Antike Duellum - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: PD-Verlag
Autoři: Mac Gerdts
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Názory, dojmy

Tohle mě zaujalo. Antike se mi líbí, ale ve dvou bych ho asi nehrál. Pokud to zachovává prvky původního Antike (rondel, upgrady, těžba surovin a spočitatelné, nenáhodné souboje), tak by to bylo skvělé. Otázka je jestli kouzlo Antike nespočívá hlavně v tom známém "čím více lidí tím lepší".
2.10.2012 22:33:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Zajímá mě to
Určitě mě to taky zajímá, klasickou Antike mám moc rád, koukal jsme i po nějakých variantách pro dva hráče na BGG, ale nikdy jsem je nerealizoval. Takže uvidíme, co z toho bude.

3.10.2012 10:35:44

Antike ve dvou
ja do toho jdu urcite, Antike se mi moc libi, hrali jsme s manzelkou i variantu pro dva, slo to hrat ,bylo to fajn, takovy duel kdo z koho, ale bylo citi, ze to chce doladit, prostoru bylo porad prilis moc, takze tech konfliktu moc nenastalo, takze tahle verze Antike pro dva by mohla byt tim pravym vyladenym pro dva hrace.

14.10.2012 00:11:32

Release date October 2012
Tak jsem zvědav :)

14.10.2012 09:00:17

pre-dojem
...tak mi to dnes dorazilo a vypadá to mooc pěkně

8.11.2012 17:06:34

...
mě to příjde zítra a jsem moc zvědav jestli mě to uspokojí stejně, více nebo méně (popřípadě vůbec :) ) než původní Antike.

8.11.2012 17:12:31

původní Antike
nemám, ale tohle vypadá fakt dobře, tak pak dej vědět :-)

8.11.2012 17:14:40

to all
mám to už od essenu, ale ešte som to nemal s kým zahrať :-( každopádne, po prečítaní pravidiel mi to prišlo ako výborná hra. kto má rád antike, tak toto by sa mu malo tiež páčiť. oproti "veľkej" hre sú v duellum aj drobné zmeny v pravidlách a čo sa mňa týka, tak ich vnímam pozitívne. ale samozrejme až keď si túto hru zahrám, budem definitívne múdrejší :-)

9.11.2012 00:59:10

Komponenty
...teda ale za tu cenu, na kterou mi tato hra přišla (570,-) jsou ve hře opravdu krásné dřevěné komponenty, fakt zírám.

9.11.2012 10:53:37

ta"jemna"
Aj mne sa vidí, že pomer výkon/cena je v tejto hre výborný. Trochu zaostáva grafika kariet, ale mapa a figúrky to bohate kompenzujú...

9.11.2012 11:30:45

pecovahry
...ten artwork jim odpouštím, protože ty komponenty jsou fakt skvělý :-)

9.11.2012 11:35:54 | Upraveno autorem (porovnej)

dojem
Ja mam rozehranou partii na yucata.de a neni to spatne.

9.11.2012 11:59:57

Tak jaké to je?
Hra vypadá skvěle, ale jaká je hratelnost? Funguje to? Mám o tu hru velkou zájem, rád bych dal na vaše zkušenosti..

4.12.2012 19:52:49

Svobi
Hrál jsem jen jednou a jako zarytý fanoušek AT a FFG hlavně jsem byl na první pohled doslova odpuzen grafickou stránkou hry, ale jakmile se odehrálo pár prvních kol a já plně pochopil o co tam vlastně jde, byl jsem naprosto unešen. Taktiky a strategie je hromada, ale člověk si díky pomalejšímu tempu udávání rozkazů může dovolit neplánovat přespříliš dopředu, jenom samotná tvorba jednotek od samého počátku zabere tak 5 (?) kol. Jedinou nevýhodou je malá variabilita. Dvě mapy, stejný začátek, minimální prvek náhody podle 3 posilujících karet. Po chvilce hraní s jedním protihráčem asi dost rychle omrzí, nicméně pokud je lidí k prostřídání víc, tak by to mohlo být dost zajímavý. Ale jak jsem řekl, hrál sem zatím jen jednou. I tak se mi moc líbilo.

4.12.2012 20:46:46

Pánové a dámy...
je to pecka. Poslední dobou jsem zkoušel docela dost eurovek a tahle (spolu s Burgundy) mě zaujaly nejvíce.

Je to Antike s několika prvky, které jsou od klasického Antike rozdílné a ty prvky jsou prostě skvělé. Jsou to 4 základní.
1. Města jsou zpočátku neutrální a hráč si při založení vybírá jaké bude (zlato, železo, mramor).
2. Jednotky je nejprve nutné najmout do kasáren za zlato (pomocí akce know-how) a pak teprve pomocí akce Arming za železo nasadit do měst.
3. Jsou zde akční karty, které hráč dostává jako kompenzaci za dobyté město a za osobnost, kterou získá protihráč.
4. Pomocí akce Templum, může hráč kromě chrámu stavět i hradby, které zvyšují obranu města o 1. Hradby získává za body (tedy osobnosti).

Ještě jsou tam jakési dva žetony, se kterými jsme nehráli.

Fakt se mi to líbí a jsem rád, že jsem si po dlouhé době zahrál Antike a plnohodnotně ve 2.

7.12.2012 17:00:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Máš úplnou pravdu! Hodně dobrá a zábavná hra pro dva hráče!! A za tu cenu toliko komponent dřevěných co s hrou člověk získá!! Prostě nutnost do každé skříně! ;-)

7.12.2012 19:59:56

Savager
To je fakt, to je nutné zmínit. Za ty peníze to je fantazie.

7.12.2012 21:30:13

Sláva!
Tak už ji mám :-)

26.12.2012 10:11:22

ruy

...aj nazor, aj dojem
...po pomaly, ale isto narastajucom pocte odohranych hier AD mozem povedat ze do kazdej hry sa pustam s nadsenim, radostou a zvedavostou co nove sa stane, lebo je nao zaj skvela
...pred par dnami som si k AD kupil novy organizer na komponenty {nie, niesom uplny autisticky triedic, ale kedze dost casto treba rozmienat zetony surovin, bolo treba viac priehradok aby som nemusel lovit prave to co potrebujem / a do stareho organizera som elegantne ulozil lewisa aj s clarkom / no dobre mozno som trochu triedic :) } a tak mi hra ostala lezat na stole kde si ju po vcerajsom rodinnom tymovom odvetnom sumonerskom suboji za upaleneho mittymumwaya elfskym drakom so slepacim zobakom vsimli moji 8 a 10r. synovia a otazky sa zacali sypat / nakoniec som im slubil ze im hru ukazem
..dnes prisli zo skoly a zvedavost ich drzala nadalej tak som hru teda rozlozil a islo sa na vec
...nechcem opisovat priebeh hry, lebo coho sa mi dostalo bolo snad este viac, nez len partia AD / sam si pamatam ako som si prvy raz doma hru rozlozil (touto cestou pozdravujem juraja od ktoreho som ju v bazare vo vybornej kondicii a za skvelu cenu kupil) a ucil sa ju hrat a po prvej hre som prisiel na to co som hral zle a co uplne zle :) a az pri nejakej tretej hre som si bol celkom isty tym co robim a mohol som konecne planovat budovat dobyjat a vsetko co k AD patri
...hru som vysvetloval za letu {nemam pri vysvetlovani hry dobru skusenost ked hru vysvetlujem a podam pri tom kvantum info a aj tak je z toho zapamatane len percento}
...na moje velke prekvapenie chalaniska v tretom kole ovladali mechanizmus a tak som si ako nehrajuci treti hrac mohol vychutnat skvelu partiu pri ktorej som zase objavil uplne nieco nove co by ma veru nenapadlo sem tam som upozornil na karty udalosti ktore akoby nebrali do uvahy, ale cim viac sa mapa plnila mestami armadami a konfliktmi dochadzali na radu aj podpasovky z kariet a na moje rady odpovede ze "to je predsa blbost!!!!!" az sa moja rada ako blbost naozaj ukazala / videl som hromadnu tazbu zlata a mramoru, avsak vsetko bolo vzapati spotrebovane na stavbu chramov a nakup technologii co bolo premenene v masivnejsie najazdy vojsk / ano v hre dvoch deti co sedeli pri AD prvy raz
...celu hru nakoniec rozhodlo zburanie chramu ktory este stihol pomoct pri tazbe zlata na poslednu kartu technologie, ktora vsak po jeho vypaleni hrstkou namornikov ostala pochovana v jeho ruinach
...toto je pre mna skvely zazitok z AD a zaroven aj z vlastneho potomstva :)

21.2.2015 00:19:17

...
dobře si si je zplodil ;) :D pěkný report... a jak to je se znovuhratelností?

21.2.2015 03:18:07

ruy

hm
uprimne neviem zatial nas nenudi su tam 2 mapy a spusta ciest do ciela a zas tak moc casto ju nehrame
a kedze je z nasej top tak objektivne to moc nezhodnotim

22.2.2015 14:56:46

Čo sa mne nepáči
Antike Duellum je fajn hra, povedal by som , že zo všetkých rondelových hier mi prišla ako najlepšia, čo sa týka mechanizmu. ALE treba povedať, že táto hra má trochu problémy z logikou. Podľa mňa sa kvalita hry posudzuje okrem iného hlavne podľa toho nakoľko dokáže podľa možností pripodobniť realitu. V tejto hre sa vám môže ľahko stať a mne sa to aj niekoľko-krát stalo, že hru vyhráte totálne zdecimovaný a na kolenách, lenže podarilo sa splniť poslednú úlohu takže ste vyhrali. Ak má táto hra pripodobniť vojny ktoré sa vtedy odohrávali tak s realitou to samozrejme nemá nič spoločného.

23.2.2015 12:04:08

....
A ja myslel, ze to je hra, ktera z neceho jen vychazi,a ne trenazer. 90% her je takovych. ... jenom muj pohled. :-) neleju olej do taboracku.

23.2.2015 12:38:59

...
sic nerozdmycháváš žádný oheň, ale na druhou stranu přinášíš nápad na zajímavou diskuzi. Tudíž zkusím napsat kratičký názor na věc.

Hry by dle mého názoru měli podporovat realitu, ale ne ji simulovat. Tudíž by si z hraní měl cítit ten reálný pocit, že doopravdy děláš něco, co děláš i v té hře. V záchranářích, by si měl cítit, že zachraňuješ, tady že válčíš, dobýváš a ekonomicky se to snažíš ustát. To ale neznamená, že by hra měla kopírovat realitu. To nemám rád, stejně jako 90% hráčů. Realita totiž má pár věcí navíc, které tak zábavné nebývají a hra by to měla tak okleštit, aby zůstala jenom zábava. Doopravdy nechci zažívat pocity bezmoci a zmaru, nebo živočišný strach, ze kterého se nemohu pohnout... od toho je život, hra je o zábavě... takže ano, ať je ze hry cítit realita, ale ne, nechci simulaci... takže u hry neubudu sedět a přemýšlet jestli mi meče nezreziví :-)

23.2.2015 13:04:37 | Upraveno autorem (porovnej)

.... dyk jo :o)
ukolébat protivníka , hrát lůzra a přetnout šlachu. To ještě k předchozímu.
A k matewr84 .... raději zažít ve hře než v životě. Nebo zažít a pokračovat dál bez větších následků. ...
Trochu asi plevelim, ale nic nenadělám.
Rozhodopádně Antik duelum nás baví hodně, hodně, hodně moc.

23.2.2015 18:09:01

Páni
neviem o akom trenažéri a presnej simulácií to točíte. Ja som predsa nikde nepísal o žiadnych presných historických udalostiach ktoré by mali narúšať mechanizmus hry.
V tejto hre sa stávam vodcom civilizácie, ktorú budujem, zveľaďujem a tým vediem k víťaznému koncu. Ak je v tejto hre bežné, že vyhrá civilizácia ktorá je rozmlátená na cucky a jedno kolo pred totálnym zrútením, tak si dovolím tvrdiť , že táto hra má trochu problémy s logikou :-)
Pokiaľ to niekomu nevadí tak proti gustu atď. veď to poznáte :-)

23.2.2015 20:24:08

Vybíráme z Bazaru

Dobrodružné výpravy - Vinland, Oklahoma, Lhasa
Dobrodružné výpravy - Vinland, Oklahoma, Lhasa
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas