Andor - dobrodružné legendy

xxxxxxxxoo hodnoceno 303x (Seznam vlastníků)

Andor - dobrodružné legendy  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Michael Menzel
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Opakovatelnost hraní

První dojmy z této hry byly úžasné. Domnívám se, že tato hra mohla mít velký herní potenciál. Nyní jsem však na váškách, zda hra je znovuhratelná, zda obsahuje dost variabilních prvků, které činí každou další hru jedinečnou. Dám příklad. V první legendě je dáno, na jakých polích se potvory objeví. Nerozhoduje o tom náhoda, např. hod koustkou nebo náhodné karty. Pojďme dál. Stejně tak jsou jasně dané, jaké potvory se na polích objeví a jakým směrem a na jaká pole budou se stále stejně pohybovat. Nemohu se ubránit srovnání s Arkham Horror, kde se náhodně vybrané potvory objevují na náhodou vybraných místech a o tom jakým směrem se budou pohybovat rozhoduje také náhoda. Tím si každá hra uchovává svoji originalitu. U Andoru však začínám mít pocit, zda když si člověk legendu zahraje opakovaně dvakrát či třikrát zda mu zbude nějaká chuť zahrát si ji počtvrté. Co vy na to?
12.2.2013 08:41:42

ad první legenda
První legenda je víceméně výuková. Hrál jsi více legend, jak tu první nebo druhou?

12.2.2013 09:21:52

kren
Tohle by mě také zajímalo,my jsme zatím odehráli první dvě,ale jak je to dál? Jaké jsou zkušenosti se znovuhratelností?

12.2.2013 15:01:31

Znovuhratelnost
První legenda opravdu moc znovuhratelná není. Já ji hrál ve třech a ve dvou a to je tak jediná změna která bude mít na hru vliv (ve dvou se krapet víc zapotíš). Druhá už jistou míru znovuhratelnosti poskytuje, protože tam hledáš v mlhách čarodejnici a ty (mlhy) jsou rozdané pokaždé jinak.Také runové kameny příjdou do hry náhodně. Třetí legenda to už je jiné kafe. Mění se zde: cíl legendy (jsou 4), osudy hrdinů (8 karet osudu ) a objevování nestvůr (tahají se různé karty nestvůr) . Navíc i princ Thorald se objeví náhodně (dle hodu kostkou), stejně tak runové kameny a lečivé byliny. Úspěšně jsem dokončil 3 cíle legendy a pokaždé se to ubíralo uplně jiným směrem, takže zde se dá opravdu vyřádit. Čtvrtá legenda je vynikajicí na první zahraní (systém vyšlehávání plamenů se mi moc líbil) ale znovuhratelnost téměř nula (pokud ji dohrajete), protože je tam všechno pevně dané (jen se změní hodnoty diamantů, podle toho jak je rozdáte). Na pátou legendu se pomalu chystáme s partou a zaslechl jsem že ta má být ze všech nejznovuhratelnější tak uvidíme

12.2.2013 16:57:12

to kadin
Pod to se podepisu. Je to presne tak jak pises. A uz se tesim az tu petku pokorime. Snad se nam to nezvrhne jako ctyrka. Tzn. Ze budes sedet pod bukem, vyrezavat si pistalku a nas posilat na smrt ;) v petce tedy smrt v podobe draka

12.2.2013 18:12:49 | Upraveno autorem (porovnej)

ad druhá legenda
Mám za sebou první a druhou legendu. Při druhé je to samé, nepřijde mi tam žádná variabilita. Potvory jsou na těch samých místech, pohybují se na ty stejná pole. Takže vůči nim mě nic nebude nutit zaujmout jinou strategii než posledně. Hledání v mlhách a runy mi moc variabilní nepřijdou. To je minimum, jinak by fakt byla každá hra úplně to samé. Uvidím co přinese třetí legenda, ale už teď mi je jasné, že systém objevování potvor a jejich pohyb bude ve všech legendách stejný.

18.2.2013 09:41:36

to hraníček
to co ti už ted je tak jasné (systém objevování potvor všude stejný), ti zboří právě třetí legenda, jak jsem psal už níže

18.2.2013 13:23:23

ad třetí legenda
Souhlasím,jasně první a druhá legenda je ještě výuková, ale z třetí přichází ten pravý požitek ze hry, čtyři různé konce a podíl náhody udělá své. Třetí legendu jsem hrál opakovaně 6-7 krát a vůbec se mi neomrzela, právě naopak. Hráč si může dávat různé cíle a zvyšovat obtížnosti, jako "Dokončit legendu do písmena K apod" a už jen dohrát všechny konce s úspěchem pár večerů zabere ;-)
Oproti tomu Čtvrtá legenda využívá zase jinou herní strategii, hrál jsem asi 3 krát....jednou lze vyvolat poplach a probít se k drahokamům, podruhé třeba využít lehkou stealth akci, ze stínu jeskyně lukem odpravovat potvory a pak se proplížit s lupem zpět na začátek. Hráč zažije i vtipné momenty, když vstoupí vypravěč na políčko s písmenem (myslím) F, spadne sutina na začátku jeskyně...a pokud je na tom políčku zrovna potvorák, což se mě stalo dvakrát..je o zábavu postaráno ;-) Někdy je třeba jít tedy tomu štěstíčku naproti :-D
Každopádně opakovatelnost hraní tu funguje parádně a už se těším na pátou i bonusové legendy.

22.2.2013 08:54:00

Vybíráme z Bazaru

Duna: Impérium – Luxusní sada vylepšení
Duna: Impérium – Luxusní sada vylepšení
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas