nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Arcana

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, ekonomická
Čeština: není
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Dustgames
Autoři: Damien Desnous
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Cadwallon je město proslulé intrikami a mocenskými machinacemi. V nejvyšších kruzích Cadwallonu se mezi obchodními korporacemi, známými také jako cechy, odehrává souboj o největší cennosti města. Cadwallon je město s bohatou historií. Jeho zdi skrývající mnoho politických center a dochovaných dokumentů díky nimž se z Cadwallonu stalo město velkých zisků.

Popis hry

V Arcaně se z každého z hráčů stává vůdce jednoho z cechů Cadwallonu. Hráči se spoléhají na skupinu svých agentů, kteří se snaží získat na svou stranu nejvlivnější osobnosti města. Tito agenti také pomáhají hráčům odhalit cenné předměty a získávají kontrolu nad významnými institucemi a klíčovými místy. Hráči spolu bojují v závodě o nadvládu města pomocí ovládání institucí, klíčových míst a předmětů a získáváním vlivu klíčových osobností pro svůj cech.

Každý hráč si zvolí svůj cech, vezme si 11 karet (9 Agentů, 1 Lokace a 1 Předmět) zvoleného cechu a položí před sebe kartu představující jeho cech. 11 Karet cechu se zamíchá a položí na hromádku lícem dolů. Takto si hráči vytvoří hlavní dobírací balíček. Hráči před sebou budou mít dva balíky karet: hlavní dobírací balíček a balík odložených karet, který si budou hráči budovat v průběhu hry.

Karty města se zamíchají a rozdělí do 5 hromádek po 12 kartách (do 4 hromádek ve hře o 3 hráčích) uprostřed stolu. Zbylé karty se vrátí do krabice, ve hře nebudou použity. Karta "Konec hry" se zamíchá mezi posledních 5 karet v balíčku umístěném uprostřed. Vrchní karty těchto hromádek se otočí lícem nahoru.

Na začátku každého kola si hráči líznou 4 karty ze svého dobíracího balíčku (pokud dojde, zamíchá se odhazovací balíček). Střídají se na tahu a používají Agenty, Lokace a Předměty, aby u požadované karty města měli největší vliv a získali ji do svého balíčku. Vliv karet se vyhodnocuje na konci kola (tzn. po zahrání všech 4 karet).

Hra končí kolo poté, co se otočí karta "Konec hry." Vítězí hráč s nejvyšším součtem bodů na získaných kartách.

Autor: presle

Vybíráme z aukcí

Bloodborne: Karetní hra
Bloodborne: Karetní hra
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>