Andor - dobrodružné legendy

xxxxxxxxoo hodnoceno 303x (Seznam vlastníků)

Andor - dobrodružné legendy  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Michael Menzel
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra ve 2. hráčích - dáváte to na pohodu?

Zkrácenej úvod
- Andor první spatřeni na deskohraní v Praze a ta hra mě ohromila
- pořídil jsem si ho za 500 .- díky Albi narozeninové slevě doporučuji hojně využívat
- rozbalení krabice naprosté okouzleni dokonalá grafika i celkové zpracování
- zpátky na zem mě dostalo čtení ne/pravidel (ale tohle téma už všichni známe). To co jsem nevěděl, jsem našel zde a naštěstí mám vydání s erratou a předělanými kartami černé magie
- po prokousání pravidly(nebylo toho moc k nakousnutí) jsme se do toho s přítulkou pustili
- jinak si myslím, že nejsem úplný začátečník v deskovkách, něco za sebou mám( Terra Mystica, Agricola, Pandemic, Vysoké napětí ), ale tahle hra mi uštědřila pěkný šrám na mé herní cti

Tak a teď ty trvalé následky, které na mě hra ve 2.hráčích zanechala :-)
1. legenda, kouzelník a válečník
Říkám si to bude rychlovka-výukovka tu sfoukneme jak svíčku a rychle na dvojku, ať víme jak to doopravdy chodí :-). Protože jsme ještě hodně tápali v ne/pravidlech(kdo by netápal), tak hra trvala 2,5 hodiny. A popsal bych to asi takhle: před hradem fronta natěšenejch gorů až k rozbitýmu mostu, v tom se objeví dopis, když se ho jeden z nás rozhodne přenést tak druhá skupina čirou náhodou prochází kolem jediného použitelného mostu, takže nejde projít jinak bych o dopis přišel. No a protože kosím červený figurky, který klepají na hradní bránu, tak ten bílej "zmetek" sprintuje k naší poslední kartě legendy a to už jí držíme vzhůru nohama a čteme v červeně orámovaném poli, jak se nám to všechno dobře povedlo :-(
Uznávám, že jsme asi udělali chybu, že jsme měli celou mapu vyzobat a ne hnedka po minimální splnění úkolů spěchat do hradu, ale i tak to byl docela slušnej vejprask.
2. legenda,kouzelník a lučišník
Tahle legenda nás dala už za 1:45min (i s přípravou desky :-( ). Přítulce jsem dal večer na výběr jestli se chce podívat na film The Host nebo třeba se nechat sežezat v 2.legendě Andoru - v tu chvíli jsem ještě nevěděl jak hodně jsem blízko pravdy :-(
Začíná to dobře každý máme dva body síly, tak to nějak ošefujeme. Na mapě přistáli nějací gorové a skralové to jsme ještě dali, ale už zase ty mrtvoly před sebou tlačí tu bílou figurku. Koupím dalekohled, nějaký bod síly, najdu čarodějnici s Kingem seřežeme s skrala, přitulka mezitím ubrání hrad a dotlačí tam jednoho sedláka(druhého nám sebrala karta osudu), otočíme další kartu legendy, objeví se dva wardraci a po prozkoumání jejich vlastností už sedím u internetu a hledám jestli neděláme něco špatně. O boj s wardraky jsme se ani nepokoušeli a rovnou jsme jim ukázali jakým směrem je hrad a to už se snažíme rychle doběhnout pro bylinu(která je na poli 56, vzdálenější pole na mapě snad ani není) už natahujeme luky aby jsme sundali gora z hradeb pevnosti, ale pozor zapadá slunéčko, běloh doběhl na poslední pole a ukazuje nám, že jediný úkol, který jsme splnili je "ubránit hrad", aby nám hra předčasně neskončila. No tak jsme to s přítulkou zabalili a šli spát.
Později jsem si uvědomil, že jsme v tomhle scénáři moc nepoužívali přesčasové hodiny, což byla asi chyba - zkusím příště napravit.

Vlivem těchto dvou her jsem se rozhodl napsat tuto rychlo zprávu o našich výukových výpravách a položit vám několik otázek:

1) muže mít kouzelník luk a můžu u střelby z luku používat jeho vlastnost - otáčení kostky na protilehlou stranu?
2) když někoho zabijete, berete zlaťáky i body vůle nebo si musíte vybrat jenom jedno?
3) A teď to hlavní, když to hrajete ve dvou zvládáte to s klidem nebo je to hard-core, popř jsou někde nějaká upravená pravidla pro hru 2 hráčů? Protože mít za den 14h(2 hráči) nebo 21h (3 hráči) nebo 28h(4 hráči) mi připadá jako podstatný rozdíl.

18.10.2013 11:09:19

Thielson
1) Ano můžeš
2) Musíš si vybrat jen jedno
3) Musím podotknout, že to hraju sólo ale za 2 postavy a rozhodně se to hrát dá. Ale připrav se, že pokaždé to bude vyhrocené do posledních chvilek. Stačí třeba, aby zbylo o hodinu míň času a legenda je v tahu :-) Úspěšně jsem takto dokončil 4 legendy. Pátou jsme pokořili zatím pouze ve čtyrech. Ve dvou jsem na to zatím nesebral odvahu. To bude strašlivý peklo...

18.10.2013 15:10:26

kadin
ad2) Na kartě Konec boje se píše, že odměna se dá rozdělit, 1 bod, 1 zlatý.

1.3.2014 19:34:20

odměna
Ano je to tak. Omlouvám se za dezinformaci. Já v 90% beru prachy, takže jsem na možnost rozdělení úplně zapomněl.

2.3.2014 19:48:20

Strategie
!!!SPOILER!!!

Asi děláte (celkem pochopitelnou) strategickou chybu - nesmíte to přehánět se zabíjením nestvůr.
Na wardraky se ve druhém scénáři ani zle nekoukněte, "prostě" zabijte toho skrala na věži, než se dostanou do hradu.

4.3.2014 17:26:40

Vybíráme z Bazaru

Tenpenny Parks v anglictine
Tenpenny Parks v anglictine
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas