Agricola: Balíček Č

xxxxxxxooo hodnoceno 43x (Seznam vlastníků)

Agricola: Balíček Č - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Agricola
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MindOK
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

Dobrý vkus?

Podívejte se na následující dvě karty z Č-packu:

http://www.hrajeme.cz/Hrajeme/Obrazky/0000001504/Huge/1504002.jpg

http://www.hrajeme.cz/Hrajeme/Obrazky/0000001504/Huge/1504003.jpg

Na jednu stranu mě to dost pobavilo (i když názvy karet bych prohodil ;-)), hlavně jsem se pousmál tomu, že první "postava" umí dělat kouzla s jídlem, na druhou stranu si říkám, jestli tohle už trochu není za hranicí dobrého vskusu ve hrách a že bych jako tvůrce asi do deskovky netahal odkazy na současnou politiku....
1.10.2009 13:27:07

ad vkus
Proč? Podívej se na Rakouský balíček. Tam je těch osobností Rakouského politického a veřejného života mnohem víc. Já osobně jsem navrhoval Klause s názvem skeptik a jinou funkcí, ale neprošlo mi to a tak jsem uspěl aspoň s Golemem i když taky s upravenou funkcí.

1.10.2009 13:42:13

PJ
Taky se mi to moc nelíbí - hlavně fakt, že za pár let to novým hráčům vůbec nic neřekne - asi jako nám, když se dnes snažíme hrát Ukaž, co umíš ze sedmdesátých let, kde jsou otázky o SSSR...
Prostě příliš poplatné době.

1.10.2009 13:48:57

PJ
No mě to sice nepobuřuje, ale v deskovkách mi to docela silně vadí.

1.10.2009 14:05:19

to Elissa
Však je to také minirozšíření k aktuálním českým reáliím - není to rozsáhlé rozšíření a není to základní hra. Je to spíš takový bonbónek ke hře, který taky pravděpodobně nebude vydáván v dalších nákladech. A kdo určí tu hranici, které historické reálie ano a které ne. Je tam vozová hradba z dob husitských, ale je tam i pětiletka z doby nedávno minulé a proč by tam nemohli být postavy z doby obnovené demokracie. Mne spíš překvapuje, že tam těch politických karet není víc.

1.10.2009 14:08:04

to Richmond
Mě to tedy v deskovkách vůbec nevadí. Od kterého datumu ti to už vadí respektive do kterého datumu ti to ještě nevadí ? Takový Twilight Struggle je politickými figurami nabit k prasknutí. Jasně Twilight Struggle je o politice, ale mě politická karikatura zasazená do téměř středověké hry vůbec nevadí, spíš naopak, je to příjemné oživení (když toho není moc). Takové rozšíření X-deck je taky sranda rozšíření založené na střetu středověkého statku a návštěvy mimozemšťanů a navíc většina karet je odvozena pro fandy scifi ze známých scifi filmů. A taky by se mohlo říct, že to do Agricoly nepatří.
Je to prostě oživení a legrace a komu se to nelíbí, tak si prostě tyhle pidi rozšíření nepořizuje.

1.10.2009 14:15:11

křen
No, já si myslím, že vozová hradba a pětiletka jsou určitými reprezentanty svých dob a že de facto přežily jako pojmy do současnosti. To jsou symboly této doby a této republiky opravdu např. tyto dvě karty (bez ohledu na jejich herní funkčnost, ta s tím nesouvisí)? A že např. za deset let si národ bude pamatovat Paroubka stejně výrazně, jako si pamatuje pětiletku?

1.10.2009 14:17:38

to Ellisa
Za deset let bude Č-pack spíše sběratelská rarita, jak pevná součást úspěšné hry, a právě proto bude reprezentovat dobu kdy tato rarita vznikla, takže by tam klidně mohla být celá sněmovna. Já bych tam například přidal i postavu buran, kterou by reprezentoval Rath :-). Však jak jsem napsal - komu se tenhle aktuální balíček nelíbí, tak si ho nemusí pořizovat. Když se mi nelíbí něco co aktuálně glosuje dobu, tak si to nekoupím a koupím si naopak nějaké vážné rozšíření.

1.10.2009 14:23:50

kren
Taky si ten paklíček kupovat nehodlám :)

1.10.2009 14:29:17

to Richmond
A to já zas hodlám, obzvlášť když tam mám svou kartu :-).

1.10.2009 14:53:03

to Křen
A neměls ho náhodou dostat za odměnu, když tam máš kartu? :-)))

1.10.2009 15:08:04

to Merlin
Jo samozřejmě :-). Beru ještě další pro kamarádku. Akorát si musím postěžovat, že všichni kolem mne už Č-pack a CIVku mají a já furt nic, protože Pogo mi má ještě posílat nějaký balík her pro nějakou mou další akci a má to tam přibalit a nějako nestíhá :-).

1.10.2009 15:48:55

koupím
Já si ho koupím určitě (mám objednané), protože Agricola je super hra a u takových her prostě musím mít doma veškerá rozšíření, tedy i toto.
Možná dáváte politickému pozadí karet příliš velkou váhu, hry jsou o zábavě a trocha nadsázky v nich nemusí chybět. Fakt je, že si dovedu představit i jiné "figurky" na těchto kartách.

1.10.2009 15:49:25

Kren a ostatní
Já si určitě tohle rozšíření koupím,Agricola je vynikající hra a když zatím ještě žádné jiné rozšíření nemám, tak tohle bude určitě moje první, už jen z toho důvodu, že je to české rozšíření pro světovou hru. Jsem tak trochu patriot a už jen ten fakt, že k takové hře je vydáno takto specifické rozšíření, je pro mě dostatečný důvod ke koupi.

1.10.2009 16:10:42

:(
No, nevím.. koukal jsem na ty karty a nelíbí se mi to.JE mi jedno, zda někdo má rád Paroubka nebo Klause ale tohle do her podle mě nepatří. Nechci koukat po dobu hraní na Paroubka a nebo po rozdání karet poslouchat debatu o politice... No, asi si to ani kupovat nebudu. ( vím, že nemusím.... ) Ale mrzí mě to,myslel jsem že to bude ale trochu v jiném duchu...

2.10.2009 00:22:28

ad politické postavy
Já teda nejsem autorem žádného návrhu s politickou postavou, ale nevadí mi spíše naopak - jsem rád, že tam jsou. A zajímalo by mne kolik lidí co tady kritizují to umístění Klause a Potroubka na kartách se zúčastnilo těch návrhů. Možná kdyby se zúčastnili a navrhly něco jiného co by bylo dostatečně originální a vyhovovalo by jejich vkusu, tak mohl být Č-pack ještě lepší a originálnější. Samozřejmě každý má na kritiku právo, ale zdá se mi, že je to taková naše národní povaha - po boji každý generál a kritizovat jak on by to udělal líp a že to nestojí za nic. Místo toho aby se projevilo aspoň trošku radosti a hrdosti nad tím, že jsme celosvětově druhou zemí, která má svůj balíček k Agricole. Kdo Agricolu nemusí a nemá tudle hru rád, tak mu to může být jedno a nemusí tudíž nic kritizovat a ti co hrají Agricolu rádi, tak by mohli projevit aspoň trošku hrdosti a nehledat mouchy na něčem co stálo velké úsilí mnoha lidí a nadšenců. Jak jsem řekl můžu se vyjádřit, že se mi tam politici nelíbí, ale taky můžu přesto vyjádřit ocenění nadšencům, kteří za vydáním tohodle minirozšíření stáli a ne jen kvůli dvěma kartám to celé negativisticky shodit ze stolu. Trošku mi to připomíná takové ty kritiky, kteří při sledování fotbalu v papučích u piva vědí vždycky naprosto přesně jak by to kopli a že ti co tam běhají zpocení po hřišti jsou úplně nemožní.

2.10.2009 11:17:11

Ocenění
Představ si ,že jsem nenatočil jediný film a přesto jsem si párkrát dovolil zkritizovat nějaký ten filmeček :) Asi bych už příště neměl :) Ano, nepřispěl jsem žádým námětem na rozšíření. A přesto oceňují další kartičky, které (aspon co jsem viděl), jsou vtipné a určitě do "národního" balíčku patří! Super! Jenže stejně tak nemohu smlčet, že umístění konkrétních politiků dnešní doby mi přijde prostě až příliš, jak bych to nazval...Nebudu to nazývat :) Do Agricoly to dle mého nepatří. Ale to je asi jen můj problém. Já rozhodně nepůjdu demonstrovat do ulic :)

2.10.2009 11:29:21

to Richmond
Nemusíš se hned ježit, však pokud sis nevšiml, tak jsem nekritizoval to, že se někdo vyjádřil, že se mu tam politici nelíbí. Pokud sis to dobře přečetl, tak jsem psal, že každý má na kritiku právo. Mne vadilo to tvé a sszgsa negativistické stanovisko, jako by nebylo na tom balíčku nic pozitivního. Kdybys to hned napsal, tak jak v tom tvém posledním příspěvku, tak neřeknu ani půl slova. A srovnání s kritikou filmu trošku pokulhává. Přeci jen na tvorbě filmu se nepodílí divácká komunita, která by si zasloužila trošku ocenění za snahu byť by ten film byl propadák.

2.10.2009 11:40:55

To Richmond;
Naprostý souhlas... a moc pěkně napsáno!

2.10.2009 11:42:36

Kren
No moje první reakce se týkala skutečně jen těch 2 karet, které tu pastoval PJ. To on vyzýval, abychom sdělili své názory na ty 2 "kontroverzní" postavičky.

A vůbec jsem se neježil :) Já docela chápu Tvůj postoj (i dalších spoluautorů), určitě to nebylo jednoduché!

2.10.2009 11:51:02

vysvětlení
Tak hlavně že jsme si to v dobrém vysvětlili :-))) ... a můžem si jít zahrát.

2.10.2009 11:58:21

reálne osobnosti v Agricole
Namám s tým absolútne žiaden problém. Pravda, sám som pri navrhovaní osobností zo slovenského prostredia ani na sekundu nepomyslel na našu súčasnú, uznajte, tiež pestrú politickú scénu. V mojom nárvhu však bol Ľudovít Štúr a M.R.Štefánik. Mali však oveľa, oveľa nudnejšie funkcie, ako zbojník (Ďuro Jánošík), ktorý po úprave bol zaradený... :-)

Existuje k Agricole rozšírenie L-deck, na ktorom, ak si pamätám dobre, sú fotografie ľudí zo súčasného prostredia spoločenských hier. Tiež to beriem ako dobrú recesiu, spestrenie, ale tieto karty sa nehodia okrem témy, tak ani grafikou ku Agricole.

Veľmi sa teším na č-pack, ale nie len preto, že ho dostanem zdarma sťaby jeden zo spoluautorov, ale práve preto, že to dodá skvelej hre ešte viac na príťažlivosti, minimálne v regióne bývaleho Československa.

3.10.2009 03:27:45

Vybíráme z Bazaru

Marvel Champions MS. Marvel
Marvel Champions MS. Marvel
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas