Arkham Horror: Innsmouth Horror

xxxxxxxxxo hodnoceno 49x (Seznam vlastníků)

Arkham Horror: Innsmouth Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Arkham Horror
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Innsmouth vs. Dunwich

Uvažuji o koupi jednoho z výše zmíněných rozšíření AH. Pravidla jsem si přečetl a rozdíly jsou mi celkem jasné. Takže se chci zeptat lidí, kteří hráli obě rozšíření, jak vám připadala hra s Innsmouthem a jak s Dunwichem. Jde mi spis o konkretni zkusenosti ze hry, nez o teorii, tu jsem si precetl v pravidlech.
1.3.2010 06:45:26

re
Mám obě tato rozšíření a mám obě hodně rád. Osobně vidím zásadní rozdíl hlavně v obtížnosti. V Dunwichi je sice třeba hlídat monstra kvůli vortexům, ale procitnutí Dunwichské hrůzy není tak fatální průšvih. Sice se opravdu špatně zabíjí, ale Doom token přidává jen občas. Zato Innsmouth track je daleko obtížnější. Jednak to vyžaduje spoustu času(a často kooperaci víc než jednoho vyšetřovatele), spoustu cluetokenů a navíc to začně později výrazně komplikovat zákaz vycházení. Pro mě je Innsmouth zkrátka větší výzva, obtížnost jde hodně nahoru.

1.3.2010 09:50:26

Innsmouth
přijde mi pestřejší, má lepší charaktery mezi vyšetřovateli a mnohem variabilnější mythos karty.

1.3.2010 10:24:17

Innsmouth
Obě přinášejí moc pěkné věci, ale já osobně mám raději Innsmouth. Ploty vyšetřovatelů jsou velmi chutné zpestření a ještě více Tě potáhnou do hry, noví Prastaří jsou masití a noví Investigátoři jsou hrdinové jaksepatří, mají dobré vlastnosti a někteří jsou příjemně originální. Deska je taky zajímavější hlavně díky Devil Reef a Yha'nthiel, které jsou odpojené a dá se do nich dostat jen přes vodu. Navíc s Innsmouth lookem je sranda a třešinčka na dortu je stanné právo a originální vězení. Všichni jsou tam nevrlí, jako bys tam neměl co dělat, a podobně. Prostě Innsmouth jak vyšitý, ten pocit jsem u Dunwiche moc neměl.

1.3.2010 11:11:00

Innsmouth
Mě Innsmouth také přijde zajímavější, alespoň z toho co jsem načetl v pravidlech. Přesto pořád váhám, obě rozšíření přinášejí zajímavé prvky.

Innsmouth: osobní příběhy, skryté předky, další způsob probuzení prastarého.

Dunwich: mise, dunwich horror, zranění.

Prostě je to dilema, ale stejně asi nakonec vyhraje Innsmouth. Teda jestli si ehm, nakonec nekoupím obě!?

1.3.2010 11:59:20

to Parxel ad Dunwich
Madness a Injury jsou skvělý nápad a už jen kvůli nim se Dunwich oplatí mít. Navíc jsou tam nové Location Encountery a nové věci, ze kterých třeba některé zbraně jsou opravdu skvělé. Tasky jsou taky super, protože díky nim získáš takové side questy, které zpříjemňují hru, ale mise jsou sice zajímavé, avšak většinou poměrně nesplnitelné. Zahazovat kvůli nim věci, kouzla nebo nedejbože spojence je dost nechutné.
A co se týče samotného syna Yog-Sototha, Dunwichské hrůzy, tak musím uznat, že je celkem nic moc. Když už se samotný Dunwich Horror objeví, tak si na něho troufnou jen ti největší sebevrahové a většinou neuspějí, protože má pokaždé jiné vlastnosti. Takže ho tam většinou stejně necháte a snažíte se co nejrychleji pozavírat brány, než vám nasype Doom Tokeny na Prastarého.
Na druhou stranu zase

1.3.2010 12:21:55

innsmouth
suhlas ze innsmouth je vyzva... najme, ak hravas v mensej skupine. my hrame casto 3ja a to je peklo snazit sa zatvarat brany, cistit mesto a zaroven zbierat stopy pre federalov :)

8.3.2010 10:14:12

pripadne
pripadne je moznost zobrat si jednu postavu, ktore bude mat na starosti iba innsmouth :)

8.3.2010 10:25:06

Vybíráme z Bazaru

Zakázaná Poušť (CZ)
Zakázaná Poušť (CZ)
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas