Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zkrácení herní doby

Ahoj. Hraji Arkham s dětmi a hrajeme to +- 3 hodiny. Většinou vyhrajeme na zapečetění 6. bran. Problém je v tom, že to děti přestane pak už bavit a stěžují si na dlouhou herní dobu. Nemáte nějaký tip, jak herní dobu zkrátit třeba do dvou hodin?

Napadlo mě třeba snížit počet zapečetěných bran potřebných k vítězství na 4, ale pokaždé když se otevře brána, tak místo jedné přijdou do hry 2 nestvůry. Hra by se tím trochu ztížila, což by bylo dobře, ale zase by bylo více nestvůr na zabijení a získávání trofejí potřebných k nákupu stop. Nevím jak by to vypadalo v praxi.

Nemáte nějaký nápad?
22.1.2017 17:14:07

AH
To mas jednoduche, hrajte Elder Sign a nie Arkham Horror.

22.1.2017 18:33:17

...
To hrajeme také, ale AH nás baví, jenže ta herní doba je na děti moc.

22.1.2017 19:25:54

Doomtrack
To snížení počtu bran bude asi ok, ale zkusil bych společně s tím nějak zrychlit postup prastareho na jeho stupnici zkázy, třeba 2 žetony za bránu místo jednoho. Jinak šance, že prastareho někdy potkáte, prakticky zmizí, a to by byla nuda. Už se 6 branama ho hráči potkají málokdy, když hrají správně. A nějaký damokluv meč by tam viset měl ;)

22.1.2017 20:16:03

...
mně nejjednodušší přijde začínat hru se dvěma temnými znameními na herní mapě a s doomtrackem (stupnice prastarého) zaplněným pěti temnými znameními. Nic během hry už nemusíte řešit, nic není třeba dovysvětlovat. Tuto variantu doporučovali na bgg. Lze jí modifikovat podle obtížnosti.

22.1.2017 21:14:53

matewr84
Že by jsem pří přípravě rovnou zapečetil dvě nestabilní lokace a na Prastarého umístil např. 5 žetonů zkázy? Chápu to správně?

22.1.2017 22:56:43

...
jj je to tak... je to vlastně spojení tvé a lackovi varianty, akorát v jednodušší podobě :-)

23.1.2017 06:47:31

...
Jasne, vlastně tim jakoby přeskočím třeba 5 kol. Mas nějaký tip, které lokace bych mel pri přípravě zapečetit? Protože některé lokace chodi častěji nez jiné.

23.1.2017 06:59:32

...
Záleží na bobtížnosti kterou chceš a jedná se tak trochu o spoiler, tak pro ty co,nechtějí vědět které lokace se v této hře objevují nejčastěji a nejméně často, tak dále nečtěte!
SPOILER
...
Pro jednodušší hru zavři třeba lesy a univerzitu
Pro středně těžkou hru zavři třeba nepojmenovatelné a stříbrnou loži
Pro těžší hru zavři třeba hřbitov a historickou společnost

Je zde i varianta velmi lehké hry a velmi těžké, ale imho je lepší vždy kombinovat jednu lokaci s hodně branama a další s méně. Ještě pro těžkou by šlo dát dohromady hřbitov a jeskyně nebo jeskyně a nepojmenovatelné.

23.1.2017 07:43:29

spoiler ;)
na to ktere lokace to jsou prijde kazdy max po trech hrach, nebo si aspon 3/4 bude jisty a tu posledni podezirat... ale pobavili! :)

jinak ta varianta je pekna a jak je to proverene BGG, da se tomu verit, prece jenom tam maji tech testeru vic jak my tu mezi kopeckama, imho

23.1.2017 14:22:49 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Tak jsem to dnes zkoušel a vypadá to dobře. Hrál jsem s dcerou, každý za 2 vyšetřovatele. Zapečetili jsme ze začátku Náměstí nezávislosti a Univerzitní laboratoře. Na Prastarého jsme přidali 4 žetony zkázy, jenže vlastně na začátku při tahání první karty mýtu přišel pátý.

Hru by jsme měli vítězně dohranou přibližně za 1 hodinu 40 minut. Jenže přišla karta mýtu prostředí, která nám zakazovala zapečetit brány. K naší smůle potom dost dlouho chodily karty titulek, takže se hra protáhla na 2 hodiny 30 minut.

Prastarý Azathoth měl na konci hry 12 žetonů zkázy.

Takže za mě paráda. Výhodou je, že se dá ze začátku nastavit obtížnost podle potřeby (žetony zkázy, výběr zapečetěných lokací).

23.1.2017 16:25:52

Vybíráme z Bazaru

Dominion: Roh hojnosti
Dominion: Roh hojnosti
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas