nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Arctic Scavengers

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Driftwood Games
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Robert K. Gabhart
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

V roce 2097 postihl Zemi kataklyzmatický posun klimatu, takže se celá planeta rázem ocitla v nové době ledové. Téměř 90% světové populace bylo zahubeno, přeživší se spojili do volných komunit a kmenů.

Ve hře Arctic Scavengers se stáváte vůdcem malého kmene přeživších. Zdroje, nástroje, léky a žoldáci - toho všeho se nedostává. Vy a váš lid musíte soupeřit se čtveřicí dalších kmenů v boji o přežití.


Příprava hry
:

Připravte všechny karty sporných zdrojů, karty smetiště a karty budov. Karty žoldnéřů roztřidte podle názvu a umístěte doprostřed stolu lícem nahoru. Každému hráči rozdejte 2 karty vůdců. Z nich si hráč jednoho vybere. Každý hráč si vezme svůj balíček karet (4x uprchlík, 3x sběrač, 1x rváč, 1x kopí, 1x lopata). Určete začínajího hráče, který obdrží kartu iniciátora. 


Průběh hry:

Hra se skládá z kol, v každém kole proběhnou následující fáze:

 1. Dobírání karet: Ze svého dobíracího balíčku si lízněte 5 karet. Počínaje 3. kolem až do konce hry se začínající hráč tajně podívá na vrchní kartu v balíčku sporných zdrojů.
 2. Shromaždování zdrojů: Lze zahrát více akcí, avšak každou akci lze zahrát pouze 1x. Možné akce jsou:
  • Kopání: Hráč zahraje z ruky kartu postavy se symbolem kopání. Tuto postavu může navíc vybavit nějakým nástrojem, např. lopatou. Podle velikosti kopání si hráč lízne karty z balíčku smetiště a jednu z nich (nebo žádnou) si vezme a uloží do svého odkládacího balíčku. Zbylé karty umístí dospod balíčku smetiště.
  • Lov a najímání žoldnéřů: Hráč zahraje z ruky kartu postavy se symbolem lovu. Tuto postavu může navíc vybavit nějakým nástrojem, např. oštěpem. Podle velikosti lovu dostane jídlo, které slouží k najímání žoldnéřů. V každém kole si lze najmout pouze jednoho žoldnéře. Při najímání lze k získanému jídlu zahrát i karty léků, které jsou potřeba k najímání silnějších karet žoldnéřů. Zahrání karty léků nevyžaduje použití žádné postavy a lze vyložit samostatně.
  • Zahození: Hráč může, kdykoliv je na tahu, odhodit libovolné množství karet v ruce na balíček karet smetiště. 
  • Dobírání: Hráč může zahrát karty se symbolem dobírání. Poté si ze svého dobíracího balíčku dobere uvedený počet karet do své ruky.
  • Počínaje třetím kolem na konci této fáze každý hráč oznámí, kolik karet si nechává do další fáze - „Šarvátka“. Tyto karty si prozatím ponechá stranou lícem dolů.
 3.  Šarvátka (od 3. kola do konce hry): Všichni hráči vyloží karty, které měli připravené k šarvátce. Začínající hráč vyhodnotí své karty a poté všichni ostatní v pořadí po směru hodinových ručiček. V šarvátce vítězí hráč, který má na svých kartách největší součet čísel pro boj. Vítěz si bere vrchní kartu z balíčku sporných zdrojů a umístí jí do svého odkládacího balíčku. Při remíze vítězí ten hráč, který poslal do šarvátky více osob.

Konec hry

Hra končí v okamžiku, kdy je dobrána poslední karta z balíčku sporných zdrojů. Vítězem se stává hráč s největším počtem lidí ve svém kmenu. Při remíze vítězí hráč, který získal nejvíce karet sporných zdrojů.

Autor: Titus