Arkham Horror: Kingsport Horror

xxxxxxxxxo hodnoceno 55x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: Kingsport Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Arkham Horror
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Vše o dojmech a pocitech z této expanze.
6.3.2011 11:08:42

První dojmy
Vzhledem k tomu, že jsem si tohle rozšíření původně nechtěl ani kupovat, tak mne nakonec velmi mile překvapilo.

První hru jsme hráli proti grilovači Cthughovi. Zezačátku jsme vůbec nestíhali pečetit, takže asi v cca v polovině hry bylo skóre 6 doom tokenů na doom tracku a ani jedna zapečetěná brána. Potom se nám podařilo zapečetit 4 brány, ale díky tomu, že jsme nestíhali čistit Rift tracky, tak se ná oteřely dva rifty. Naběhli jsme do Kingsportu a rifty zavřeli, ale zase nám mezitím přemnožili monster v AH. Nakonec nám přišel ještě jeden tuhý rumor, který přidal 2 doom tokeny na doom track a tak jsme se už jen stihly pomodlit (došli si pro blessing) a čekali na závěrečný souboj, který přišel velmi záhy.
Vzhledem k epickému souboji a vlastnostem Cthughy jsme si moc neškrtli a vlastním soubojem jsme odstranili poze 2 doom tokeny + 2 vlastnost Lily Chen a 1 za smrt policajta tuším z Innsmouthu (jméno si nepamatuji).


Shrnutí:

Rift tracky se docela plní a téměř neustále je potřeba držet je pod kontrolou jinak se otevřou v AH rifty, které v lepším případě vypouštějí monster v horším přidávají doom tokeny.

Epické bitvy jsou opravdu tuhé a nelze se spoléhat vůbec na nic.

Guardians my jsme hráli s "lovcem", ale že by nám ve hře nějak pomohl to moc. Asi záleží především na situaci. Někdy se uplatní a pomůže jindy moc ne.

Každopádně jsem s tímto rozšířením moc spojekný.

6.3.2011 11:26:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Lily Chen
Hrál jsem s Lily Chen a je to opravdu zajímavá postava. Díky zvláštní schopnosti posouvat max. Sanity a max. Staminu si může v podstatě doplňovat životy a sanity a v podstatě se nemusí léčit. Chce jenom tak 2-3 kola pežít posunout slider tam zpátky a dá se docela do kupy.

6.3.2011 11:32:11

KH
Konecne nekdo, kdo sdili muj nazor na KH - opravdu to neni spatne rozsireni :-)

Co se tyka Lily Chan - jen je potreba nezapominat, ze v jednom kole si muze dolecit jen jednu staminu, nebo jen jednu sanity, i kdyby posunovala slider o 2 pozice. Posun tam a zpet se nepocita :-)

6.3.2011 11:37:58

eyciir - Lily Chen
Vidíš, dík za upozornění. To jsme hráli špatně, ale to nevadí. Příště si na dáme pozor. Důležité jsou dojmy ze hry a i když jsme to nakonec proráli, tak to byla zajímavá hra.

6.3.2011 12:04:17

to Parxel
Zkuste priste pri 4 zapecetenych branach vykaslat se na rifty a jit pecetit misto toho. Ja si totiz myslim, ze potom byste vyhrali. Me ten rift nepripada nejak zasadni, ze by ho clovek musel hned resit. Mechanismus to je zajimavy, ale uz jsme to parkrat hrali tak, ze jsem se na to vykaslali a pak se ten rift bud ani neotevrel a nebo prisel, ale nemel temer zadny vliv na hru.
Trochu me mrzi, ze se tam neobjevuji dalsi brany, jsou tam pouze stabilni lokace na KH desce. Jinak ale musim uznat, ze postavy, ktere Kingsport prinasi jsou naprosto skvele a je s nimi mnoho zabavy. Vic z Kingsportu neznam, protoze epic battle jsem zatim neprosadil a variantu s Heraldy se ani neodvazuji. Holt mam v tymu sraby. :-D

My vcera hrali zaklad, postavy Gloria Goldbergova, Ursula Downsova a Lola Hayesova a proti nam stal prastary Quachil Uttaus:
-3 kostky pri finalnim boji
magical imunity
physical imunity
kdyz s nim zacne soubor, tak se vsichni allies vrati do krabice
a prvni hrac je pri jeho utoku devoured.
Hra byla uz od zacatku totalne zoufala, protoze ho porazit je nemozne a v prubehu hry si prvni hrac lize tzv. dust kartu, pokud nezaplati 2 stopy. Jedna z poslednich karet balicku rika, ze hrac je devoured a preda zeton prvniho hrace. Clovek by neveril, ale hru jsme nakonec vyhrali po 6 kolech :-) Tomu rikam epicka bitva.... nakonec si Quachil ani nesktrnul :-D
Tim jsem chtel rict, ze obcas je dobre hrozbu ignorovat a soustredit se na peceni bran.

PS: Vyhrali jsme na pravidlo, ze ve meste nebyla zadna otevrena brana a my jsme vlastnili 3 gate trofeje. (hrali jsme ve trech vysetrovatelich)

6.3.2011 12:31:09

Vojtech Musil
Quachil Uttaus nas uz take jednou pekne vypek. :)

Jinak my to hravame se temi novami branami z Lurkra a tak ani nevadi, ze nemas ty nestabilni lokace v KH. Ono totiz navic k Burst branam pribydou brany, ktere se pohybuji a tim defakto dochazi k tomu, ze se uvolni nestabilni lokace pro otevreni dalsi brany. Takze uz nedochazi k situacim jako v samotnem zakladu, kdy se Ti nemohou otevrit nove brany a v klidu si zaviras.

Ty rifty jsme resit museli. Meli jsme totiz otevrene dva najednou, zbyvaly posledni 3 pozice na doom tracku a tak docela hrozilo, ze pribydou dalsi doom tokeny a taky ze 1 prisel. Dalsi uz ne, protoze jsme rifty zlikvidovali.

6.3.2011 13:12:46

to Vojtech & Parxel
Absence nestabilních lokací na Kingsportu je podle mě spíše výhoda, protože by docházelo ke stejnému efektu při mnoha rozšířeních, jako dochází u Dunwiche - nic by se tam nedělo a kdyby se tam náhodou otevřela brána, tak by to bylo minimálně na bouřlivou oslavu. Myslím si, že Kingsport byl vyvinut hlavně pro ty hráče, kteří hráli se všema rozšířeníma, aby se v Kingsportu něco dělo. A to se jim povedlo, i když ne úplně ideálně (jinými slovy, Innsmouth je udělaný líp :-) ).
Jinak Kingsport je hodně dobré rozšíření, co se týče vyšetřovatelů a prastarých. Vyšetřovatelé jsou tam geniální (stejně jako v Innsmouthu) a Prastaří jsou hodně masití (stejně jako v Innsmouthu) a ne žádná ořezávátka jak v základní hře nebo Dunwichi. Epic battle je skvělá záležitost (hlavně plot karty jednotlivých Prastarých) a plně doporučuju přidat!

6.3.2011 14:45:00

Vybíráme z Bazaru

Swordcrafters + expansion
Swordcrafters + expansion
Akt. cena: 849 Kč
Končí za: 14 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas