Arcane Legions

xxxxxxxooo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Arcane Legions - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Wells Expeditions
Autoři: Ethan Pasternack
Jonathon Loucks
Jordan Weisman
Tyler Bielman
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jake to je?

Tak na to si asi jeste chvili musite pockat, jsem ve fazi vystrihovani a skladani tech prtavych figurek - ano, i pri te velikosti se jich dost musi skladat ze dvou casti. To me, ktery jsem zvykly hrat hned po vybaleni, pripadne vyloupani, trochu irituje;) Jinak v Essenu jsem to videl s namalovanyma figurkama, nenamalovany vypadaj o dost hur, ale k malovani se asi nezmuzu. Ale po precteni pravidel se na to fakt tesim;)
23.12.2009 23:18:52

skládání
ano, taky to teprve budu skládat :) Je toho celkem dost :)

24.12.2009 09:53:08

rbx

Aneken
Také to mám v merku. Přijde mi to jako hodně muziky za málo peněz. Trosku problmaticke ale vidím to organizované hrani, které se okolo toho točí. Vydávají League packy speciálně pro jednotlivá kola turnajů a je to koncipované jako CCG, kde v booster packages jsou náhodné figurky. Takže ty Starter sety fajn, ale rozjet to vázne včetně ligy už je jina třída.

24.12.2009 21:49:59

rbx
JJ, startery jsou za tu cenu velmi levne, ony ani ty boostery nejsou drahe, ale obecne nemam ciste sberatelske formaty nejak v lasce. Ale zase jsem si chtel zkusit zajimavou valecnou hru, borec v Essenu docela zaujal, tak jsem to poridil;)

25.12.2009 09:10:27

Neodolám
Taky asi neodolám, prblém ale je ten, že v pelhřimově na sběratelské hry obecně není moc peněz. I když tady jsou 'random' jenom boostery

25.12.2009 17:26:16

mě se líbí
Mám všechno vykrájeno a prostě za ty peníze paráda. Taky nerad nakupuji boostery, takže už mlsně pokukuju po komplet balení jednotlivých armád, které se dá pořídit v Americe a prý obsahuje všechny rare a uncomon miniatury, které zatím vydali. Kvalita figurek pěkná, mám trochu problém s nasazením štítů, ale to spraví vrtáček. Je potřeba si uvědomit, že zatímco figurky od GW nebo Rakhamu (AT-43, Confrontation, Warhammer atd.) stojí nejlevnější snad 50-70,- Kč anebo spíš od 100-200,- , tak tady jedna figurka ve starteru vyjde na 5,- korun. Za ty peníze dokonalé. Zítra jdu testovat hru a pak poreferuju :).

25.12.2009 21:12:24

neco noveho?
Vcera jsem tuhle vec objevil na webu a stahnul si pravidla. Asi tretinu jsem jich precetl rano cestou do prace, docela mne to zajima. Cenove bomba. Muzete nekdo pls poreferovat jake to je? Trosku to tady od prosince usnulo.

25.2.2010 16:38:57

minirecenze
Arcane Legions - fantasy wargame s historickými prvky.
Obsah startovního balení:
1) několik sprue s miniaturami
2) referenční karty jednotek
3) základny
4) kostky
5) pravidla
6) terény

Provedení miniatur: je mnohem kvalitnější než jsem doufal. Figurky jsou zpracovány dostatečně detailně a všechny pasují přesně do základen. Ze zpracování jsem měl obavu po čtení na BGG, ale je to skutečně fajnové. Plast je dostatečně pružný, takže se s tím dá dobře kroutit, což je potřeba při skládání. Když jsem vycvakával jednotlivé části figurek (ano, některé jsou skuteně složeny z několika částí), měl jsem obavu, že to nikdy nebude pasovat do sebe. Při skládání jsem byl velice mile překvapen, všechno si sedá přesně na své místo a dokonce drtivá většina štítů drží i bez lepidla, prostě jenom zacvaknutím do figurky. Základní figurky jsou nebarvené, kromě štítů. Velitelské jednotky jsou předbarvené. Našel jsem tuším dva vojáky s křivým kopím, ale je potřeba si uvědomit podstatu této hry - může se vám třeba i stát, že něco přecvaknete omylem, ale nic se neděje ... jedna figurka vás vyjde na 5,- Kč (cena prosinec 2009).

Jednotlivé figurky se skládají do jednotek. Každá jednotka má referenční kartu se speciálními schopnostmi a kartu základnovou, která se přiloží k základně a podle níž se pak do základny zasunou jednotlivé figurky. Každá figurka je očíslovaná a na kartách je uvedeno, která figurka kam patří před zahájením hry. Každá základnová karta má také další volné pozice, na které se v průběhu hry mohou jednotlivé figurky přesouvat a tím ovlivňovat schopnosti celé jednotky.

K dispozic jsou tři rasy: starověká Čína, starověká Antika (Řecko a Řím) a starověký Egypt. Spíše než historické reálie prochází hrou fantasy a mystika.

Hraní: chce to trochu větší stůl, než je kuchyňský, nebo prostě podlahu. Bojové území na podlaze se dá jednoduše vyřešit rozloženou dekou, po které se navíc základny dobře posunují. Pohyb se měří podle základen, krátká a dlouhá vzdálenost. K otáčení jednotek je k dispozici přiložen speciální klíč, který pasuje do základen a podle kterého se základny otáčejí o 45° nebo o 90°. Dostřel se měří také základnami.
Základnové karty jednotek obsahují všechny charakteristiky potřebné pro hru; sílu obrany, sílu útoku, pohyb, počet kostek potřebný k provedení všech možných operací.

Kostky: je jich přiloženo tuším třicetšest, po dvanácti bílé, modré a červené. Jednotlivé barvy se používají pro obranu, střelbu a útok z blízka. Vyhodnocení bojů je famózně jednoduché, porovnají se kostky obránce a útočníka od největší po nejnižší. Větší na stejné pozici překonává menší. Prosté a geniální.

Pravidla mají v úvodu nástin příběhu a světa, ve kterém se bitvy odehrávají. Napsána jsou přehledně, se spoustou vysvětlujících obrázků, takže není problém, abyste se hru nenaučili do hodiny ovládat. Kohokoliv dalšího naučíte pravidla za 15 minut.
Skvěle k objasnění pravidel pomáhá i videotutoriál, který je na youtube nebo přímo na stránkách hry (www.arcanelegions.com), navíc Caesar i Kleopatra vás při sledování mile pobaví.

Terény, přiložené ke hře jsou obyčejné papíry se schematickým vyobrazením herních prvků (les, skála, oltář). Jejich kvalita je pouze pomocná, není třeba na tom hledat žádné zázraky. Další podobné terény lze stáhnout na stránkách hry. Po shlédnutí videotutoriálů, pokud vás hra chytne, určitě najdete způsoby, jak si vyrobit vlastní téreny k téhle graficky příjemné, herně jednoduché, stragicky dostačující a neskutečně levné wargames.

25.2.2010 18:28:33

rbx

Tangram
tak jsem si to pred casem taky ze zvedavosti poridil a popravde mam opacny nazor nez ty. Figurky jsou malinkate, zpracovani prumerne. Ty nabarvene kvalitou taky moc neprekypuji. Pravidla jsem necetl, ale ze zpracovani jsem rozpacity.

25.2.2010 20:31:56

rbx
Je pravda, že já z toho fakt překypuji nadšením a tak nemůžu podat úplně střízlivý odhad, ale jak jsem psal, po přečtení review na BGG jsem měl velké obavy. Když jsem to pak vykrajoval z těch sprue, pořád jsem se bál. Ale při skládání mě to fakt nadchlo tím, jak to pěkně sedí. Předbarvení není dobré, ale minis jsou většinou o tom, že si je člověk vymaluje podle sebe. Kdyby to bylo předmalované vše, cena by zase byla jinde. Poměr ceny a toho co za ni dostanu je tady pro mě skvělý. Kdysi jsem zkoušel Warhammer fantasy a poslední dobou jsem se začetl do pravidel AT-43 a Warhammeru 40K. Hromady pravidel, vyjímek, neustálé měření metrem. V Arcane Legions má přednost jednoduchost - podstavec jako měřítko, statistiky přímo na podstavci u figurek. Jednoduchá pravidla pohybu i boje. Rychlé vyhodnocení hodů kostek, aniž bych musel mít kalkulačku. Figurky jsou malé, ale detaily jsou dostačující. Není to samozřejmě třída GW, ale za ty prachy, když se to dobře namaluje, vypadá to moc pěkně. Mínus je podle mě to, že čísla figurek jsou shora a ne zespodu podstavce, takže když si figurky namaluju i s podstavcem, tak čísla zmizí - zatím mě napadlo přepsat to permanentním fixem zespodu.
Ale berte můj názor s rezervou, mě prostě sedlo i to téma staré Číny a Egypta, kdežto světu Warhammeru jsem nikdy nepropadl :)

25.2.2010 21:06:23

Objednáno
Dlouho jsem si vybíral dárek na narozky až jsem si po přečtení této diskuze a prohlédnutí obrázků a pravidel vybral tohle. Tak jsem teda zvědavej.

25.2.2010 21:20:33

vaham vaham
No mne tó zatracene laka... Kazdopadne diky za nazory a informace.

26.2.2010 16:57:15

Dobře si Balduin vybral...
Po několika partiích musím konstatovat, že si Balduin skvěle vybral. Za málo peněz hodně kvalitní wargamingové muziky. Řekl bych skvěle propracovaný herní systém, kdy se jednotky umísťují do jednotlivých základen. Fantastická je především možnost přeskupovat jednotky. Když útočím, přeskupím figurky do útočných pozic a naopak. Geniální myšlenka i provedení! Nijak složitá pravidla pro hru, vše potřebné znázorněno na základových kartách. Jednoduše a přitom zajímavě vyřešený boj, který se dá právě ovlivnit rozmístěním jednotek, takže to není tak úplně o náhodě. Figurky jsou po mém soudu velice podařené (za ty peníze bych řekl, že až nečekaně kvalitní) a dobře plní svůj účel. Pravda, dá to práci je vyřezat z těch plat, přilepit skládací díly, ale stojí to za to. Výborně popsán základní příběh v pravidlech, a dobře zakomponovaný fantasy svět do reálií 1. století nl. Na oficiálních stránkách hry jsou i výborné tutoriály se skvělým římským důstojníkem a krásnou Kleopatrou :) Opravdu stojí za povšimnutí !!! Celá hra, ne jen Kleopatra....

13.3.2010 18:04:27

The Hammer
Hovoříš mi z duše :)

13.3.2010 18:21:42

Hammer
Ty me donutis to dovyrezat vsechno, na tom jsem dojel, nemam na to moc trpelivost:D

14.3.2010 13:52:28

aneken
Ono to vykrájet jde :) ... jenom se donutit koupit konečně barvy a nahodit tomu kabát ... do toho se zatím nechce mě :)

14.3.2010 14:06:52

krájení a malování
nejlíp se to "krájí" lámacím nožem, jde to pěkně (i když nějaká ta kapka krve ukápla) a dobře se s tím srovnávají i otřepy...s tou trpělivostí jsem na tom taky bídně, ale malování battlelore mě trošku vycvičilo. Zatím jsem u AL cvičně domaloval figurky Uršanských medvědů, šlo to pěkně a vypadá to o moc líp, je ale pravda, že tyhle figurky byly na malování nejlehčí :)
PS: jedna včerejší partie měla hodně zajímavý konec. Dlouho jsem jako Egypťan vedl, jenže pak Balduin za Římany začal likvidovat mé jednotky jednu po druhé. Až se mi podařil úprk z bojiště s posledními 2 lučištníky v jednotce, obešel jsem hory a vpadl na dostřel do zad jedné slušně zdecimované římské jednotce. První ranou jsem je ještě nedal, ale obětoval jsem jednoho lučištníka pro nový boj a poslední lučištník přesnou ranou trefil do zad (nic moc čestného) posledního Římana v jednotce a zajistil tak Egyptu vítězství :))

14.3.2010 14:28:25

Tangran, Hammer
No tak na barveni neaspiruju, ja jsem od prirody na vytvarne veci gramlavej. Ale tak me napada, ze bych tim mohl zabavit zenu:) Jdu teda dal vyrezavat:)

15.3.2010 09:10:16

malování a tak...
Tak to já jsem výtvarně a umělecky gramlavý na druhou...ale baví mě to :)) Je to takový relax. Vím, že to mnozí mají mnohem lepší, ale jak mi říkal jeden profík, co maluje warhammer a na jednu figurku použije 40 barev: kašli na to, co říkají ostatní, děláš to pro sebe a tobě to bude sloužit....
Jinak začínám uvažovat o výrobě nějaké herní desky, která by šla použít na AL i AT a v létě by se dalo hrát i na venku...něco jak mají v těch tutoriálech, to by se mi líbilo :)))

15.3.2010 09:44:24

aneken
Tak co, jak to vypadá, už máš vyloupáno?
Po víkendových partiích akcie této hry stále stoupají! Perfektní hratelnost, skvělá zábava. Už jen ten výběr armády je zážitek...Povedlo se mi vytvořit i slušnou hrací desku o rozměrech 160x100, takže už nemusím na zem a na kolena :)
Mimochodem, jednotky z boostrů jsou naprosto perfektní, žádné loupání či malování a kvalita úžasná. Třeba jednotka snajprů Xiongnu mythic artillery je naprosto dokonalá, maskovací pláštěnka se zelenými lístky nemá chybu. Nebo takový Minos....
Jen máme v Egyptském vojsku více žoldáků, než pravověrných Egypťanů...

5.4.2010 21:04:57

Minireportík
Včera se nám se speedym povedla popravdu parádní partie, vyrovnaná a dramatická do posledních okamžiků bitvy...Hráli jsme scénář "Proving your worht" a opravdu jsme museli ukázat své schopnosti. Armády jsme skládali na 7000 bodů. Já vedl do boje Řím, speedy Egypt. Hraje se na časový limit 90 minut, nebo do zisku 21 bodů nebo do úplné eliminace soupeře. Ke všem třem možnostem jsme nakonec byli velmi blízko, nejdříve ale vypršel časový limit. Docela překvapivě na mně speedy hned ze začátku zaútočil, což nebývá jeho zvykem a když jsem hned v úvodu přišel o Agrippu, zdálo se, že to dopadne jako vždy, tedy hladkým speedyho vítězstvím...naštěstí ale můj druhý hrdina, Modu Shanya obsadil strategické území a několik kol vzdoroval útokům soupeře a zajišťoval mi stálý přísun bodů. No a když pak zcela nečekaně má nejslabší jednotka v bitvě dorazila soupeřovu zdecimovanou jednotku s hrdinou, byla hra rázem vyrovnaná. Pak ovšem Modu Shanya nevydržel neustálý nápor a hrdinně padl, čímž se speedy dostal do jednobodového vedení. V okamžiku kdy vypršel časový limit, jse dohrával svůj tah. Mou jedinou šancí na alespoň remízu, byl střelecký útok tří lučištníků na posledního zbylého Xiongského odstřelovače s kuší, stačilo hodit na třech kostkách alespoň 2x větší číslo než dvojku! Hodil jsem pětku, kterou snajpr ale vykryl šestkou a dvě jedničky :( ... takže jsem nakonec prohrál 17:18 a každému z nás zbyly dvě neúplné jednotky ze sedmi. Ale hra to byla opravdu skvělá a zábava perfektní :)

14.6.2010 09:36:43

Multiplayer
A jaké to je ve více hráčích? Zkoušel to už někdo?
Jinak to vypadá zajímavě, asi neodolím a příští měsíc koupím. :)

14.6.2010 11:50:25

vasekre
No, popravdě mě ani nenapadlo, hrát to ve více hráčích, myslím, že je to primárně určeno pro dva hráče, navíc jsou tam jen tři národy...všechny scénáře, co máme stažené (mají fakt dobré stránky), jsou pro dva hráče....hrají se v tom ligy, turnaje, ale to jen ve světě, moc jsem se o to nezajímal, u nás asi moc majitelů této hry není....ale nám to nevadí, nás je doma dost :)))

14.6.2010 12:17:06

preklad manualu?
ahoj, nejsem zrucny v AJ, a koupil jsem hru k vanocum pro syna. nemate nekdo cesky preklad? diky
JArek

26.12.2010 00:41:43

překlad pravidel
Připojuji se k dotazu,zda někdo nemá přeložená pravidla. Díky

6.12.2011 18:34:42

Vybíráme z Bazaru

Crossing Oceans
Crossing Oceans
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas