Arena (Morituri te salutant)

xxxxxxxxoo hodnoceno 88x (Seznam vlastníků)

Arena (Morituri te salutant) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, intriky
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 1997
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vlastní kampaň

Kdysi davno jsem si pro hru vytvoril system vlastni kampane s odmenovanim gladiatoru, vytvareni gladiatorske staje, ktere se kazda bitva pocita. Proste chtel jsem do toho vnest urcity prvek vyvoje, ne aby to byla jen jednorazovka kdy odkroutime bitvu a tim to hasne. Stihnul jse mto udelat, ale bohuzel mi postupne odpadli hraci, kteri se mnou Arenu hravali a ja to nemel s kym vyzkouset. hrava to nekdo aktivne jeste tedkom? Kdyby mel nekdo zajem, mohl by provest betatest funkcnosti. Prepsal bych to do elektronicke podoby (Arebna byla prvni moje deskovka vubec s Talismanem a koupil jsem si ji nekdy pred 11 lety a tehdy jsem to psal jeste rucne na papir:-) a hodil to sem. docela by me zajimalo, co jsem to pred temi 11 lety vymyslel azda to je funcni. Neni to totiz ozkousene praxi. Kdyby to chtel jeste nekdo vylepsit, mohli bysme na tom spolecne zamakat a dotahnout to k dokonalosti:-)
7.2.2009 18:33:56

jeste dodam
koukal jsem se na to ted po letech a mel jsem tam propracovany i vyvoj mesta kde se za vytezene prachy ze souboju daly nakupovat ruzne budovy, ktere prinasely gladiatorske staji ruzne vyhody. V podstate jsem mel z toho takovou malou budovatelskou strategii. Jen bych to chtel dotahnout do funkcniho konce, po 11 letech, sakra ten cas leti:-)

7.2.2009 20:34:49

hura
Ahoj, tak to koukám, byl jsem na tom před 12 nebo 11 lety uplně stejně. Taky Talisman s Arenou a pak nějaky rpg Pán Prstenů. Dostal jsem to od táty. S klukama to občas ještě teď hrajem. Moc by mě zajímalo, co jsi vymyslel. Napiš mi kdyžtak prosím e-mail elenistar@atlas.cz

8.2.2009 13:17:54

2 Elenistar
ok, prepisu to teda do Wordu a poslu, popripade se domluvim s Diem, jestli to mam hodit tady, pokud by to za neco stalo:-)

8.2.2009 13:20:46

Umístění kampaňového módu na ZH
No jasně že to sem hoďte :-). Klidně sem můžete dát i první verzi, soubory si autor může aktualizovat, takže se "pravidla" mohou vyvíjet a dotahovat.

8.2.2009 15:47:09

vylepseni
koukám, že jsme s bráchou nebyli sami, kdo si hry vylepšoval. My si udělali asi 50 karet k talismanu a rozšíření Peklo :)

8.2.2009 15:51:42

Arena v novem?
Nedavno jsem si psal s Bouchim z Altaru a zjistoval, jestli nechcou vydat novou Arenu. Vlaada ji pry vydava ve Statech, bo se svym jmenem uz proda vse (ne za by Arena nebyla super hra;)), kdyz se zadari, Alter se pry sveze s tim a mohla by byt ceska reedice;) Ale jisty to zdaleka neni:(

8.2.2009 18:59:22

RIngo a test
Jasne, rad se k testu pridam;)

8.2.2009 19:00:44

...
tak to by bylo super kdyby vyšla Arena znovu, moc bych ji chtěl do sbírky, je to parádní taktická bojová hra

8.2.2009 20:44:09

Tak uz to datlim do el. podoby
sakra, jak to po sobe prepisuji, docela nechapu ceho jsem byl kdysi schopen:-) Vypada to cele funcke, mam tam nakupy nemocnic, trznic, vylepsovani sidla starosty mesta ktery vlastni gladiatorskou staj...ma to jiste RPG prvky. Akorat koukam ze je to dost koncipovane pro hrace, kteri kazdy vlastni svou hru Arenu, ale myslel jsem i na hrace, kteri se sejdou u jednoho vyhotoveni hry samozrejme. Akorat v takovem pripade uz je to kapku sroubovane a chtelo by to asi odoladit, stejne jako mozna castky odmen za vybojovane zapasy, mozna je neco levne, mozna neco naopak predrazene. Behem zitrka to snad doprepisuji. Mel jsem k tomu i nejake skicy obrazku, ale s tim uz se asi parat nebudu, kdyz tak dodatecne. Hodim to tu v surove Word podobe a na konci si hodim chlubive svuj Ringo copyright 1997:-D

8.2.2009 20:55:23

arena
Jaképak chlubivě? Chodil jsi kvůli tomu za školu, tak si zasloužíš být tam zmíněn :)

8.2.2009 21:00:52

2 SYDO
nejlepsi na tom je, ze ten komplex Arena + budovani poustniho mesta a RPG prvky z toho delaji solidni Ameritrash - to budovani mesta tam totiz nemam jako - kdyz nasetris na tuhlebudovu, dostanes 20 bodu, ale je to o tom, ze ta budova makonkretni efekt - treba nemocnice leci zranene gladiatory, do cviciste najimas trenery kteri daji vycvicenemu gladiatorovi treba + 2 hit pointy. Delal jsemt ov dobe, kdy jsem fanaticky hral RPG na compu (dnes hraji sice taky, ale neni cas) a chtel jse masi vylozene udelat na stole pocitacovou hru. Tehdy jsem dokonce i tvoril dobrodruzstvi k ceskemu DrD, mel jsem nakoupene pravidla pro zacatecniky a pak pro pokrocile, ale s tim dobrodruzstvim se tu chlubit teda nebudu, jak jsem to ted po sobe cetl, tak to bylo pekelne naivni az k smichu, hned jsem to zahodil do kose:-D

8.2.2009 21:21:16

2Ringo
já o té Areně začal uvažovat hned po tom tvém příspěvku tady. Samotná hra mě tolik nezaujala, ale tvá kampaň by to pozvedla. Měl bych takový Bloodbowl za rozumnou cenu :) Kdybys věděl, kolik se mi doma válí věcí pro D&D, vždy mě bavilo dělat Dungeon Mastera (nebo Storytellera ve Vampiru) a doma mám neuvěřitelné stohy papírů, nápadů a dobrodružství tak na 2 roky dopředu. Sice si to zahraju asi až s dětma, ale nedokážu se přinutit to vyhodit.

9.2.2009 08:17:10

souhlasím se sydem
Sydo mi vzal slova z klávesnice. Hra jako taková mne příliš nezaujala, ale to rozšíření mě začíná víc a víc lákat. Tak Ringo šup šup, ať to lítá, už se nemůžu dočkat, až si to pročtu...

9.2.2009 09:26:53

vcera jsem na tom maknul
predatlil jsem pravidla, dneska me cekaji tabulky budov, lecitelu a treneru + karty pro hrace, kde se jim zaznamenava co postavili ve meste + karta prijmu. Bude to asi jeste makacka. Jsme mel chut to oskenovat a hodit sem v te puvodni psane podobe, ale radsi to preci jen proste predatlim. Musim tam odstranit nektere krkolomnejsi formulace a naivity, ktere mi byly vlastni pred 11 lety a ted jsem z nich uz kapku vyrostly:-)

9.2.2009 10:01:04

Tak soubor byl odeslan
takze se to tu mozna brzy objevi. Chce to urcite vychytat nejake mouchy, poradne zkoordinovat ceny a dodelat karty zaznamu, kde se bude zaskrtavat kdo co koupil za budovu, jaky zisk z nich plyne, najakem stupni vycviku jsou gladiatori a pod. Navrh sice mam, ale chce to asi prekopat do nejake pekne tabulky. Zkusim nad tim jeste podumat. Ale da se vystacit si i s prostym papirem a tuzkou, kde se to bude postupne psat, popripade proskrtevet. V jednoduchosti je sila:-D

11.2.2009 12:34:26

TO Ringo
Ahoj, tak jsem to přečetl, stáhl a o víkendu se na to podíváme. Jediné, co mě mrzí, že mám doma jenom jednu krabici. Škoda. Jinak to vypadá na zajímavou práci. Ale musí se to hrát aspon půl roku. Zatím

11.2.2009 18:06:24

Elenistar
je to rozhodne na dyl, motivaci je spise, aby kazda dalsi partie nebyla jen tak proste zbuhdarma partie, ale bylo na co navazovqat. a da se to hrat i s jednou krabici s tim ze vsichni poctive toci gladiatory tak, aby se stridali a nehral jeden treba porad jen za barbara a kosil vsechny ostatni. Dulezite je dotahnout ty ceny. Jde je zredukovat, aby to bylo na kratsi dobu nez pul roku.

11.2.2009 18:14:54

Ringo
Taky jsem koukal, že si přiliš nezasahoval do pravidel samotné hry. Čekal jsem barbarské meče +1 apod., toto očekávání pramení z použití areny coby inspirace pro soubojovy system na draci doupe. Vylepsovani samotneho gladiatora skrze predmety bych urcite zakomponoval. Je to totiž risk. Nakoupit predmety pro barbara, prestoze s nim budu hrat max. jednou za tri kola apod.?
Možná jsem to prehledl, ale uvažuje se i s tím, že některé zápasy hraji "doma" a některé doma? Tedy peníze za vstupné jen když se zrovna hraje v mém městě?

11.2.2009 18:46:10

oprava
"samozrejme jednou je to doma a podruhe venku"...

11.2.2009 18:47:15

čumim jak vejr
Ringo, to vypadá jako neuvěřitelný mazec! Teď mě ale trápí jedna věc: kde se ta hra dá koupit? Nikde jsem jí nenašel :(

11.2.2009 18:50:19

Elenistar
Treneri v puvodni verzi vylepsovali gladiatory tak, ze jim pridavali kazdym kolem v pripade vitezstvi body kondice naporad. To jsem odboural a sel jsem vylozene systemem penez. Proste cele je t oo penezich a to hlavne proto, ze zasahnout do sameho konceptu hry by znamenalo ji rozbit, karty by nefungovaly tak jak by meli a predstav si ze vylepsujes samotne gladiatory treba ze jim pribyva bod kondice. Hra by presala byt jenak vyvazena a jednak by se akzdy souboj pak neuveritelne protahl a prestalo by to byt asi zabavne.Ber to proste jako zpestreni, kdy cilem nastupu gladiatoru do areny je neco vice nez jen to ze si daji vzajemne po cuni. O to mi hlavne slo. O tu motivaci.

11.2.2009 19:05:32

2 SYDO
hru samotnou u nas uz asi bohuzel nesezenes, takze jedine ze by homemade kousek?:-)

11.2.2009 19:07:43

2 Elenistar
jo a samozrejme (snad jsem to tam napsal, ted ani nevim, musim na to mrknout) ze se mesta v poradani zapasu stridaji a zisk z areny prameni jen tomu mestu, ktere zapas poradalo. Ostatni z budovy arena nemaji v tomto kole nic.

11.2.2009 19:09:11

2 Elenistar
Jo a jestli jsem nenaplnil ocekavani, tak to me mrzi, snad jsem nevzbudil nejake nadseni, ze jsem z toho vylozene udelal RPG hru, RPg prvek je zastoupen opravdu jen okrajove a prameni zze zvysujiciho se zisku lepe vycvicenych gladiatoru za vitezstvi.

11.2.2009 19:10:19

ringo
Neboj, takhle jsem to nemyslel. Jenom jsem chtěl nastínit svůj názor. Já bych všude viděl rpg-éčko. Asi se na to pořádně podívám, a udělám si svojí verzi :D. Trošku tě vykradu a uvidíme. Jinak se hned neomlouvej a stůj si za svým. ;) Good Job

11.2.2009 19:52:13

Vybíráme z Bazaru

Unmatched: Souboj legend
Unmatched: Souboj legend
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 14 dnů

Offcanvas