Andor - dobrodružné legendy

xxxxxxxxoo hodnoceno 302x (Seznam vlastníků)

Andor - dobrodružné legendy  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Devir
Fantasy Flight Games
IELLO
Kosmos
Zvezda
Autoři: Michael Menzel
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Varianta 4 + 1

Napadla mě jedna varianta hry pro 4 + 1 hráče. 4 + 1 píšu proto, že ten "+ 1" by hrál za příšery. Idea je taková, že by za ně jednak házel, kdyby hrdinové bojovali proti příšeře a taky by je ovládal namísto toho, že by je posouvali hrdinové během "spánku".
Ovládání příšery by mělo tato pravidla:
- Hráč má k dispozici tolik tahů, kolik je ve hře příšer (pro přehled může použít počítadlo času nebo čísla označující vůli  příšer)
- Za jeden tah může jednu příšeru posunout o jedno pole, wardrak může až o dvě
- Příšery se můžou pohybovat pouze po šipkách
- Příšera nesmí svůj pohyb ukončit na poli s jinou příšerou, nebo na poli se studnou (musí se za další tah posunout dál)
- Příšera může ukončit pohyb na poli s hrdinou
- Za jeden tah může příšera bojovat proti hrdinovi pokud se nachází na jednom poli s ním; pokud je na poli více hrdinů, mohou se do boje zapojit - hrdina, který v noci bojoval nemůže druhý den využít přesčasové hodiny
- Pokud takto příšera zemře, neposouvejte figurku vypravěče
- Hráč ignoruje pořadí ve kterém se příšery mají pohybovat; jedna příšera se může pohnout i vícekrát (v extrémním případě se pohne pouze jedna příšera a ostatní zůstanou stát)
- Příšera nemůže nic sbírat ani aktivovat
- Výjimka jsou sedláci - jakmile bude příšera na poli se sedláky, odstraňte žeton sedláka ze hry
- Hráč takto může hrát pouze s běžnými příšerami (gor, skral, wardrak, trol), nikoliv s hlavními protivníky
- Hráč nemůže libovolně pohybovat s Opilým trolem [rozšíření Noví hrdinové], jeho pohyb je určen kartami

Co si o tom myslíte? Napadá vás nějaká poznámka? Nebo máte zkušenost s něčím podobným?
21.5.2016 01:55:09

...
Myslím si, že není třeba vymýšlet podobné varianty, páč ta hra na to není koncipovaná. Za prvé, jak bys řešil souboj v tahu příšer a za druhé, musel bys překopat počet "životů" hradu a asi i další pravidla. Nehledě na to, že bys vlastně skoro zdvojnásobil herní dobu, bez přidání větší zábavy.
U Andoru ano novým legendám, ne změnám pravidel.

21.5.2016 07:08:41

Joe

vodomil
Súhlas s matewom. Na hru typu dungeon master vs. hráči sú tu iné hry, ktoré sú inak stavané.

21.5.2016 14:55:24

hmm
Mno vzhledem k tomu, že v mé herní skupince se scházíme v počtu 5 -6 hráčů, hraju většinou v roli falešného PJ. Odpadlo mi, dohadování typu "mno to si to zase hodil... raději na ty kostky už nesahej." Nevymýšlím žádné tahy navíc, nepřidávám nic, ale spíš hlídám tahy hráčů, pohybuji jim s časem a samo že hážu za potvory. tím se herní čas trochu zrychlí a hráči si tu hru prohrajou nebo vyhrajou opravdu sami a mě to i celkem baví koukat jak plánujou své taky a já vím co přijde a to co plánují jim je k ničemu.

24.10.2016 18:18:31

Vybíráme z Bazaru

Noc upírů
Noc upírů
Akt. cena: 630 Kč
Končí za: 17 hodin

Offcanvas