nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Agricola: Through the Seasons

Rozšíření pro hru: Agricola
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Lookout Games
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Agricola: Through the Seasons je volně stáhnutelné rozšíření, které základní sadu Agricoly obohacuje o zajímavý prvek v podobě vlivu ročních období. Ty ovlivňují počty přidávaných surovin, provádění akcí a zavádějí nová neobvyklé pravidla.

  • V zimě jsou půda i rybníky zmrzlé, což se odráží na množství vytěžené hlíny a rákosu. Také není možné lovit ryby a pole se nedají bez pořádné snídaně zorat.
  • Jaro přeje rozmnožování zvířat a zasévaní zemědělských plodin, po zimě je ale k dispozici méně dřeva. Alespoň, že kamene je o něco více.
  • V létě je sice kámen po jaru vytěžen, ale zem už rozmrzla a hlíny je dostatek, v řekách je navíc plno ryb. Nádeníci jsou odměňováni obilím a je možné si odpočinout na dovolené. Dokonce za to lze získat vítězné body.
  • Na podzim si každá rodinka chystá dřevo a rákos, protože je těchto surovin přebytek a lze častěji sklízet úrodu obilí a zeleniny z políček.

Přestože se mohou zdát tyto změny nepatrné, umí osvěžit rozhodování co a kdy udělat a vnáší do zaběhnuté Agricoly opět více vzruchu.

Autor: acedrac

Další názvy této společenské hry

  • Agricola: Im Wandel der Jahreszeiten

Vybíráme z aukcí

První Marťané
První Marťané
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>