Alien Frontiers

xxxxxxxxoo hodnoceno 60x (Seznam vlastníků)

Alien Frontiers - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Clever Mojo Games
Autoři: Tory Niemann
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaká je?

Hrál ji už někdo? Vážně uvažuji o její koupi.
2.4.2011 21:32:16

JoeK
Zrovna to jdem testovat, odpo se ozvu s dojmama;)

3.4.2011 09:14:22

aneken
Díky, těším na Tvé první dojmy ze hraní.

3.4.2011 09:28:37

Dojmy
Tak mame za sebou prvni hru a musim priznat, ze me to velmi mile prekvapilo. Hry se sci-fi tematikou maji u me vetsinou rovnou bod dolu, bo SF me moc nebere. Ale tady je to cele tak pekne vymyslene, ze mi to nevadilo. S kostkama jde porad neco vymyslet, prakticky nikdy se mi nestalo, ze bych nevedel, co s nima. Je tam i interakce s ostatnima hracema pres kradeni zdroju ci karet. Karty jsou docela zajimave a dokozou pomoci ci zaskodit - napriklad plazmovy kanon odbouchne souperi jednu kostku (ale jen jednou, hrac musi kartu diskardovat). Souboj v poctu kolonii v jednotlivych sektorech je zajimavy - prinasi jednak vitezne body za kontrolu, ale take zvlastni schopnosti jednotlivych sektoru, ktere jsou docela fajn.
Secteno a podtrzeno, moc me to bavilo, dalo se to dohrat do hodinky a ackoliv jsou tam kostky, hrac toho muze docela dost vymyslet v kombinaci s kartami a sektory.

3.4.2011 14:54:18

sci-fi Kingsburg?
no vypadá to hezky, ale příliš mi to připomíná Kingsburg, který mě nějak nenadchl. Může to někdo potvrdit nebo jsem vedle jak ta jedle? :)

3.4.2011 18:05:46

aneken
mohl by jsi prosím stručně popsat základní mechanismus s kostkama? Všiml jsem si že každý má po 6ks.

3.4.2011 19:10:21

Frontiers
No, hra je to zajímavá a hezky vymyšlená, ale celkově mi přišla dost jalová, po pěti minutách jsem na ni ani nevzdechl. Ale provedení je pěkné a myslím, že je to dobře udělaná hra, jen ne můj styl.

3.4.2011 20:19:36

JoeK
Na zacatku mas tri - kostky predstavuji lode. Lode umistujes na orbity, tezis jima energii, rudu, obchodujes a budujes kolonie. Musis je chytre umistovat, na nektere akce typu utok ci stavba nove lodi potrebujes kombinace a zdroje. Ale jsou tam karty technologii, ktere ti umozni kostku o jedna povysit, o jedna ponizit, pozit znovu a tak, takze vyvazovacich veci oproti blbym hodum je tam dost...

3.4.2011 20:59:47

sydo
Snesu i kritiku, dokonce víc než chválu. Co si představuješ pod pojmem "dost jalová"?
:-)

3.4.2011 20:59:51

aneken
Dokážeš mi jednou větou říct, kolik je tam náhody? A jak často se kostkama hází?

3.4.2011 21:03:45

hody
házení kostkama je dá se říci hlavním bodem celé hry, ale celý systém je dobře vymyšlen, a v podstatě se ti nemůže stát, že bys kostky, ať už ti to padne jakkoliv neměl jak využít... spíše je to o tom přizpůsobit svoji strategii tomu, co ti zrovna na kostkách padlo, případně maximalizovat svoje šance dokupováním kostek, likvidací kostek protihráčů a vhodnou kombinací akčních karet... mě se to rozhodně líbí a časem si to určitě pořídím, prioritu ale mají jiné hry :)

4.4.2011 20:35:01

JoeK
No zkrátka mi to přišlo takové nijaké, kostky mám rád, ale jako generátory napětí, tady s nimi hodíš a někam je dáš, není to takový ten pocit "pojď, hoď šestku!". Zajímavá hra, ale nemám žádnou chuť ji hrát znovu, neoslovila mě a je spousty jiných věcí, které si zahraju raději.

4.4.2011 20:46:30

JoeK
Relativne maly, protoze si muzes dokoupit spoustu karet, kterym to muzes korigovat, navic hodu je spousta. Hlavni dilemata jsou kam umistit hozene kostky, moznosti je tam hodne a vsechny jsou zajimave. Jak pise Permonick, prakticky se ti nemuze stat, ze bys nemel kam kostky dat, vetsinou mas opacny problem;)

5.4.2011 00:52:59

první hra
v neděli jsem měl možnost s klukama vyzkoušet a fakt se mi to hodně líbilo. Velmi elegantní systém, s kostkama se toho dá fakt hodně vymyslet a akční karty tomu ještě dodají šťávu. a dá se tam prasit spoluhráče :) fakt hezká hra. těším se na další partii, to už budu vědět víc jak na to.

11.4.2011 13:22:27

kandelabr
Me hlavne zaujalo, ze i kdyz ti to objektivne moc nepadalo, tak jsi diky vyuziti regionu planety a kartam nejak moc nezaostaval a bylo to furt relativne vyrovnane. Prislo mi to jeste zajimavejsi, nez prvni hra, bo jsem celou dobu tipoval na viteze Hrabinha a nakonec vyhral Eyron, i diky te akcni karte, ktera zabranovala mu krast;)

11.4.2011 13:35:00

aneken
jo, to mě taky celkem mile překvapilo, že mě to až tak nezpomalilo, jak jsem myslel. pak jsem ale podcenil sílu těch karet (nemluvě o tom, že jsem často zapomínal je využívat).celkově fakt dobré.
jenom nevím, jestli je hrát na šest kolonií dost, připadlo mi, že s víc koloniema by tam byl patrnější ten konflikt na mapě, který mě bavil.

11.4.2011 13:51:31

kandelabr
Tak on neni problem domluvit se na vic koloniich. S tema sesti to mas za hodku, ty dve tri navic uz to moc neprodlouzi. A je pravda, ze na te mapce se to zacalo docela mydlit;) Muzem priste zkusit s vice koloniema;)

11.4.2011 13:56:23

jaka je
tak som sa trosku bal , po Sydovom hodnoteni , ze je to nemastne , neslane . Mozem teraz zodpovedne po cca 20 hrach prehlasit - paradicka , taka junior - duna . Je to velmi vydarena vecicka , jednoducha , rychla . Popri kockach dost moznosti na spekulovanie a taktizovanie . Karta z internetu dava vacsie moznosti kradeze / spoluhraci alebo balik / .Uz som tu pisal , ze komponenty sa mi nepacili , vsetko som si prerobil . Povodne som chcel Ad astru , teraz nebanujem . Aj pri svojej zdanlivej jednoduchosti , neuveritelne premakana vecicka . Treba este maniaka ako som ja , dorobit karty hracov , ine zetony , ine kocky - ale to su len serepeticky , ktore povodnu hru nezhadzuju .

4.10.2011 22:46:00

dedo
No ono se k tomu pak chysta jeste rozsireni;)

5.10.2011 00:03:05

anaken
dnes sme dali tri particky , cim viac hrame , tym viac chvalime cistotu a jednoduchost hry,stojim za tym , ze to ma aj atmosferu , proste dohratelna junior duna .

6.10.2011 20:17:21

anaken
este musim dodat hracsku informaciu ,- po nexuse druha sci fi hra , ktora bavi zenske .

6.10.2011 20:26:24 | Upraveno autorem (porovnej)

dedo
Napiš o tom trochu víc. Třeba herní principy atd.

6.10.2011 22:07:50

dedo
Nehodíš sem fotky tvých předělávaek herního materiálu? :)

6.10.2011 22:34:43

jaká je?
...o víkendu jsme se dali do hraní této hry. Při první partii spoluhráč nějak ignoroval možnosti při získání bonusů skrze ovládnutí teritorií a používání technologií, takže házel kostkama a připojoval lodě k orbitálním stanicí stylem "kam to jde, tam to dám" a na konci partie rozčarování, že to je o ničem. Po důkladné instruktáži spoluhráče (charakteristika a možnosti využívání bonusů teritorií, využívání technologií a generátorů polí) jsme dali další partii a když se spoluhráči podařilo v jednom tahu mi hezky zaprasit (díky technologii mě připravit o jednu loď a díky posílení svých kolonií mě zbavit nadvlády nad jedním teritoriem), tak začal kombit o sto šest a hru jsme si pořádně užili. Mně osobně se hra moc líbí, pravidla jednoduchá, herní doba tak akorát a během tahu se dá opravdu dobře čarovat i s nic moc hodnotama, které padnou na kostkách! (díky technologiím můžu tuhle oslabit loď, jinde posílit, otočit kostku na protilehlou stranu, využít nebo odstranit či zničit soupeřovu koď, nakoupit palivo nebo rudu a obratem to čenžnout v orbit marketu potom nebo rovnou pužít na nákup nové lodě, postavit kolonii, využít generátor pole...) takže ještě jednou: fakt se mi to líbí, baví mě to kombení a dost se těším na expanzi, co nového ještě přinese.

9.1.2012 09:25:15 | Upraveno autorem (porovnej)

dedo
sdílím tvoje nadšení touto hrou. Fakt se mi to hraní včera líbilo a hrozně se těším na další, že si pekelně zakombím :-)

9.1.2012 14:32:53

Kingsburg
Padol tu taký dotaz, nakoľko je to podobné s hrou Kingsburg, ale nik na to nereagoval. Teda skúsim sa opýtať ešte raz. Je to hodne podobné Kingsburgu? Alebo v čom je to iné?

3.1.2013 12:18:18

Vybíráme z Bazaru

Tained Grail Niamh
Tained Grail Niamh
Akt. cena: 325 Kč
Končí za: 7 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas