Amyitis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Quined White Goblin Games (QWG)
Rio Grande Games
Ystari Games
Autoři: Cyril Demaegd
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Co vy na to?

Tohle mi připadne hodně zajímavé, hrál to někdo?
15.2.2010 12:04:20

PJ

Nelíbí
Hrál jsem to jednou a předpokládám, že už to neudělám. První hra, která má tak děsný herní plán, že mě z něj nejprv bolely oči a pak hlava. Divně naplácané a vzhledem k tématu nelogické mechanismy. Bez šťávy.
Podle mě je to typický příklad eurohry, který ameritrashera utvrzuje v názoru, že stojí na správné straně barikády :o)

15.2.2010 12:11:12

zkušenosti
Mi se líbí.

K vítězství vedou různé cesty, když ztrácíš na jednom, pořád máš ještě šanci. Vadí mi, že je to jenom pro 4 a že místo žetonků s velbloudem tam aspoň mohli mrsknout dřevěného velblouda z Yspahanu. A docela trpí karty při častém otáčení.

PJovi doporučuji dát hře ještě šanci a vyzkoušet ji ještě .

15.2.2010 12:19:24

Sodovko,
je ten plán opravdu takovej bolehlav, jak píše PJ? Vážně o hře přemýšlím po prostudování pravidel, ale hru jsem viděla jen na obrázku :-)

15.2.2010 12:30:21

ta"jemná"
I když běžně mám problémy s ikonami, tak plán u Amyitis chápu:-)

Není to hra pro příležitostné hráče ani pro začátečníky. Na první pohled se to zdá strašně chaotické, ale té náhody tam moc není - chce to průběžně reagovat na tahy hráčů - nestavíš si postupně na svém písečku, všechno má na něco vliv. Nic není skryté - vidíš, co kdo má.

Řekla bych, že je tam více vzájemných vazeb a propojenosti, než je pro eurohry běžné.

15.2.2010 13:41:01

PJ

ta"jemná"
Nejde až tak o (ne)přehlednost. Ten plán má nejednotnou perspektivu. Někomu je to jedno, mě z toho bolí oči. Podívej se sem a uvidíš, jak Ti to bude připadat:

http://www.boardgamegeek.com/image/224204/amyitis

15.2.2010 13:46:30

PJ
trochu jako ty trojrozměrné obrázky, jak do nich musíš chvíli koukat,abys viděl ten třetí rozměr :-)))

15.2.2010 13:57:26

Sodovka
no mě se ten mechanismus líbí dle pravidel hrozně moc :-) Ještě jeden dotaz, je to vhodné pro dva hráče?

15.2.2010 13:58:07

PJ
No tak to je masakr. Ten komentář o Escherových obrazech je dost trefný, celkem dlouho jsempřemýšlel, kde je na té mapě nahoře a kde dole.

15.2.2010 14:06:25

Herní plán
http://www.boardgamegeek.com/image/613841/amyitis?size=large

Takhle už mi to přijde schůdnější :)

15.2.2010 14:10:19

2 hráči
Rozdává se tam míň karet, potřebuješ míň bodů než ve 4 hráčích - hra se jinak moc neliší - +/- stejná pravidla,+/- stejný setup

Asi to dneska vytáhneme pro osvěžení:-)

Ad herní plán - mám barvoslepého manžela, takže pro nás je třeba tragický herní plán od Vysokého napětí, kde kromě dvou regionů vůbec neregistruje hranice...

15.2.2010 14:35:40

váhanie
odhliadnuc od grafiky hernej dosky,ktorá nie je vydarená,hra sa mi veľmi pozdáva.Od kúpy ma odrádza len slabé hodnotenie od dilli.Zaujímalo by ma aj hodnotenie ta jemnej,prípadne niekoho ďalšieho.ďakujem.

29.9.2010 07:56:29

Pěkná hra, která mezi eury je, co do grafiky, někde vprostřed.
Na úvod, jsem eurař. Jen aby tu někdo vyvážil toho PJe. Jedno hraní příšerně zdlouhavé a neférové Hry o trůny mě taky utvrdilo, že stojím na správné straně barikády. ;-)

Souhlasím s názory, že vám vzhled dech nevyrazí, ale pořád to vypadá líp než třeba Terra Mystica nebo Tzolkin. Figurečka velblouda vyhrabaná z dětství tomu trochu pomohla.
Co se mechanismů týče, ano, na rozdíl od takových Myrmes (moje nejoblíbenější euro, btw. Myrmes) nebo Agricoly máte pocit, že to téma je prostě nalepené a klidně mohlo být nějaké jiné, protože tohle prostě není sázení zahrady. Ale hra jako taková je vcelku slušná. A měl jsem pocit, že slibované "různé cesty k vítězství" tentokrát jsou vyvážené.

18.10.2013 14:25:20

Hra co neodpouští chyby

Nedalo mi to a i po dlouhé době co tahle diskuse byla aktivní bych přispěl se svou trouškou do mlýna, hlavně proto že ji v poslední době hraji docela často na BGA.
Hru vlastním už několik let ale v mém okolí se lidé co by ji hráli nenacházejí. Vlastně jsme to před lety vzdali po asi jedné, dvou hrách. Jak jsem uvedl výše, na chuť jsem jí přišel až v poslední době na BGA.
Grafiku tady řešit nebudu, pro mně je spíše podprůměrná, ale to na hru až takový vliv nemá a oči mně z ní nebolí.
Tématika vs hra samotná, řekl bych lehce nadpůměrná. Už jsem viděl i lepší ale většina her v tomhle pokulhává.
Zážitek ze hry, hodně dobrý. Náhoda pouze v té míře že zajišťuje aby byla každá hra jiná. Člověk má všechno před očima a záleží jen na něm jak se rozhodne. A musíte fakt myslet a plánovat. Chyby se v téhle hře neodpouští a jenom chyba soupeře vás může vrátit zpátky do boje o vítězství. To je asi jediná "nevýhoda" téhle hry.
Ano cest jak postupovat je více. Karty akcí přicházejí náhodně a řekl bych že hra je tom zvolit k nim tu správnou strategii, kdy se na co zaměřit.

26.10.2020 10:22:47

Vybíráme z Bazaru

Architects of the west kingdom
Architects of the west kingdom
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas