Android: Netrunner LCG

xxxxxxxxxo hodnoceno 92x (Seznam vlastníků)

Android: Netrunner LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Garfield
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

tp

Turnaj Praha Android: Netrunner 6.9.2014

sobota, 6. září 2014, 11:00
Turnaj v karetní hře Android: Netrunner
Herní klub Mephit
Arbesovo náměstí 781/14
Praha 5
150 00

Začátek v 11:00 (registrace od 10:30).
Vstupné 100 kč.
Ceny: Tournament Kit:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4581
21.8.2014 12:29:31

BA
dal som do bratislavského obežnika, tak uvidím či sa niekto chytí, mna to laka osobne, ten kit sa mi pači, ale samemu sa mi cestovať nebude chcieť, tak uvidíme, dam vedieť.

21.8.2014 13:44:31

možná to výjde
Se svatbou jsem se sekl o týden, takže by mi to vyjít mohlo.. ;-)

21.8.2014 16:44:27 | Upraveno autorem (porovnej)

možná německá účast
Zmínil jsem se o tomto turnaji před německými hráči a zvažují dojet.. ;-)

25.8.2014 11:03:24

povolené datapacky
Bude na turnaji povolený i Spaces Between nebo pouze Upstalk?

27.8.2014 08:46:40

spaces between
tiez by ma to zaujímalo

27.8.2014 13:23:02

spaces between
Jelikoz uz se to nejaky tyden da i u nas koupit tak ja doufam, ze ano. Rad bych se turnaje zucastnil s deckem Noise, ktery je bez TSB polovicni

27.8.2014 14:43:34

tp

povolene data packy
Povolene bude aj spaces between

29.8.2014 15:27:37

bratislava
prideme!!! zatial sme traja prideme EC vlakom o 10:21 na hlavnu stanicu, mali by sme to v pohode stihať do herne doraziť, TP čislo na mna maš, keby sa niečo zmenilo daj mi prosim ťa vedieť, ja sa ti ešte ozvem.

1.9.2014 22:57:21

Německo + Brno
Němčouři nesehnali auto, takže nedojedou.. :-(

Kolik nás dojede z Brna se ještě domluvíme na čtvrtečním hraní. Zatím vím pouze o dvou lidech.

2.9.2014 12:32:48

Ostrava
Bohužel tentokrát pro nemoc nikdo od nás z OVY nepřijede. Na další, říjnový turnaj, už určitě dorazíme alespoň ve dvou.

5.9.2014 09:57:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Brno
My pravděpodobně dojedeme pouze ve dvojko. Stále se snažím přemluvit jednu osobu. Pokud nakonec ovšem pojedeme ve dvou, tak to vidíme nejspíš na vlak, takže bychom měli nastoupit do stejného vlaku, ve kterém dojedou naší braťa.. ;-)

5.9.2014 10:01:34 | Upraveno autorem (porovnej)

tp

Report
Kratky report z Turnaja:
Zislo sa nas 9 statocnych, z toho dvaja hraci mali svoju turnajovu premieru.
Po 5 kolach to dopadlo takto:

1. Martin K. (NBN:NEH, Gabe) 14b
2. Pablo (NBN:NEH, Kate) 14b
3. Dante (NBN:NEH, Whizzard) 14b
4. Jirka K. (NBN:NEH, Andromeda) 12b
5. Tomas P. (Jinteki:RP, Chaos Theory) 12b
6. JuLiAn (Jinteki:PE, Kate) 10b
7. Heroes (Weyland:BaBW, Gabe) 10b
8. JK (HB:EtF, Kate) 8b
9. Petr V. (HB:EtF, Chaos Theory) 5b

Jak je vidiet NBN dominuje, koniec sveta je tu :)

8.9.2014 11:11:16

Report z turnaje 6.9.
Rozhodl jsem se sepsat malý report, kde bych shrnul můj pohled na Turnaj v Mephitu konaný 6.9.2014.

Cesta:
Po domlouvání a přemlouvání jsme z Brna vyjeli akorát dva (Dante a já). Z ekonomických důvodů jsme se rozhodli pro cestování vlakem, kde jsme chtěli přistoupit k „našim bratiam zo Slovenska“. Začali jsme tedy procházet celý vlak a hledat avizované tři slováky lačnící po vítězství v Netrunnerovi. Bohužel jsme nikoho takového nenašli. Jeden spící člověk vypadal jako Maťo, ale naštěstí mě nenapadlo ho budit. Napsal jsem tedy SMS Maťovi, že se můžeme potkat před vlakem a do Mephitu vyrazit společně. Přišla mi odpověď, že turnaj nakonec zazdili..  ..v tu chvíli jsme začali mít obavy, že turnaj nakonec bude ve 3-4 lidech, protože nedojede nikdo z Drážďan, Ostravy ani Bratislavy. Napsali jsme tedy organizátorovi, že na nás má počkat se začátkem a dali si dvě partičky Netrunnera na uklidněnou (ano i NBN-NEH se vejde na mini stoleček ve vlaku). Po dojetí do Prahy jsme skočili na tramvaj č. 9 a vydali se směr Arbesovo náměstí. Dante tuto cestu už jednou podnikl (po posledním turnaji, kde nás moje auto zvládlo dovézt do Prahy ale zpět už ne), takže jsme spoléhali na to, že pozná, kde máme vystoupit. Poté co jsme ovšem byli asi 4tou zastávku za Andělem mi začalo docházet, že jedeme někam blbě. Zeptali jsme se tedy spolucestujících zda ví kde je Arbesovo náměstí. Oni nám sdělili, že musíme zpět, protože je v těchto dnech výluka a tato tramvaj přes Arbesovo náměstí nejezdí. Dojeli jsme tedy na Anděl odkud jsme to vzali pěšky a dorazili do herny asi v 11:20.. :-/

Naštěstí na nás pražská netrunnerská komunita se začátkem turnaje počkala a pro naše překvapení jsme v celkovém počtu nebyli ani tři ani čtyři ale bylo nás devět, což k přihlédnutí na všechny odmítnuté lidi bylo úctyhodné číslo. Zaujali jsme tedy pozice, rozmíchali balíky, napsali svá jména na score listy, zaplatili vstupní poplatek a nechali organizátora rozlosovat první kolo.
Turnaje jsem se zúčastnil s NBN-NEH a Kate.
Omlouvám se, ale nemám paměť na jména, takže kdybych si někoho nepamatoval nebo ho nazval špatným jménem, tak mi to prosím odpusťte.. ;-)

První soupeř (Petr – HB/Chaos Theory):
První hru jsem začal s NBN-NEH. Nevzpomínám si za co hrála druhá strana, ale z důvodu, že mi došla proklatě dobrá ruka, tak tato hra skončila velmi rychle. Viděl bych to na zaskórování prvního Astroscriptu přes Biotic Labour, pak další Astro, Beale a Breaking News. Skutečně si z toho ale moc nepamatuju. Druhá hra byla zajímavější. První ruka se mi nelíbila a tak jsem muligenoval s nadějí, že uvidím nějakou ekonomiku. K mému zděšení ruka ovšem vypadala asi takto: 1-Deus X, 2-Clone chip, 1-Profesional contact, 1-???. Korporace se myslím snažila hned v prvním kolem zaskórovat 2kovou agendu za Janusem reznutým přes (Bioroid Efficiency Research). K oponentovu zděšení jsem vytáhl Deus X a dostal se skrz Januse, kterého jsme tímto derezl a získal dvojkovou agendu. V následujících kolech jsem uskutečnil pár náhodných přístupů na R&D a HQ, kde jsem získal 3+2 agendy a hra byla u konce. Vývar 4 prestige.

Druhý soupeř (Heroes – Weyland/Gabe):
První hru jsem začal s NBN-NEH. Můj plán byl jasný. Zabetonovat centrály nabrat peníze na Biotic labor následováný Astroscripty. Toto se mi víceméně rychle podařilo, protože soupeř nato, že se jednalo o kriminála útočil ze začátku hry velmi málo a v pozdější fázi hry byly pro něj mé servery natolik drahé, že se k nějakému většímu náporu neodhodlal. Co mě na tomto soupeři udivilo, bylo to, že měl jako barier breaker Auroru a často tahy začínal tím, že si lízl dvě karty. V druhé hře proti Weylandům krapet chyběl management s kredity, takže ice wall byl např. reznutý ve chvíli, kdy jsem měl vyložený corrodera a Weyland posunul z magické hranice 4 kreditů na 3. Já si při accessu lízl Snare, který jsem tak mohl bezstarostně zahodit. Další chybu, kterou jsem spatřil v této hře byla absence míchání karet. Když při accessu R&D vidím kartu, kterou si hráč dá do ruky aniž by ruku zamíchal, já následně udělám run na HQ, tak vím o jedné kartě, kterou jsem už viděl. Druhý run a ruka opět nezamíchaná, takže prásk a znám tři karty v HQ. Díky těmto chybkám a troše štěstí jsem byl schopen tuto hru rychle ukončil skórem 0-7. Po turnaji jsem se dozvěděl, že dotyčný tuto hru hrál asi čtyřikrát a na turnaj šel pouze s Core setem (který ovšem stačil i na některé matadory v top 3.. ;-)). Zde je pár rad od zkušenějšího hráče: míchat často karty v ruce, lízat vždy po jedné kartě (a né, že hned lížu dvě karty za dva kliky), u Waylandů se snažit mít neustále 4+ kreditů na Snare! Vývar 4 prestige.

Třetí soupeř(Martin – NBN-NEH/Gabe):
Z těchto her si bohužel moc nepamatuji. Jediná věc na co si vzpomínám byl Atman velikosti 4, který mi působil v mém decku velké problémy. Byl bych rád, kdyby mi dotyčný aspoň napsal, zda jsem prohrál za runnera nebo korpu.. ;-) Jediné co vím je, že jsem skončil s vývarem 2 prestige.

Čtvrtý soupeř(Dante – NBN-NEH/ fucking Whizard):
První hru jsem opět začal za korporaci. Z důvodu, že Danteho deck důvěrně znám, tak jsem věděl co čekat. Cíl byl jasný. Zabetonovat centrály code gatama síla 4+ (protože Yog). Toto se skutečně na chvíli povedlo. Lotus fieldy na HQ a Archívu a Toolboth na R&D vypadaly velice dobře. Virus tokeny jsem celkem pravidelně čistil a pomalu si zvyšoval své kredity. Bohužel jsem v jednu chvíli zapomněl na Ice carver a problém byl na světě. Toolboth padl a Eli už dvojici Medií nedokázala zastavit od vítězství 0-7. Zde jsem pravděpodobně udělal největší chybu v tom, že Lotus field nepřišel na R&D místo Archívu..  Ve druhé hře jsem měl dle mého názoru celkem navrh, protože se mi podařilo ukořistit dva Astroscripty. Snažil jsem se Indexovat. Některé Indexingy byly úspěšnější jiné méně (nemám rád situaci, kdy v Indexingu vidíte Breaking News a NAPD Contract) a víte, že máte na to se dvakrát na server dostat, ale NAPD už potom neukradnete – zvolil jsem tedy méně bodovaný Breaking News, který ovšem mohl honza z ruky zaskórovat a u NAPD jsem si řekl, že si ho kdyžtak vezmu z méně hlídané ruky). Honzovi se zase přes blaf spočívající v zaskórování Bealu za reznutým pop-upem podařilo vyrovnat skóre na 5-5. Prováděl jsem zrovna třetí nebo čtvrtý klik, když přišel pokyn k tomu, že Dante bude mít poslední kolo, pak ještě já a finíto. Dante se evidentně rozhodl vyložit Jacksona a všechny agendy ukrýt v Archívu. Já jsem v prvním kolem použil Makers Eye. Žádná agenda. Druhé kolo run na archív následované použitím Jacksona). Třetí klik kredit. Buď to výjde teď a nebo budu mít z Danteho pouze jednu prestiž. Čtvrtý klik Makers Eye na R&D. Prásk Beale! Vývar 2 prestige.

Pátý soupeř(Jirka – NBN-NEH/ Andy):
První hru jsem opět začal za korporaci. Tato hra pro mě vypadala od začátku velmi špatně. V první ruce jsem si lízl dvě agendy a žádný ice. Muligan. Tři agendy a Toolboth. Rozhodl jsem se tedy položit Jacksona a všechny tři agendy hodit do Archívu. Co se ovšem nestalo. Lízl jsem si jiné tři agendy. Vybral jsem si tedy, které agendy zahodím a nainstaloval Toolboth na HQ. Andy a jejich 9 karet nechalo můj HQ, kde byl nereznutelný Toolboth v klidu. Proběhly ovšem útoky na nechráněný R&D, kde se k mému neuvěření objevila další agenda. Další kolo jsem si musel líznout tři kredity, abych ubránil HQ. Andy samozřejmě provedla útok na HQ, kde ji zastavil Toolboth. Útok na R&D, Archív (použití Jacksona) a opět R&D vykouzlilo další agendu. Já si konečně lízl Quandry, vzal kredit a dočasně zastavil běhání na R&D. V tuto chvíli to pro mě vypadalo hodně špatně, protože jsem prohrával 0-4. Na ruce jsem měl 3 agendy a v bance maximálně jeden kredit. Proběhla opětovná betonáž centrálních serverů. Při této betonáži se mi podařilo přes Ichiho 1.0 trashnout vyložený Passport společně s Datasuckerem obsahující 5 žetonů. Zde si myslím, že můj oponent udělal chybu, protože k encoutrování Ichiho 1.0 došlo ve třetím tahu a mohl si tak aspoň Datasuckera utracením kliku uchránit. Betonáž pokračovala. Já se přitom snažil nahrabat kredity na Biotic Labor, který by mi poskytl možnost zaskórovat Astroscript. Jednu z chyb co jsem v této hře udělal, bylo nainstalování remote serveru, přes který byl můj oponent schopen provádět Bank joby. Když se k tomu připočetlo vyložení Torche, tak jsem počítal poslední sekundy naší hry. Na ruce jsem takřka pořád měl neskutečně moc agend. Kdyby můj soupeř měl lepší management kreditů a Legwork provedl s dostatkem kreditů na zaskórování NAPD, tak by vyhrál. Mi se tento nápor nějakým způsobem podařilo přečkat a po mnohém drezováním a opětovném rezování Toolbotha, útokům na R&D a HQ jsem s pouze 3-5 kartami v R&D vyhrál. Hra to byla velmi dlouhá. Když jsme skončili, tak zbývalo posledních 15minut na druhou hru, kde se moje Kate měla utkat s NBN-NEH. Věděl jsem, že když tato hra skončí mým vítězstvím nebo remízou, tak je první místo pravděpodobně moje. Nechtěl jsem ovšem hru zdržovat a šel jsem do běhání po hlavě. Hned druhý run ovšem jsem dostal tři pecky od Snare. Naštěstí to byl běh třetím klikem, takže jsem si v pohodě vyčistil tag. Každopádně mě tato skutečnost značně zpomalila. Měl jsem pár úspěšných runů na R&D a HQ bohužel jsem nic zajímavé, co bych mohl zaskórovat nebo trashnout neviděl. Zlom nadešel v situaci, kdy korporace nainstalovala do Remote serveru nějkou věc, kterou dvakrát advancla. Tušil jsem, že se tam nedostanu a v případě, že ano, tak to může být třeba Ghost Branch, který mě zataguje. Pokračoval jsem tedy v hledání Plascrate, což se mi nepovedlo. Korporace v následujícím kole tedy zaskórovala Breaking news a double Scorched mě vyřadila ze hry. Vývar: 2 prestige.

Celkové hodnocení:
První až třetí místo skončilo s 14 prestige. Hráč na prvním místě soupeřil s hráči, kteří měli více bodů než hráči na druhém a třetím místě. Nezbývalo tedy, než rozhodnout kdo bude druhý a kdo třetí. Rozhodovalo se mezi mnou a Dantem. Organizátor před nás postavil kostku a řekl, že máme hodit co jak nejmenší číslo. Dante hodil 5ku a já 4ku. Pořadí bylo dáno. Skončil jsem druhý. Díky za parádní turnaj s přátelskou atmosférou. Jsem rád, že jsem viděl nové tváře. Nováčci dokázali, že i takový Core set dokáže slušně kousnout, když se dobře zahraje (že Dante?). Doufám, že tato informace přiláká na turnaje více lidí, kteří tímto získají cenné herní zkušenosti a komunita netrunnerů se tak časem ještě více rozšíří. Těším se na další turnaje a doufám v lepší účast ze strany Bratislavy, Brna, Drážďan, Ostravy a Vratislavy.. ;-)

Moje výhra:
Krabička na karty s Gabrielem Santiago - http://thumbs3.ebaystatic.com/d/l225/m/mzHYEp1ba6dOIcWYZ-kkJyQ.jpg
Alternate Wyldside - http://cf.geekdo-images.com/images/pic2013973.jpg
Vstupné na další turnaj.

8.9.2014 12:57:02

balíky
Jo.. a ještě pro malé doplnění. Zde jsou moje balíky.
NBN-NEH - http://netrunnerdb.com/en/deck/view/130034
Kate - http://netrunnerdb.com/en/deck/view/130079

9.9.2014 13:26:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

NEXUS - Arena Combat System - zánovní
Akt. cena: 2999 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas