nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Among the Stars: The Ambassadors

Rozšíření pro hru: Among the Stars
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Artipia Games
Autoři: Panagiotis Zinoviadis
Vangelis Bagiartakis
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Pro prohloubení mezirasové spolupráce se rozhodly rasy vyslat ke svým kolegům velvyslance. Ti mohou rasám pomoci, jejich pozvání však s sebou přináší i cenu k zaplacení.

The Ambassadors je rozšíření ke hře Among the Stars. Ke třem možným akcím tahu v základní hře - stavění místnosti, prodej karty za peníze a stavění reaktoru - umožňuje rozšíření Ambassadors umožňuje další akci, a to přizvat si do stanice velvyslance cizí rasy, který do konce hry dává nějakou schopnost.

Velvyslanci přichází ve dvou balíčcích, balíček I k použití při prvních dvou letech hry, balíček II při druhých.

Přizvat si velvyslance znamená zaplatit jeho cenu, postavit si (nebo vzácně zahodit) jeden z pěti ambasadorských úřadů, které dostanete do začátku hry - jeden kus úřadu v modré, zelené, červené, žluté a fialové, stejně jako druhy místností ve hře - a do konce hry získat schopnost, kterou tento velvyslanec poskytuje. Díky postavení úřadu není zvaní ambasadora „ztracený“ tah, ba naopak, i kdybyste neměli v ruce žádné zelené karty a nutně potřebovali zelenou místnost kvůli kombinacím karet, můžete se spolehnout, že jste do začátku dostali jeden zelený ambasadorský úřad.

Velvyslanci jsou ve stejných rasách jako samotné hráčské rasy a nikomu není povoleno zvát si velvyslance své vlastní rasy, což tak trochu dává smysl. Velvyslanci totiž většinou přináší podobnou - ale slabší nebo jednorázovou - schopnost, jako má hráč za jejich vlastní rasu. Např. u Hythiánů, jejichž rasa poskytuje víc energie z každého reaktoru (3 kostičky na reaktor místo 2), všichni velvyslanci jsou také o získání Energie navíc.

Krom toho v tomto rozšíření najdete i alternativní balíček základních karet a speciálních karet, který se dá použít místo toho ze základní hry nebo kombinovat, a vzhledem k vyššímu počtu karet i pravidla a potřebné komponenty pro pátého a šestého hráče.

Autor: meysha