Andor - dobrodružné legendy

xxxxxxxxoo hodnoceno 303x (Seznam vlastníků)

Andor - dobrodružné legendy  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Michael Menzel
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Závisí obtížnost na počtu hráčů?

Mám odehráno cca 5x Legendu č.1, 4x Legendu č.2 a 1x Legendu č.3. Přijde mi (aspoň podle průběhu hraní Legendy č.2), že ve dvou hráčích je to snazší než ve čtyřech - hráči mohou zabít o dvě příšery méně, takže mají o dva dny více času.

Nebo je to spíše ve čtyřech hráčích jednodušší, protože se toho stihne projít/prozkoumat více a jednodušeji (díky společnému boji) se zabíjejí příšery?
3.1.2014 11:35:22

obtiažnosť
mame odohrate všetkych 5 legiend, a musím povedať že len v štyroch sa nam to podarilo...inak sme to nestihali všetko naplniť a porobiť čo treba...takže podla mna to treba hrať v štyroch hrdinoch :)

3.1.2014 13:49:50

naopak
Já mám naopak dojem, že v méně hráčích to je lehčí. Ale nemám až tak nahrané a asi se to bude lišit scénář od scénáře.

A možná to opravdu zvládli dobře vybalancovat.

3.1.2014 17:34:50

PJ

:/
Právě kvůli měnící se obtížnosti v různém počtu hráčů jsem Andor prodal, přičemž ve čtyřech OK, ve dvou nedohratelné... Vizuálně hezká, ale pravidlově naprosto nepřehledná, zabugovaná a nevyvážená hra... hezkých a hotových her mám plno, nepotřebuju mít ve sbírce zmetky a nedochůdčata.

4.1.2014 00:30:57

počet hráčů....
Ve všech počtech hráčů máme odehráno vše, včetně bonusových legend. Porovnávat obtížnost nebo vyváženost nemá smyslu. Je to dobrodružné putování. Dobře pokaždé končí jen pohádky. Je pravda, že hra je občas na psýchu. Ale která ne? Hru bereme jako dobrodružství, které si společně prožíváme. A protože nejsme supermaniženy, tak kostky nepadají vždy tak jak mají, příšery nechodí tak, aby škody nepřibylo. Nemám plazmovku,teleport,cml,balanční karty atd. aby hrdinná grůpa pokaždé viktory slavit mohla. Prostě to za hoďku všechno neodehraju.
Tím chci říci, že ve všech počtech hráčů to je velice hratelné, zábavné, napínavé, frustrující, a ve všech zúčastněných zůstanou v paměti fragmenty dobrodružství trvale zapsány.
A na konec chca nechca musím dolnit, že ta hra je vyvážená. Zážitek ze hry je vyvážen vynaloženou námhou všech hráčů během hry. Pokud suše čtu a ještě sušeji chrastím kostkama, tak ani případné vítězství nemůže naplnit hrdinovu duši.
A čím víc odehraješ, tím víc uvidíš, že je to opravdu vyvážené ve všech počtech. To štěstí, k dobrodružství neodmyslitelně patří.
No a to je tak všechno, co jsem chtěl říci o krevetách.......

5.1.2014 11:29:15

Vybíráme z Bazaru

Parky: Na cestách
Parky: Na cestách
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas