Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kde koupit druhou edici?

Dobrý den, mám v plánu koupit Arkham Horror a tápu v tom jak rozlišit jednotlivé edice. Pokud dobře rozumím třetí edice není přeložena do češtiny, nicméně předpokládám že druhá a první ano a já nevím jak je v eshopech rozeznat. Vodítkem by mohla být cena, někde se dá hra sehnat za 600 Kč a jinde za cenu okolo 1200 Kč. Netušíte kde s jistotou koupím druhou edici?
10.9.2019 08:58:30

vrata48
Já si teda myslím, že první edici už v eshopu určitě nekoupíš, to si moc neumím představit, že by tam přežila takový roky :) Respektive teda spíš první český print druhé edice co trpěl chybama, první edici od Chaosium tu určitě nikdo v eshopu neprodává ;-)

10.9.2019 09:04:13 | Upraveno autorem (porovnej)

re
první edice je historická hra, která do češtiny nikdy přeložena nebyla a nebude. To, co je aktuálně v prodeji jsou vše druhé edice, jen různé dotisky téhož. Třetí edice je přeložena/ ve výrobě, na trh by měla dorazit okolo Vánoc.

10.9.2019 09:06:18 | Upraveno autorem (porovnej)

vrata48
Jestli chceš tak ti druhou edici v češtině mužu za rozumný peníz prodat. Hrál jsem jí jednou a chci udělat místo na jiné hry.

10.9.2019 10:39:02

re
Zdravim, ted je moznost koupit v nejvetsim kniznim obchodu Arkham za cca 750 Kc v ceske verzi, neni to moc malo? Mam obavu, jestli to nebude nahodou ta prvni verze s ne moc povedenym prekladem. Na konkurenci ji maji o 400 kc drazsi...mam se bat nebo ne? :)

2.4.2020 23:02:02

Neboj
První verze vyšla, pokud se nepletu, před 10 lety a byla dost rychle vyprodaná, pochybuji, že by se ještě vyskytovala v nějakém obchodě. Spíš se obchody chtějí zbavit druhého Arkhamu, když už vyšel třetí a tak ho mohou mít někde za směšné peníze.

2.4.2020 23:16:55 | Upraveno autorem (porovnej)

re bacil
diky za rychlou odpoved, trochu off-topic, myslis si, ze ma cenu cekat na treti verzi nebo je druha verze stejne dobra?

2.4.2020 23:30:37

Sharks
Nevím teď přesně datum,někdy léto 2018. Ale když se chystala třetí edice k cz vydání,tak bf slevnili druhou edici na nějakých 600kč.

2.4.2020 23:35:00

2 a 3. edice
Z mého pohledu jsou to skoro až bych řekl dvě rozdílné hry.

3.4.2020 11:34:19

RE:

Ja bych řekl, že dnes seženeš už jenom 2.edice a navic co jsem ted letmo kouknul na eshop třeba svět her , tak tam je to i napsane, kteríé je to vydání.

3.4.2020 11:42:18

vrata48
Máš v tom asi trošku zmatek, Arkham první edice je někdy z 80. let od Chaosium a tu určitě jen tak neseženeš, to co se tu běžně prodávalo jako Arkham Horror je druhá edice, dnes už taky starší kousek, u ní byly v prvním printu v překladu dost chyby, další printy už to opravily, to co se doprodává, už bude určitě nějaký pozdější print takže bez problémů. A poslední je teď třetí edice, která vyšla myslím loni česky. Arkham druhá a třetí edice jsou opravdu dost rozdílné hry, druhá edice je starší hra a je to znát na designu, kde je spousta různých drobných pravidel. Třetí edice mě osobně zas tolik nesedla, takže já bych si místo těhle dvou vybral spíš Eldritch Horror anebo pak je parádní karetní Arkham, ale není česky a je to žrout peněz :)

3.4.2020 11:55:49

Arkham horror
Takže, abych to shrnul. Jsou tři edice hry.

První je od Chaosium z roku 1987, to je tak co tu někdo psal, že vyšla před desíti lety, haha. :)
Ta nikdy nevyšla česky a v žádném eshopu jí nekoupíš.

V roce 2005 vyšla druhá edice, komletně předělaná hra, vydavatel FFG a následně u nás BF. Tu v češtině koupíš úplně v pohodě. Viz.: https://stolni-hry.heureka.cz/adc-blackfire-arkham-horror-zakladni-hra/

V anličtině už jen z bazaru.


Třetí edice vyšla vyšla v roce 2018, opět FFG, opět kompletně předělaná hra a v češtině jí vydal BF. Možnost koupit zde: https://stolni-hry.heureka.cz/ffg-arkham-horror-3rd-edition/

Jen si ohlidej jestli kupuješ českou nebo anglickou, Heureka tam ukazuje oboje.

3.4.2020 12:21:48

Arkham
Miner: Bavili jsme o druhé edici Arkhamu! Ta vyšla česky myslím před Vánoci 2010 (plus mínus rok). Což je 10 let. Vím to, kupoval jsem ji doslova hned jak vyšla. A v té první verzi (tisku) byla spousta chyb.

Sharks: Druhá edice - už ji určitě budeš mít bez chyb, je výrazně levnější, máš tam dost možností a určitou volnost, je tam ale spousta drobných a zbytečných pravidel, klasika

Třetí edice - bez chyb (hned na první pokus), dražší, příběh je vyprávěn postupně, modernější, odstraněna zbytečná pravidla, ale chybí ta volnost, každý tah musíš hrát efektivně a i to kolikrát nestačí.

Každá má svoje, neumím jednoznačně doporučit

Edit: Jo a třetí Arkham Horror už je česky nějaký čas v prodeji

3.4.2020 13:38:17 | Upraveno autorem (porovnej)

-bacil-
Ok, to jsem přehlídnul. Pardon za tu nerelevantní poznámku.

4.4.2020 20:58:41

AH
Pridal sem svuj AH do bazaru, kdyby byl zajem... Je to se vsema velkyma expanzema.

29.6.2020 12:05:34

Vybíráme z Bazaru

Arcadia Quest inferno doplňky ke hře
Arcadia Quest inferno doplňky ke hře
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas