Andor - dobrodružné legendy

xxxxxxxxoo hodnoceno 303x (Seznam vlastníků)

Andor - dobrodružné legendy  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Michael Menzel
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Joe
Joe - avatar

Plánuje Albi aj nejaké rozšírenia?

Menšie rozšírenia Noví hrdinové (Neue Helden) a Sternenschild (Hvězdný štít) sú výborné, keďže sú malé, ale napriek tomu do hry prinášajú hafo nových možností. Sternenschild naviac aj novú legendu (vysoko znovuhrateľnú, keďže obsahuje 5x A2, 5x A3 a 4x G karty, z ktorých sa vždy zvolí po jednej na začiatku hry).

No a samozrejme, ak by sa plánovala aj Cesta na sever (Die Reise in den Norden), bolo by to úplne najsamsuper... Ale to je už veľké rozšírenie a v podstate aj samostatná hra (aj keď vyžaduje niektoré komponenty zo základnej hry, takže asi samostatne hrateľná nie je).
18.11.2014 15:22:24

Joe

Od Albi
Dostal som krátku odpoveď od Albi:

"Výhledově plánujeme rozšíření Cesta na sever, ale zatím nejsme schopni říci, kdy se ho dočkáte."

Tak tipujem tak najskôr do leta 2015, realisticky :)

19.11.2014 17:24:45

super
tak to je fajn, dúfam, že budúci rok to teda vyjde :)

19.11.2014 22:48:47

Cesta na sever
Mam od Albi cerstvou zpravu, ze planuji letos v rijnu vydat rozsireni Cesta na sever.

17.7.2015 11:56:16

rozšíření
něco nového ohledně rozšíření

19.2.2016 14:56:38

Joe

jendator
Jediné, čo aktuálne viem, je, že tento rok sa napríklad Sternenschild vydávať neplánuje, info zo začiatku februára:

"Rozšíření Sternenschild v dohledné době dělat nebudeme."

19.2.2016 15:03:33

Joe
nenapsal jsem to ,ale moje srdce touží po Cestě na sever.......teď jsme zas oprášili Andor a chtěl jsem koupit tohle rozšíření a zjistil jsem ,že to Albi pořád nevydalo( i přes sliby)

19.2.2016 15:07:19

Joe

jendator
To si myslím, že je stále aktuálne - samozrejme notorická otázka "kedy", ale verím, že v priebehu roka to bude.

19.2.2016 15:28:39

Cesta na sever
Tak nakoniec rozšírenie Cesta na sever nebude, Albi od toho upustilo :(

15.7.2016 14:34:21

Joe

edward
Ach jo... škoda ho.

15.7.2016 15:04:42

cesta na sever
:'(
tak to abych se pustil do překládání... :)

12.8.2016 08:00:23

ach jo
Vodomil: budu ti 4x ročně obětovat kravku s kozou když to zmákneš :)

12.8.2016 14:51:48

Edison
tak si na každý rok připrav 8 krav a 2 kozy... :D
... protože přeložit to je jenom jedna část... pak ještě někdo musí udělat korekturu a zalomit do grafiky, viď Joe? :)

12.8.2016 16:02:54

Joe

vodomil
To bude stádo :)

12.8.2016 16:16:50

rozšíření
No včera jsem se bavil s lidmi od Albi na deskohraní v Tyršové domě v Praze a prý neuvažují o vydání rozšíření ani v budoucnu. Andor se netěší takové popularitě, jakou si slibovali a prý by to bylo pro ně velmi neekonomické vydávat rozšíření. Je pravda, že dnešní trh je velmi přesycen deskovkami a Andor v základu bez dalších legend je skoro znovunehratelný a to mu trochu láme vaz.

24.10.2016 12:28:59

...
škoda... přitom je tu dost legend ke stažení díky dobrým duším (například Joe, teď Vodomil), ale to spoustě mainstreamovým hráčům, kteří ani o zh ponětí moc nemají snadno uteče, navíc ta hra má podle mě trochu těžší cílovku. HC hráči jí často nechtěli kvůli chybám a špatným pravidlům, častí hráči, kteří neznají zh (a že jich je), zase nevědí o tisknutelných legendách a tím pádem je odradí neznovuhratelnost, no a příležitostní hráči a rodiny, jsou odrazeny delší herní dobou a vcelku počtářskou a eurařskou podstatou...

24.10.2016 17:50:48

další rozšíření
Tak jsem právě zjistil, že Kosmos vydává 3. díl Andoru (2. velké rozšíření).
A k tomu pár menších doplňků - další extra legendy a prázdné karty nových hrdinů.

Dal jsem si za cíl do konce roku dodělat v grafice Cestu na sever. (Myslel jsem, že přeložit to, je těžší než zalomit, ale ono je to naopak... zvlášť když nemám k dispozici pořádné podklady v pdf.)

No a na příští rok mám asi náplň volného času jasnou :D

28.11.2016 16:37:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Update od Albi...
Update od Albi, nie príliš príjemný:

"Dobrý den,

Bohužel nemám dobré zprávy, aktuálně to s rozšířeními Andoru vypadá špatně, jelikož firma Kosmos nám nastavila velmi nerealistické podmínky pro výrobu."

Tak uvidíme, či to v budúcnosti Kosmos nejako prehodnotí, alebo nám ostane len fanúšikovské prekladanie :)

10.5.2017 11:22:47

Vybíráme z Bazaru

Říše příšer cz
Říše příšer cz
Akt. cena: 10 €
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas