nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Aquatica: Cold Waters

Rozšíření pro hru: Aquatica
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Arcane Wonders
Cosmodrome Games
Portal Games
Autoři: Ivan Tuzovsky
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Studené proudy severních moří zaplavily království Aquaticy a s nimi připlavaly dva kmeny, které nabízí své schopnosti komukoliv, kdo je za ně ochoten pořádně zaplatit. Zorientuješ se včas v nových stvořeních brázdících vody tvého království a dokážeš je získat na svou stranu dříve, než tak učiní tvoji královští soci?

Cold Waters přináší do hry Aquatica dvanáct nových oceánských charakterů (šest postav po dvou kusech), čtrnáct lokací zamrzlých hlubin, tři nové krále, dva oboustranné žetony cílů (celkem tedy čtyři efekty), a především dvacet karet nových kmenů severu, které lze najmout vaši trénovanou mantou, a podložku sloužící k vyložení karet kmenů. Také tu naleznete komponenty pro pátého hráče (hrací desku, čtyři trénované manty, šest karet počátečních charakterů).

Některé nové oceánské charaktery se vyznačují tím, že mají nejen primární okamžitý efekt, ale také efekt sekundární, který se spouští tehdy, je-li na začátku následujícího kola charakter navrchu vašeho odhazovacího balíčku. 

Karty kmenů jsou vyloženy v horní části hrací desky (pokud se tedy rozhodnete hrát s nimi namísto cílů ze základní hry). Ty najímáte zaplacením vysokých částek kombinací peněz a vítězných bodů (vyřazením potřebných karet lokací ze svého skórovacího balíčku). Pokud jste zaplatili, smíte položit svou trénovanou mantu na onu kartu. O mantu do konce hry přicházíte, zůstává na kmenové kartě. Jakýkoliv další hráč si smí najmout stejný charakter, ale vždy zaplatí o jednu minci navíc za každou již položenou mantu svými soupeři na žádané kartě.

Na počátku hry jsou vyloženy čtyři karty kmene prvního a čtyři karty kmene druhého. Každý hráč smít najmout za hru pouze jednu kartu z každého kmene, celkem tedy dvě karty z osmi. 

První kmen vám poskytuje stálý aktivní bonus pro vaše akce a nějaké ty vítězné body na konci hry. Druhý kmen vám dá okamžitý bonus, který musíte ve stejném tahu upotřebit, a vítězné body ke konci hry za určitých podmínek. 

Rozšíření přináší novou variantu i pro sólovou hru.

Autor: Raine21

Další názvy této společenské hry

  • Aquatica: Mroźne Wody

Vybíráme z aukcí

Wakanda - nová
Wakanda - nová
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>