Aliens: Another Glorious Day in the Corps

xxxxxxxxoo hodnoceno 12x (Seznam vlastníků)

Aliens: Another Glorious Day in the Corps - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: není
Vydavatelé: Gale Force Nine
Autoři: Andrew Haught
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Mohl by se někdo podělit o dojmy, kdo měl možnost vyzkoušet? Ať vím, jestli mám vzít všechno, co k tomu jde sehnat nebo zůstat u Nemesis...
14.1.2021 16:00:35

Brát vše
S Nemesis je asi větší sranda, ale jako fanoušek Vetřelců 2 bych bral vše.
Jinak podrobnosti zde: https://youtu.be/R_aP_dnlP6U

14.1.2021 17:20:54

...
S očakávaním som roky sledoval prípravu tejto hry, ale asi si počkám kým vydajú druhú edíciu s unicast figúrkami bez potreby lepenia. Prodos ma naučil... :)
Tiež by mohli vydať base spolu s tými expanziami v spoločnej krabici. Rozdeliť squad hrdinov z filmu do viacerých balení mi trochu pripadá ako komerčný podraz.
Aliens Bug Hunt od Upper Deck by mohol byť v tomto ohľade dobrým predjedlom.

16.1.2021 13:05:31 | Upraveno autorem (porovnej)

První dojem
Ahoj, zatím jsem se probral kartami a pravidly a musím říct, že herní mechanikou mi to dost připomíná XCOM (jak ten herní, tak částí i ten deskový). Je to dost zaměřené na správnou volbu výbavy, taktický postup, vzájemné krytí postav atd. Výborné je, že mise replikují filmové okamžiky (záchrana Newt, útěk mariňáků z hnízda a last stand v řídícím středisku). Plus se dá hrát i volný režim Bug Hunt.

Ještě jsme to s ženou bohužel nestihli zahrát, protože čekám až mi přijdou kleště na vystřižení miniatur, sada barev a další potřeby. Vyřezal jsem skalpelem z rámečku všechny figurky postav ale u figurek vetřelců mi po prvním rámečku ze 4 došly nervy...

Postavy se skládají každá tak ze třech-čtyřech dílů včetně podstavce, to ještě jde... Jenže ti zatracení vetřelci jsou udělaní tak "geniálně", že se skládají z 2 hlav (jedna s otevřenými kusadly, jedna bez), 2 rukou, 2 půlek těla, ocasu a podstavce. Takže na jednoho vetřelce se musí vyřezat 8 dílů a je jich tam 16, tj. 128 dílů, respektive 112, pokud bych počítal že tedy budu brát jenom hlavu, co na něj nalepím). A samozřejmě aby to nebylo jednoduché, ještě jsou jich tam 4 druhy (A, B, C, D), takže je člověk musí ještě třídit, protože krom rukou a ocasu nejsou vzájemně kompatibilní. Takže bez kleští na vystřihování miniatur ani ránu....

Jak psal kolega RogueKeeper, pokud na to nespěcháš, možná bych počkal, jestli neudělají druhou edici, kde už budou figurky odlité vcelku. Aneb toto jsem si pod "some assembly required" opravdu nepředstavoval... :D Na druhou stranu nevím jaká je šance, že druhá edice takové figurky mít bude, když na stránkách GF9 se dá sice koupit samostatně celá edice postav ale je to stejná skládačka, jako člověk dostane u hry. Holt ukáže čas.

Každopádně po tom, co jsem si udělal přehlednější výtah z pravidel, projel celá pravidla, FAQ a nějaký ten gameplay, tak se mi to hodně líbí. Pro každého fanouška Aliens (což jsem už od dětství) to bude super přírůstek do sbírky. Pokud je člověk navíc trochu masochista a má rád hry typu XCOM, tak v Aliens bude jako doma :D

Už uvažuju nad pořízením kompletní sady, protože co jsem viděl unboxing Get Away from Her You Bitch, tak rozšíření herní mapy a mise s ovládáním APC budou stát za to.

25.1.2021 14:41:12 | Upraveno autorem (porovnej)

TwomblyCZ
Druhá edice s figurkami vcelku je podle mě nereálná. Aby šla figurka odlít v jednom, max. dvou kusech a pak slepit někde v Číně, musí být hodně placatá (ideálně rovně stojící postava s rukama v bok, žádné dynamické pózy. To prostě technicky nejde. Umožňuje to zatím jen 3D tisk, který není tak kvalitní a dlouho trvá. Obávám se, že dokud nepůjdou cestou Games Workshop, kteří dělají secvakávací figurky jen z pár dílů, tak to zůstane takhle.

25.1.2021 14:56:26

Havelock
No, i secvakávací figurky by byly zásadní zlepšení oproti tomuhle peklu o 153 dílech... :)

26.1.2021 10:05:01

2 v 1
To máš dvě věci v jednom...stavebnici a hru... :-)

Ale jinak musím říct, že je vše moc hezky zpracované a přesně dle filmu...

26.1.2021 10:23:00

Havelock

UniCast:

https://gamewire.belloflostsouls.net/prodos-unicast-revolutionizes-miniature-industry/

26.1.2021 12:34:00

Jak je to tady s expanzema, který za to stojí případně koupit?

30.12.2023 19:41:34

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard: Close encounters - sleva, čti detail
ISS Vanguard: Close encounters - sleva, čti detail
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas