do Arkhamu. No snad jsem nic neopomenul

11.11.2013 13:31:56

To Froggery
Paráda, díky moc, tak teď už příště hrát i se všemi kartama rozšíření. Zima se teď už může přiblížit :)

11.11.2013 13:43:04

Drussbarb
Jj, do setkání ve vnějším světě vmíchej všechny tyhle dvoubarevné s možností potkání nějakého Prastarého, je to takové občasné zpestření, které končí převážně smrtí vyšetřovatele :)

11.11.2013 14:12:24

To Froggery
Zatím to hrajeme jen tak, že karty setkání ve vnějším světě hrajeme jen ze základní hry, teď to změníme, dobré na tom je, že každý, kdo vstoupí do Jiného světa (snad kromě spisovatelky), tam půjde s krutě sevřeným zadkem. A to je tak, jak má být :)

11.11.2013 14:34:49

Vybíráme z Bazaru

Illumination - ENG
Illumination - ENG
Akt. cena: 599 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas