Android: Netrunner LCG

xxxxxxxxxo hodnoceno 92x (Seznam vlastníků)

Android: Netrunner LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Garfield
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Netrunner kdekoliv CZ / SK

Ahojte,
chtel bych si udelat takovy drobny pruzkum, kde kdo hrajete :-)

Prijde mi, ze tuto skvelou hru hraje dost lidi, kteri o sobe nevedi...nahodne "male" skupinky po CZ i SK...

Tak sem hodte nejaky kontakt ci link na prip. skupinku FB apod.

Bylo by super, kdyby se herni zakladna trosku dala dokupy a uzili si vzajemneho setkavani ve vetsim kruhu na turnajich (jak jiz "oficialnich", tak "neoficialnich").

Prip. jestli se vyskytujete na FB, zde je nove udelana stranka CZ Netrunnera, kam chci davat informace o "aktualnim" deni v okoli...jako napr. turnaje...aby zakladni info byly na jednom miste a do for budu posilat jen linky na tyto udalosti.

Diky, konec hlaseni...

TwadaCZ

https://www.facebook.com/netrunnerCZ/
26.6.2016 23:45:44

to all
Hmm, tak tohle se nějak nechytlo :(

A teď to nemyslím nějak uštěpačně, spíše mě to mrzí. Facebook nemám, takže tam nevím co se děje a vím že hrajete v Praze a v Brně (v každém městě je vás určitě 3+ hráčů)

Z naší strany (Severní Morava) to je takový výkřik do tmy, ale co za pokus to stojí a obětuji těch pár minut psaním tohoto výkřiku :).

Vypadá to, že na celé Severní Moravě jsme 2 hráči :) (já a Jarda). Možná že bude pár lidí co mají core set a hrají někde v hospodě jako alternativa k hospodskému hraní Magicu, ale to není náš případ

Hrajeme prakticky od samého počátku co hra vyšla. Máme vše co zatím vyšlo, hrajeme podle posledních turnajových pravidel a FAQ a hrajeme každý čtvrtek od 18:00 do 22:00 v čajovně u čajového Skřítka v Ostravě-Porubě. Občas se ukážeme na nějakém turnaji v Praze nebo Brně (ale není to zrovna levný výlet a co se týče časového hlediska taky žádná sláva, proto ta motivace je velmi nízká ve srovnání s místními v Praze nebo Brně)

Problém je, že jsme jen my dva a každý týden hrajeme proti stejnému soupeři. Vždycky po nějakém čase postavíme nové decky, které proti sobě ohrajeme tak, že už je známe a víme co čekat. Přece jen už to jsou 4 roky co hrajeme pořád jen my dva proti sobě :).
Takže už dávno nastal určitý stereotyp. Navíc jak jsem psal výše na turnaji se ukážeme velmi zřídka, protože cesta do Prahy i Brna je daleká, dlouhá a drahá, takže ta motivace prostě není.
Navíc Jarda se začal věnovat celkem intenzivně Hearthstonu a já začal lehce šilhat po trůnech, takže jsme byli ještě před 14 dny ve fázi, kdy jsme uvažovali že si dáme pauzu ohledně kupování datapacků z nového cyklu a uvidíme.

Teď nás sice nakopl nový FAQ a NAPD most wanted list, který pravděpodobně zásadně změní strukturu nových decků a celkově příjemně prohrábl lehce stagnující strukturu decků (hlavně co se týče astrotrainu, a anarchů). Takže uvažujeme že budeme kupovat a hrát dále.
Ale přece jenom stabilita setrvání u této hry je značně nahlodaná.

Celkově tohle celé píšu proto, že mě mrzí, že takto skvělé a originální LCG (imho nejlepší spolu s trůny) hraje jen snůška lidí v porovnání s hráči nesmrtelného Magicu (který má pořád k sobě magicky přikované věrné hráče, kteří jsou schopni stále vyhazovat nemalé peníze za papírové kartičky a zřejmě chytá do spárů stále nové lidi/děti, které bohužel neznají nic jiného, protože Magic koupí každý i v blbém Pompu narozdíl od LCG od FFG). A fenomén online hraní (Hearthstone) bohužel (pro mě, kterému svět WoW od dob po Warcraft 3 nic neříká) si taky ukrojil svůj nemalý podíl.

A to je vlastně tak celé proč to píšu (jen si pobrečet :) ), protože, kdyby někdo poblíž Ostravy nebo v Ostravě hrál Netrunera (na podobné úrovni jako my, čímž myslím to, že kupujeme vše, ne to jak moc dobře ne/hrajeme), tak by se už dávno ozval tady nebo v sekci Hledáme hráče.

Nevěřím, že taková nějaká skupinka existuje a přitom nechodí na Zatrolenky nebo deskožrouta, ale zkusit (a pobrečet) jsem to musel :)

14.7.2016 23:31:27

Beholder
na Teplicku je ta situace ještě horší. K hraní Andoida sem nikoho nesehnal, tak jsem doufal že se to aspoň změní s Trůnama když začali vycházet v češtině(nakonec jsem sehnal aspoň jednoho človíčka :D, ale to by je tady nějaký obchod musel mít(oni nemají snad už ani MtG). Oni Lotr LCG se tu taky moc nechytil

15.7.2016 09:01:13

Brno
My jsme se včera v brněnském Black Oilu sešli v pěti. Nemyslím si, že by tady bylo kdo ví kolik hráčů, na druhou stranu období, kdy jsme se setkávali pouze ve dvojko jsme snad už zdárně překonali a komunita se zde pomalu zvětšuje.

Nutné je si přiznat, že Netrunner asi nikdy nebude mainstream. Spoustu lidí láká více fantasy než cyberpunk. Lidi totiž často neví co si představit pod pojmem server ale každé malé dítě ví co je to drak... ;-)

2Beholder: Do Rychvaldu jsem teď propůjčil nějakého NR... nevím, zda to ten dotyčný už ale aspoň jednou hrál... ;-)

15.7.2016 17:37:01

pablo
Jasně NR nikdy nebude mainstream. Ale copak chci moc, když si přeji aby v Ostravě (do které jsem ochoten každý týden přijet si zahrát, přestože bydlím v jiném městě), která má skoro 300 tis obyvatel hráli další dva lidi NR ať jsme aspoň 4 na prostřídání ? :))

15.7.2016 18:06:51 | Upraveno autorem (porovnej)

praha
praha(jakoze milion a neco) neni o moc lepsi. porad se tu daji poradat turnaje (ale je to slabe, naposledy se ani nehralo o kit), ale lidi pomalu odpadavaji a novi moc nepribejvaj. Furt se tydne schazi tak 2-4, coz je fajn, ale moc ruzove to do budoucna nevidim.

17.7.2016 00:37:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Breclav, Hodonin
ono je to asi dost prace...u nas to ze 3 lidi vyskocilo ted na cca 6 - 7...

Ale byl to taktez delsi proces, kdy kluci co hrali turnajove MtG usoudili, ze chteji hrat dobrou turnajovou hru, ale nechteji do toho davat jiz tolik prostredku. Tak odkoukali od nas NR. Protoze je presne laka to, co je vyhoda LCG...postavim balik a za tyden muzu postavit dalsi...a nemusim vzdy kupovat mraky karet za mraky penez :-)

Ovsem toto se taky nestalo uplne samo, jelikoz min. pul roku jsme nasim MtG kamosum hrali pod nosem, nez usoudili ze draci nebo servery, ono je to jedno :-)

A ted sami zjistuji, ze ta hra ma smysl a bavi je to.

Tudiz si myslim, ze tady je cesta. Dost lidi ted zaclo s AGOTem...co vim od hracu, kteri hraji NR a AGOT...je NR narocnejsi hra v tuto chvili...takze vidim to tak, ze nabor mezi MtG komunitou bude mit vetsi uspech :-)

Howgh...toz to ja jen tak. A bavili jsme se o tom v Bratislave, ze lidi kupuji i datapacky...i mimo Bratislavu...ale ze jsme na turnaji nikoho krom kluku z BA nikdy nevideli. Takze bud ani nevedi, ze neco takoveho existuje (jakoze turnajove hrani) nebo nevim...je pravda, ze Zatrolenky jsou super...ale nebyt Karla, tak jsem vubec netusil, ze takovy portal existuje :-)

Twa.

21.7.2016 11:33:14

Twada
S nama v te cajce hraji pravidelne 2-4 lidi co hraji magic. Hrajeme jim pod nosem dobre 4 roky a nic. Porad hraji magic v nejake silene varinte se 100 karetnim balikem :)

Jeste hraji ten proklaty heartstone.

Dokonce to minimalne jeden z nich s nama ze zacatlu zkousel, ale to je rak vsechno. Stale jakoby byli tim magickem okouzleni a nevideli nic jineho ( az na ten hearthstone)

21.7.2016 13:00:31

online
Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo hrajete na Jinteki.net? Pořídil jsem si před nějakou dobou core set, ale bohužel se mi možný spoluhráč odstěhoval, takže jsem ještě nehrál. Nějak časově nestíhám, abych za někým cestoval. Uvažuju proto, že bych si alespoň zkusil zahrát na Jinteki.net, tak zkouším nejprve dotaz tady, jestli někdo by neměl chuť a trpělivost si s nováčkem zahrát.

10.1.2017 19:14:31

Jinteki.Net
zalozim na to asi samostatnou diskusi...muzeme tam resit veci kolem toho.

A ano, hrajeme tam (vetsinou po vecerech). Jaky tam mas nick? Stejny jako tu?

TwadaCZ

12.1.2017 22:10:10

Vybíráme z Bazaru

Tainted Grail: The Fall of Avalon
Tainted Grail: The Fall of Avalon
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas