Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Lokalizace dalsich rozsireni?

Nevite plz nekdo,zda se planuje preklad nejakych dalsich rozsireni krom Faraona a Dunwitche? Prekvapuje me, ze se lokalizuji dalsi samostatne 'Arkham' hry (Temne znameni, mozna Eldritch Horror,ale rozsireni k samotnemu Arkhamu uz ne.Je to trochu skoda,samozrejme,ze je dobre, ze se lokalizuji i dalsi, ale pokud to bude tak, ze se vzdy lokalizuje jen zaklad a rozsireni uz ne,tak to trochu postrada smysl,kdyz mam zaklad CZ verzi a rozsireni k tomu kupovat v AJ se mi teda moc nechce,to uz je to lepsi pak mit komplet v jednom jazyce.... Diky za jakekoliv nfo, pripadne jak donutit, aby se lokalizovalo i dalsi nejake vybrane rozsireni (je mi jasny,ze rozhodujici jsou prodeje a tedy navratnost investice,ale takze mozna kdyby udelali nejaky pruzkum o co by byl zajem z dalsich rozsireni, ktere je 'nej' = co byste doporucili s cim 'zapacit' na vydavatele :-) jeste jednou diky
25.6.2015 22:42:54

ollie21
Malá rozšíření nečekej, BF se zmiňovali, že prodeje Temného faraona byly spíš zklamání, jak to je s Dunwichem a jeho prodejem netuším a osobně si myslím, že tím vydávání lokalizoavných rozšíření pro Arkham končí, ale pokud náhodou bude nějaká lokalizace, čekal bych velké rozšíření, tam je podle mě po Dunwichi nejlepší volba Innsmouth Horror, Kingsport Horror považuju za nejslabší z velkých rozšíření. Jinak většinu rozšíření jsem tu přeložil, časem doplním i Lurker at the Threshold a Miskatonic Horror. Ale momentálně jsem vytížený jinými překlady :(

25.6.2015 23:00:39

olie21
muzes napsat do BF aby to hodili na hithit nebo startovac, to je pekny "pruzkum". Kdyz to dobre dopadne, muzou rovnou zacit vyrabet :)

26.6.2015 08:26:05

lacko
to je neco jako kickstarter? bo jen pruzkum, ze je o neco zajem? mozna by to pak za pokus stalo, zvlast pokud by to slo trebas i formou vyberu z vice rozsireni, aby si pripadne mohli vybrat z vice moznosti, ti co by tam 'klikali' :-)

27.7.2015 09:12:28

už aby...
taky mi chybí že další dodatky nejsou v češtině. Innsmouth by byl dobrý.
Dunwich mi přijde že je to jen protažení původní desky, nic víc.

5.8.2015 01:41:07

Rozšíření
Bral bych jakékoliv rozšíření.. Určitě nejsem jediný, který by to chtěl komplet v češtině. Hodit to na český kickstarter, by bylo velmi dobré řešení, BF by nic neriskoval..

5.8.2015 20:40:29

hithit a startovac
jj, jsou to klony Kickstarteru. Uz nekdo zkousel psat do BF? Moc sanci tomu nedavam, ale treba by se opravdu chytli...

7.8.2015 14:42:30

Startovac
Hej už som im to raz písal a odpovedali, že" oni na to nie sú odkázaní a nepotrebujú to. Ak niečo budú chcieť vydať vydajú to." Tak nejak znela ich odpoveď. Osobne si myslím že s Arkhamom už im ušiel vlak. FFG už asi nič k nemu nevydajú, čiže sa ani BF neoplatí do toho liať peniaze. :(

9.8.2015 23:07:41

Blackfire
Blackfire se většinou rozhodují dle toho jak se prodává základní hra. Například u Arkhamu vydali malé rozšíření - Faraona, aby trh otestovali, zda je vůbec o rozšíření zájem. Pravděpodobně byl, proto vydali Dunwich. Až čas ukáže, jak se Dunwich bude prodávat a dle toho se myslím BF rozhodnou.
Například u Civilizace se zmiňovali, že rozšíření je ležák a neprodává se.
Také není jednoduché se domluvit s FFG na "tiskovém oknu" ve fabrice v Číně , kde se tisknou neaglické lokalizace zaráz.

Tento rok BF plánují vydat Eldrich Horror, což je takový "celosvětový" zjednodušený Arkham. Dále pak vyjde rozšíření k Temnému znamení - opět Arkham universum.
Dále se vydává rozšíření k Descentu, který se pravděpodobně také dobře prodává, ač není nejlevnější.

Otázkou je, jestli tyhlety všechny hry dokáže ještě uživit náš malý trh, který teď zažívá obrovský boom ve vydávání deskových her.
Samozřejmě i já bych byl pro další české rozšíření Arkhamu.

Ono je třeba si také položit otázku co kdo od rozšíření očekává.

Sám si nedokážu představit, že bych smíchal všechny rozšíření k Arkhamu do jedné velké hry a hrál je zaráz.
Pokud by hráli všechny společně, pravděpodobně by ani nedošlo na určité specifické mechaniky, kterými některé rozšíření vyčnívají.

9.8.2015 23:24:34 | Upraveno autorem (porovnej)

BladeBrown
Temný faraón se prý moc dobře neprodával proto to byl od BF u Dunwiche trošku risk, do dalšího malého rozšíření podle mě proto už nepůjdou, u těch velkých je otázka opravdu jak se bude Dunwich prodávat, obecně prodeje rozšíření jsou o dost slabší než základu.

U Arkhamu je podle mě ideální míchat jedno velké a jedno malé s tím, že je dobré nechat ve hře vždy zranění/šílenství z Dunwiche, těmi se nikdy nic nezkazí, pak epický boj z Kingsportu, když už dojde na Prastarého a osobní příběhy z Innsmouthu.

Jinak většina rozšíření je tu ode mě lokalizována, zbývající (Lurker at the Threshold a Miskatonic Horror) někdy časem budou, ale teď mají přednost rozšíření k Descentu.

9.8.2015 23:41:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

DIVUKRAJ FUNKARTY-CZ ZDARMA 2 x KARTA VÝSTAVIŠTE
DIVUKRAJ FUNKARTY-CZ ZDARMA 2 x KARTA VÝSTAVIŠTE
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas