nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Animo dice

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 4 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Djeco
Autoři: Babayaga
Rok vydání: 0
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Animo Dice je jednoduchá kostková hra pro nejmenší. Děti hází kostkami ze zvířátky a snaží se hodit správnou kombinaci, kterou mají nakreslenou na svých kartách. Jakmile se jim to povede, kartu otočí. Cílem hry je otočit všechny své karty.


Příprava hry:

Zamíchejte karty a každému hráči rozdejte 3 karty, které si položí přední stranou před sebe. Podle počtu hráčů a času lze rozdat i více karet. Hru začíná nejmladší hráč.


Průběh hry:

Hráči se střídají po směru hodinových ručiček a hází 4 kostkami se zvířátky (medvídek, kočička, žabka, kuřátko, lištička a myška). Hráči mají 3 pokusy na to, aby hodili kombinaci zvířátek nakreslenou na svých vyložených kartách. Na konci každého ze 3 hodů se může hráč rozhodnout, jestli si nechá nějaké hozené kostky se zvířátky do příštího hodu a poté hází zbylými kostkami. Může také hodit kostkou, kterou si dříve odložil stranou. Pokud se mu podaří během 3 hodů hodit jednu z kombinací, otočí příslušnou kartu a ihned pokračuje novým hodem 4 kostek a opět má 3 pokusy na další kombinaci. Pokud se nepodaří hodit správnou kombinaci, ve hře pokračuje další hráč.


Konec hry:

Hra končí, jakmile se někomu podaří otočit všechny karty vyložené před sebou. Tento hráč se stává vítězem.

Autor: chejnik

Vybíráme z aukcí

Doba kamenná
Doba kamenná
Akt. cena: 710 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>