Android: Netrunner LCG

xxxxxxxxxo hodnoceno 92x (Seznam vlastníků)

Android: Netrunner LCG - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, sběratelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Richard Garfield
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Už pročítám pravidla a díky všeobecnému nadšení mě hra velice nalákala. Co mě jen trochu odrazuje, je vysoká cena. Ano, vím, že se platí za nápad (jako u jiných her), ale přece jenom těch komponent v krabici moc není, které by tu cenu až tak zvedly.

Rád bych se ale zeptal hráčů, kteří odehráli více her na jejich dojmy. Hlavně mě zajímá zábavnost i po více odehraných duelech, variabilita hry apod. Díky moc.
24.10.2012 19:23:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Klaun
Pro me je to nejlepsi nesberatelska karetka pro dva. V soucasnosti je hodne limitovany cardpool a runner ma podle me hodne navrch, ale i tak je to fest zabavne. S pribyvajicimi datapacky to bude lepsi a lepsi.

24.10.2012 19:26:12

mňamka
Musím říct, že se mi tato karetka hodně pozdává. Velmi originální asymetrická hra. Doporučuju všem fanouškům sběratelských karetních her a LCG.

13.1.2013 21:36:09

rozporuplné názory
uvažuju o koupi, ale v hodnocení je spousta 1/10 a to mě trošku děsí....jak je to doopravdy? Vyplatí se pořídit?

11.11.2014 14:02:01

dve možnosti
sú v podstate dve možnosti (podla mna)
bud ťa to chyti a dokupiš všetky rozširenia, najdeš hernu skupinu ludí a budeš sa hre venovať, vtedy jej bez vahania dáš 10/10 (môj pripad)

alebo ťa neoslovi jak tema tak mechanizmy, a tym padom jej môžeš dať body ako unaš za vhodné...

silno odporučam si najsť niekoho kto to hrava a zahrať par ukážkových hier....
predpokladám že si z čiech tak musíš sa dohodnúť už s niekym odtial :)

11.11.2014 15:02:43

CedSW
Četl jsem si ty jedničkové hodnocení a jsou docela mimo mísu. V klidu je můžeš ignorovat jakožto extrémy (stejně tak jako třeba desítky).

Ty jedničkové hodnocení jsou od lidí, kteří evidentně nemají moc zkušeností s karetníma CCG/LCG/TCG hrama nebo si zahráli ANR jen párkrát s core setem. Toto může být samozřejmě i tvůj případ.

Mám všechny rozšíření této hry a už ji hraji skoro dva roky pravidelně s kámošem každý čtvrtek. Hra už má dost slušný cardpool a vyvíjí se (nové typy karet, nové mechanismy atd.) a rozhodně už dávno není pravda (a ani to nikdy 100% pravda nebyla), že korporace vyhrává jen s obrovským štěstím a že ve většině případu je v beznadějné situaci. Fakt to není pravda. Vyhrál jsem za korporaci spoustu partií, které vypadaly ze začátku beznadějně a prohrál jsem mnoho partií za runnera v situacích kdy to vypadalo, že je korporace na kolenou.

Co se týče náhody, tak ta tam samozřejmě je, ale lze počítat s nějakými základními pravděpodobnostmi. Ta náhoda v přibírání karet ze zamíchaného balíčku je prostě v každé hře tohoto typu, s tím je třeba počítat.

Pro mě osobně to je pecka, která překonává slavný Magic.

Pokud máš zkušenosti s nějakou sběratelskou karetkou (ale nemusí to být podmínka, třeba tě to chytne i když jsi v životě nic takového nehrál), máš rád cyberpunk, máš minimálně jednoho kamaráda se kterým by jsi to pravidelně hrál a jsi ochoten do toho vrazit pár tisíc (protože vlak je už rozjetý a venku jsou skoro 3 cykly a 2 deluxe rozšíření), tak si myslím, že budeš spokojený.

11.11.2014 20:52:41 | Upraveno autorem (porovnej)

?
Máš rád cyberpunk ala Neuromancer? Líbí se Ti Android universe? Chceš hrát "sběratelskou", turnajovou, deckbuildingovou hru s výbornou herní komunitou, kde vítězství záleží hlavně na skillu hráče? Pak je to hra pro Tebe.

12.11.2014 11:03:42 | Upraveno autorem (porovnej)

přesně takle jsem si to představoval :D
díky za příspěvky.....nejspíš na ní teda dojde =) sice jsem žádnou LCG nehrál, ale právě proto chci s nějakou začít a cyberpunk je mi hodně blízko a celkově téma korporace vs hackeři se mi moc líbí =)

12.11.2014 11:21:35

Beholder
Beholder, prosím Ťa písal si že nie je pravda že korporácia vyhráva len so šťastím, a že to ani nikdy pravda nebola, čiže ak by som kúpil len core ser a urobil deck pre Runnera a Korporáciu, tak už aj len s core setom by nebola pravda že Korporácia má malú šancu vyhrať?

A ak by som išiel cestou, že by som kúpil core set a potom len deluxe rozíšrenia tak by som mohol v pohode kombinovať decky a nevadilo by že chýbajú malé rozšírenia?

Ďakujem.

2.12.2014 14:19:59

Nawg
Jsem o tom přesvědčený. Ale pouhý core set tě velmi rychle omrzí. Minimálně to deluxe si pořiď. Ovšem i v těch menších rozšířeních se najdou perly, které jsou "must have" do spousty balíčků (Jackson Howard, Katie Jones).

Chápu že už toho je venku hodně, ale pořád se ještě dá za pár tisícovek naskočit do rozjetého vlaku. Docela často se tu objevují inzeráty, že lidi prodávají komplety.
Je to hrozně variabilní a autoři jsou zatím plní sil a elánu vymýšlet stále originální koncepty. Takže já si vždycky postavím deck a za pár týdnů mám chuť si postavit zcela jiný. To s core setem neuděláš.

2.12.2014 18:11:57

Nawg
I s jednim Core setem se da postavit balik, jak za corpu tak za runnera, ktery ma relativne pouzitelnou sanci vyhrat. Samozrejme v konkurenci lidi, kteri maji vsechno, je to mnohem mene pravdepodobne, ale da se. Pokud te to bude bavit a budes tomu ochoten venovat vice casu a penez, tak te asi nemine nutnost koupit si vetsinu rozsireni, ale na casual hrani je i ten core set dobrej, hlavne je to klidne pro dva lidi za jednu cenu.

2.12.2014 23:31:12

jake datapacky
Tak jsem nakonec pořídil core set a teda vůbec nelituju....je to fakt pecka, ale věřim, že se core set rychle ohraje, proto by mě zajímalo jaký datapacky/delux se vyplatí koupit nejdřív....

17.2.2015 12:05:20

jake datapacky
este jeden core set, creation&control, order&chaos, what lies ahead, opening moves, ...

17.2.2015 13:26:47 | Upraveno autorem (porovnej)

jake datapacky
rangi: extra core set ma byt co?

17.2.2015 21:10:24

Krasty
mal som na mysli dalsi core set (aby boli SanSan, Aesop, Grimoire, Desperado v balikoch aspon 2x, Scorched Earth, SEA Source, Siphon 3x)

17.2.2015 22:14:12

rangi
joaha, diky za odpoved, me to hned nenapadlo... :o)

17.2.2015 22:31:51

Vybíráme z Bazaru

XCOM: Desková hra - cz verze
XCOM: Desková hra - cz verze
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas