Anachrony - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 15 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Dávid Turczi
Richard Amann
Viktor Peter
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Albi vydá česky

Heavy euro s mechanikou cestování v čase. Tohle si zřejmě nenechám ujít. Doufám, že pújdou přikoupit i ty plastové figurky :)
___
redaktor Deskofobie
22.4.2018 10:06:24

Figurky
Podle informací z včerejšího AGD, kterého jsem se zúčastnil, plastové figurky přikoupit půjdou. Budou se prodávat v originálním samostatném boxu s přiloženými českými pravidly pro moduly, které rozšíření obsahuje. Albi původně vyjednávalo, že by figurky i oba moduly byli rovnou součástí základní krabice, ale vydavatel odmítl, že by to nebylo fér vůči backerům z KS.

22.4.2018 10:14:48

Dorgen
Super díky za info.
___
redaktor Deskofobie

22.4.2018 11:11:48

Super

Tato hra me taky zajima a vitam moznost koupit Exosuit figurky hned od pocatku. Jen tak dal, Albi!

22.4.2018 11:52:58

Figurky a pravidlá
Ja som to oznámenie Albi pochopil tak, že oni objednajú normálny anglický pack figúrok a modulov a pravidlá sa budú dať len stiahnuť. Takže ako to teda bude? Budú pravidlá k modulom vo figúrkovom balení len na webe alebo priamo v anglickej krabici (čo by bolo samozrejme lepšie)?

22.4.2018 12:24:02

ludomyl
Jestli jsem to pochopil správně, tak pravidla budou jak ke stažení, tak přiloženy ke krabici, opravdu nikoliv v krabici.

22.4.2018 13:38:47

Figurky
Figurky nemajú žiadne extra pravidlá. Tie iba nahrádzajú kartónových materiál exosuits zo základu. Btw figúrky mierne zneprehladnuju hraciu plochu.

Edit: až teraz som si všimol, že je reč o pravidlach k rozširujúcim modulom.

Inak ta hra nie je žiadne heavy euro.

22.4.2018 13:42:56 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Dorgen - jáj, priložené ku krabici - ahá, tak to potom bude tiež fajn, veď do krabice si ich vložím sám :)

lolo - tiež som nechápal tie reči o tom, že to treba zahrať niekoľkokrát, aby sa človek do toho dostal. kamarát to mal nahrané 4-5krát, vysvetlil mi pravidlá za 15minút a pekne som ho porazil a hru som si ešte aj užil, že som fakt vedel, že čo a prečo robím :D jediný problém je množstvo ikoniek - tak u tých si viem predstaviť, že chvíľu bude trvať, kým si to hráč ujednotí, ale aj to stačí jedného aby to vedel vysvetliť.

22.4.2018 14:02:49

Není to těžké
Optimální taktiku je potřeba vypilovat a přizpůsobit okolnostem, ale pravidla opravdu nejsou moc těžká. V tomhle směru je mnohonásobně těžší třeba Bios: Genesis.

1.5.2018 23:55:05

Už ji mám!
Teda je to ale truhla! Velikostně stejná jako Robinson, ale předpokládám, že bude o něco plnější (ještě jsem nerozbalil - možná unbox? uvidíme...)

9.10.2018 10:38:39

Anachrony
Tak truhla to je určite poriadna, zvlášť ak si človek doobjedná aj tie figúrky (aj keď videl som samozrejme už aj väčšie).
Keď mi prišiel balík z KS, tak to malo celé cez 5 kg.

Na rozdiel od krabice ale samotná hra až taká ťažká nie je (hoci porovnanie s Bios: Genesis asi nie je úplne ideálne, lebo oproti tomu je ľahších na naučenie asi tak 99,9 % hier na trhu).
Trošku to sťažujú akurát tie ikonky, niektoré totiž nie sú úplne intuitívne, a vyžadujú trochu zvyku. Zase na druhú stranu je výhodou, že tá hra je teraz prakticky jazykovo nezávislá.
Možno aj kvôli tomu si to Albi vybralo od Mindclashu ako prvé. Objektívne s tým totiž moc práce nemohli mať, keďže tých textov tam je ozaj úplné minimum (prakticky len názvy projektov a misií z rozšírenia).
Čakal som totiž, že niekto vydá ako prvé od nich skôr Trickerion, kde sa mi tá tematika (súboje kúzelníkov na štýl filmu Dokonalý trik) páči stále o čosi viac.
Na druhú stranu ale aj náročnosť prípravy českého prekladu by bola násobne vyššia.

9.10.2018 11:41:10

Pravidla pro rozšíření

Tak hru mám i s rozšířením zakoupenou, ale české pravidla pro rozšiřující moduly (rozšíření s figurkami) jsem přiložené neměl.

26.10.2018 09:49:17

...
Protože to je anglická verze (komponenty nejsou jazykově závislé). Lokalizovaná pravidla pro rozšiřující modul jsou ke stažení na webu albi.
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

26.10.2018 09:53:50

Vybíráme z Bazaru

Spící  bohové
Spící bohové
Akt. cena: 1525 Kč
Končí za: 18 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas