Andor - dobrodružné legendy

xxxxxxxxoo hodnoceno 303x (Seznam vlastníků)

Andor - dobrodružné legendy  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Michael Menzel
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Joe
Joe - avatar

Andor - detailný súhrn dňa

Zdrastvujte,

vyrobil som detailný súhrn dňa pre Legendy Andoru. Na dvoch A4 stranách obsahuje všetky pravidlá, ktoré pri hre potrebujete, aby ste nemuseli listovať príručkami.

Ak nájdete niečo, čo chýba (a bolo by dobré doplniť), alebo nejakú chybičku, ohláste sa!

Súbor čaká na schválenie...
29.9.2015 12:11:34

Kouzelník
Buď zdráv!

Měl bych otázku k Tebou vytvořenému souhrnu dne. V sekci ,,Boj" uvádíš, že Kouzelník může svou schopnost použít pouze ihned po svém hodu, před hody ostatních. Nicméně v těch rozšířených pravidlech se píše, že: ,,Kouzelník může využít svoji zvláštní schopnost a obrátit na protilehlou
stranu místo své kostky kostku jiného hrdiny. Musí to však učinit
ihned po hrdinově hodu. Nemůže tedy počkat, až hodí kostkami všichni
hrdinové.". Tudíž já tomu rozumím tak, že buď schopnost využije na sebe a když ne, tak má pořád možnost jednomu ze zbývajících účastníků boje obrátit kostku (přecijen - je to Kouzelník) - ale těsně po jeho hodu. Odkud jsi tedy čerpal v případě tohoto pravidla?

Přiznám se, že z této hry mám trochu rozporuplné pocity. Velice se mi líbí grafické zpracování, zasazení do světa i herní systém, ale....s přítelkyní jsme tuto hru hráli celý víkend a prakticky jsme úspěšně odehráli jen první legendu. Mně osobně přijde ta hra až zbytečně moc složitá - když uvážím i fakt, že na krabici stojí ,,od 10ti let". Když k tomu přidám i to, že na zdejší diskuzi čtu příspěvky ostatních, jak zvládli ve všech počtech hráčů všechny legendy, jak to zvládají bez větších problémů atd., tak docházím k závěru, že buďto děláme něco špatně, špatně si vykládáme pravidla nebo jsme zkrátka jen nýmandi. Proto mě také zarazilo to pravidlo o Kouzelníkovi, protože to byla jedna z těch mála věcí, která nám ve hře pomáhala.

Předem díky za odpověď a rovněž i za zpracování Souhrnu dne, rozhodně to je užitečná věc.

29.9.2015 23:36:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Zoid
Pravdu máš, mal som tam chybu (opravil som). Aktualizoval som súbor, čaká na schválenie...

Čo sa týka samotnej hry - je to v prvom rade skôr taký interaktívny "puzzle", než priama vyvražďovačka príšer (ála Descent a podobné hry). Preto sa netreba sústrediť na zabíjanie príšer, ale skôr na dokončenie úlohy predtým, než Rozprávač príde na políčko "N" apod. Neviem, či niečo hráte inak, ako treba, ale toto býva najčastejší dôvod, prečo ľudia hru prehrajú (teda okrem prípadov, že to fakt v danej hre nevyjde, ako by malo, a nepodarí sa úlohu splniť).

Aj napríklad Pandemic je dosť zložitý a ja som tak polovicu hier zatiaľ prehral :)

30.9.2015 11:04:23

Joe
Tak dneska jsem se ke hře po několikadenní pauze vrátil a druhou legendu jsem zvládl hned na první pokus a to dokonce tak rychle, že ani wardrakové nestihli přijít do hry. Takže asi i hodně záleží na tom, jak mi osud rozmíchá karty - zrovna dnes mi šlo hodně věcí na ruku.

30.9.2015 23:16:13

2. legenda
Druhú legendu som hral viac krát a ak skoro nájdeme čarodejnicu (veľmi pomôže ďalekohľad) a dovedieme aspoň jedného sedliaka do hradu tak to vyhráme. Dosť pomáha aj sokol.

1.10.2015 08:36:22

Vybíráme z Bazaru

Kapsle na žetony (Válka v Říši Divů)
Kapsle na žetony (Válka v Říši Divů)
Akt. cena: 180 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas