nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Agricola: Balíček X

Rozšíření pro hru: Agricola
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Lookout Games
MindOK
Spielbox
Autoři: Dale Yu
David Fair
Fraser McHarg
Hanno Girke
John Kennard
Larry Levy
Melissa Rogerson
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Na farmě bývají klidné noci, ale bylo tomu tak vždy? Po dlouhém dni na polích farmy, poté co jsi snědl plný talíř dobré polévky, zahrál si partičku karet a dal jsi ženě polibek na dobrou noc, šel jsi spát do své oddělené ložnice. Uprostřed noci tě probudila oslepující záře. Se strachem, že nastal konec světa, jsi otevřel okno a byl jsi svědkem, jak něco obrovského v dálce pomalu klesá do kamenolomu. Hned za kuropění po bezesné noci ses vydal do lomu, který byl celý zcela zaplněn podivnou neznámou kulatou blikající VĚCÍ...

Mimozemšťané přicházejí!

X-pack je ne úplně seriózním rozšířením pro hru Agricola. Byl vytvořen skupinou nadšených hráčů a poprvé vyšel v časopise Spielbox 5/2008.

Mimozemšťané přistanou, jakmile do hry přijde první kamenolom – tedy když přijde do hry karta „1 kámen“ ve fázi II (kola 5-7). Kdykoli některý hráč provede tuto akci, vezme si nejen příslušné kameny, ale otočí také vrchní kartu z balíčku mimozemšťanů. 

V mimozemském balíčku se nachází pět různých druhů karet:

 • Mimozemská akční pole
  Tyto karty se pokládají lícem nahoru vedle hracího plánu. Jedná se o normální akční pole, která mohou podle běžných pravidel využívat všichni hráči.

 • Obchodníci z vesmíru
  Všichni chtějí pouze jedno, obchodovat. Nechte tyto karty vedle hracího plánu, dokud jim některý z hráčů nepřinese to, co chtějí, a nevyzvedne si za to odměnu.

 • Mimozemské vybavení
  Mimozemšťané občas předávají úžasné dárky. Pokud otočíte kartu mimozemského vybavení, položte ji ke svým vyloženým malým vybavením.

 • Mimozemské události
  Události jsou novým druhem karet ve hře AGRICOLA. Pokud je otočena událost, okamžitě se vyhodnotí. Události mohou být dobré nebo špatné; hráč si nemůže vybrat, zda tyto karty zahraje. Některé efekty se projeví okamžitě, jiné později, některé na konci hry a některé působí trvale.

 • Mimozemská profese
  V mimozemském balíčku se nachází jedna mimozemská profese. Pokud ji otočíte, přidejte ji ke svým vyloženým kartám profesí.

Autor: jendobrehry.cz

Další názvy této společenské hry

 • Agricola: X-Deck

Vybíráme z aukcí

Zima mrtvých
Zima mrtvých
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 4 dny