nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Archipelago: War & Peace

Rozšíření pro hru: Archipelago
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Ludically
Autoři: Christophe Boelinger
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

První rozšíření vynikající hry Archipelago je nazváno War and Peace neboli Válka a mír (Vojna a mír, chcete-li). Rozšíření obsahuje 40 nových evolučních karet - 20 osobností a 20 vylepšení a maličká pravidla.

Nové karty se do základní hry dají přidat třemi způsoby:

  • Maximum - karty rozšíření se zamíchají společně s těmi ze základního setu a hraje se se všemi
  • Válka a mír - hraje se pouze s kartami z rozšíření
  • Draft - postupným výběrem, v kterém se angažují všichni hráči, se vybere dohromady 40 (42) karet ze základní sady a z rozšíření, které budou tvořit herní balíček

Nové osobnosti a vylepšení jsou zaměřené především na poškozování ostatních hráčů. Pomocí těchto karet můžete vyhodit protihráčova osadníka z jeho města a dosadit tam svého, můžete zavírat osadníky protihráčů do žaláře nebo rovnou jednomu protihráči vyhlásit válku. Mimo to se objevují i karty, které nejsou bojové, ale stejně jako v základní hře podporují vaše ekonomické snažení. Jsou zde karty, které zdvojnásobují těžené suroviny nebo můžete provádět více transakcí na exportním trhu.

Toto rozšíření uspokojí všechny, kteří si oblíbili základní hru, ale chyběl jim v ní boj proti ostatním hráčům. Jinými slovy toto rozšíření posunuje Archipelago za hranici bezkonfliktní euro hry.

Autor: Sion29