Ankh: Gods of Egypt – Pharaoh

xxxxxxxxxo hodnoceno 9x (Seznam vlastníků)

Ankh: Gods of Egypt – Pharaoh - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Ankh: Bohové Egypta
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: není
Vydavatelé: CMON Limited
Autoři: Eric M. Lang
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čeština

Nevím, jestli jsem slepej, ale nezahlédl někdo nějaké info, zda budou (toto i jiná) rozšíření Ankh v češtině? 

21.2.2022 13:57:32

Tohle by na 90% prý mělo být. 

15.5.2022 22:58:48

@Imperial06  Ano, s největší pravděpodobností ano. Jsem pak byl ještě v kontaktu s Blackfire, a toto napsali:

 

Faraona bychom rádi udělali, uvidíme, jak se bude dařit základní hře (zatím to vypadá dobře) a kdy nám CMON tisk tohoto rozšíření nabídnou.

16.5.2022 10:32:48

Je to tak, mi to takto potvrdili na Comic conu.

16.5.2022 11:15:00

Take jsem se ptal primo na Blackfire a tohle mi odepsali: Dobrý den, Faraona zvažujeme, ale CMON ještě nemají dotisk v plánu.

Takže až se třeba CMON rozkejve a nez se to.dotiskne no pocital bych tak léto 2023…. Zalezi hold kolik se proda zakladnich edici…

15.7.2022 13:05:38

@Michal-BF Ahoj, počítáte ještě s tímto rozšířením v CZ? Díky za info.

8.11.2022 13:22:28

@noba Je to “ve wishlistu”, ale CMON od chvíle, co jsme ANKH vydali, nespouštěli tisk, ke kterému bychom se mohli připojit. Jen naší lokalizaci vyrábět zvlášť nebudou. Takže čekám na nabídku a pokud nám umožní vyrobit 500 kusů za rozumnou cenu, půjdeme do toho.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

9.11.2022 08:34:57

Zdravím, doufám že toto rozšíření přeloží. 

9.12.2022 10:14:17

To je nás více, kteří doufáme :-)

17.3.2023 15:27:44

Nemá prosím někdo aktuální info o případném českém vydání? Moc díky

25.4.2023 17:59:44

@Michal-BF Ahoj, jak to prosím vypadá s tímto rozšířením v CZ?

25.4.2023 18:24:26

@iwen v tuto chvíli nijak, CMON nám ho nabídli k tisku před pár týdny, ale výroba 500 kopií byla finančně úplně mimo a 1000 neuživíme.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

26.4.2023 07:56:27

Takže nemáme počítat s lokalizací.

26.4.2023 10:46:48

@Michal-BF Upřímně nechápu, jak to jen ten David z Fox In The Box dělá, že zvládá vydávat hry, které rozhodně nejsou pro masy a tudíž s malým nákladem a přesto se mu vyplatí do toho pouštět, dotisky také dělá… podle mě Blackfiru nastavuje brutální zrcadlo. Prosím ať už si Blackfire nebere tak velká sousta, kupříkladu právě zde Ankh, který asi nebude mít přeložené žádné rozšíření. Nebo Star Wars: Rebelie, hlad na trhu jak prase, ale dotisk nebude, rozšíření přeloženo taky nebylo a dalo by se asi pokračovat s dalšími projekty…

26.4.2023 10:52:20

@Vladanitto Rozdíl je v tom, že blackfire je klasický podnikatel, moloch, který zvažuje co se mu oplatí vydat a myslím, že se na rozšířeních museli už xkrát ekonomicky spálit. Jediným společníkem blackfire je ASMODEE GROUP SAS.

Fox in the Box s.r.o. na mně působí jako rodinný podnik o dvou lidech. Obrat bude proti Blackfiru přirozeně úplně někde jinde. Něco mi říká, že Fox in the Box min. na některých těch svých akcích vážně nebohatne a jejich podporou jim nepřispíváte na třetí lambo do garáže.

Neočekávám, že tyto dvě společnosti budou z hlediska tvorby zisku uvažovat stejně. 

 

26.4.2023 11:08:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Je to škoda, protože Pharaoh opravuje některé rozbité aspekty v základní hře. Těm co, Ankh máte fakt rádi, kupte si ho v ENG a počeštěte si ho. Stojí to za to.

26.4.2023 12:00:10

@Vladanitto Vyčítat tohle Blackfiru je skutečně krátkozraké… jakoby ignorujete co Vám tu vydavatel píše… srovnání s Liškou je také zcela mimo, protože právě na jejich příkladu je krásně vidět, jak je to sakra složitý udržet se finančně v plusu… co dotiskávají? Možná veleúspěšný Root… Pamir dotiskli asi jednou… a už teď je otázka kdy se jim to vrátí… vytištění 2. Edice Neandrthalu jistě dávno litují a je to důvod proč 2. edici Pax Renaissance pravděpodobně neuvidíme, Brian Boru tu jistě mít dotisk nebude.. Messina měla v prvním printu jen pár set kusů… a ten druhý se také prodává sakra pomalu… kdo ví jak dlouho jim bude ležet na skladě Hannibal, Churchill, Cave Evil… Na Duchy ostrova se raději spojili s většími RexHrami… a byl to nečekaný úspěch… kdo ví jak se bude prodávat druhý print… ale za každou hrou je unikátní příběh… pokaždé to pro ně musí být velký stres… a určitě drtivou většinu své produkce dotiskávat nebudou (můj odhad) - Říkali někde na Planetě, nebo CGE, že když je hra úspěšná prodá se rozšíření tak ⅓ nákladu původní hry. Čest výjimkám. Já ta čísla mám samozřejmě jen hrubě a do detailu to znají jen ti vydavatelé… ale jestli že se Ankh kdo ví jak neprodává, tak je výtisk 1000 kusů rozšíření ekonomická sebevražda(základní hra měla taky 1000? Nebo 1500?)… a 500 asi milodar (hádám, že většina her Fox in the box nebo Board Bross má náklad tak 500 kusů max)… je mi to líto, ale pokud se prodeje původního Ankhu nezačnou pořádně hýbat a CMON bude lpět na obrovských sumách (což je jim vlastní) bude tisk rozšíření asi opravdu v nedohlednu :(

 

Zeptám se, co vy sám děláte pro šíření dobrého jména Ankhu? :) Sdílíte ve skupinách, propagujete na deskoherních akcích? Tohle je malý rybníček.. když něco chcete musíte dát ruku k dílu… Líbilo by se mi, kdyby tahle komunita byla zase trochu přátelštější, semknutější a hledala spíš způsoby pomoci, než kritiky. A někdy stačí i to pochopení…

10.5.2023 15:14:25 | Upraveno autorem (porovnej)

@Chermy - tvůj komentář se mi moc líbí…  taky si spíš vážím toho, že nám tu všichni vydavatelé přináší hry, které jsme si před pár lety ani nedokázali představit, že by bylo možné lokalizovat… a samozřejmě již ze zákona je hlavním smyslem podnikání generovat zisk a naopak Blackfire má u mě plný respekt za to, že nám na rovinu řeknou, že některé rozšíření prostě nebudou… to nic nemění na tom, že zrovna tohle bych chtěl :-)

10.5.2023 16:57:11

@iwen Jo, to já taky :) Myslím, že jsem jeden z nejhlasitějších bojovníků za to jak je ta hra skvělá, jak tady tak na jiných fórech :)) A Blackfire mi na podzim udělá radost alespoň tím tématickým setem s Iron Maiden, protože těch jsem taky velký fanda :-D A mít v Ankhu faraona Eddieho prostě musím :-D https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/iron-maiden-pack-1-14125/

10.5.2023 20:38:40

Byl by tedy někdo tak šikovný a zvládl překlad tohoto rozšíření?

11.5.2023 08:25:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Zdravím, 

Má někdo aktuálnější informace ohledně češtiny? 

Díky

26.5.2023 10:11:13

@David.Korsh Já nevím, ale je ti málo dva týdny staré info níže, vč. měsíc starého vyjádření přímo člověka z BF, že to nebude? :) 

26.5.2023 10:56:22

Nechystá se ani neoficiální překlad? Jde pouze o překlad politických karet, nebo je ve hře více textu? 

26.5.2023 16:37:34

nahraju sem přeložené karty

27.5.2023 18:50:25

Vybíráme z Bazaru

Arkham horror 2. edice (CZ)
Arkham horror 2. edice (CZ)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas