Architekti Západního království

xxxxxxxxoo hodnoceno 262x (Seznam vlastníků)

Architekti Západního království - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Sam Macdonald
Shem Phillips
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Architekti vs. Pilíře země / Architekti vs. Paladinové

Dokážete někdo porovnat Pilíře země s Architekty?
Přijdou mi ty hry dost podobné.
Hraji často např. Terra Mysticu, doporučili byste mi raději Architekty nebo Paladiny?
Díky za odpovědi.

14.5.2020 21:05:58

Porovnání
Pilíře už jsem nehrál věčnost, ale ty hry nemají nic společného, kromě faktu, že se v obou dá stavět katedrála. Přičemž v Architektech je jeden ze způsobů sbírání bodů, v Pilířích to bylo tuším jen o tom.

Herně je to úplně jiné, v Architektech má hráč k dispozici hromadu workerů a ty různě umísťuje, hráči si až na vyjímky neblokují pozice a akce se stávají silnějšími s počtem workerů, které tam daný hráč má. Regulaci síly akcí pak představuje akce zajímání workerů. Což je zárověň cesta jak generovat peníze.

V Pilířích pak funguje klasicky jeden spot jeden worker, kdo dřív příjde, ten to má. K tomu navrch losování pořadí, které mi tam vadilo a kvůli tomu sem tu hru moc neměl rád.

Co se týká Architekti vs. Paladinové, tak pokud máš radši komplexnější hry, tak rozhodně Paladinové. Architekti jsou svižná, nepříliš složitá hra, kde je poměrně hodně interakce. Paladini jsou výrazně složitější hra, kde je interakce naopak minimum, je to spíš takový multiplayer solitaire, ale už celkem mozkolam. :)

15.5.2020 00:21:03

Vybíráme z Bazaru

Liška podšitá: Duet
Liška podšitá: Duet
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas