Agricola: All Creatures Big and Small

xxxxxxxxoo hodnoceno 14x (Seznam vlastníků)

Agricola: All Creatures Big and Small - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Filosofia Editions
Homo Ludicus
Lacerta
Lookout Games
Z-Man Games
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hral to už niekto?

Máme veľmi radi Agricolu a uvažujeme aj o kúpe tejto hry, len nevieme, či to nebude nosenie dreva do lesa, keď už vlastníme Agricolu... Hral to už niekto? Nebude to zbytočná kúpa?
7.7.2012 11:59:28

Popravde
nechápem načo robil Uwe novú Agricolu pre dvoch, keď Agricola je v dvojici perfektne hrateľná. Tým pádom je to určite mimo mňa :).

7.7.2012 13:40:34

johan
Stihol som odohrať niekoľko partií a bol to iný pocit ako hrať Agricolu. Táto hra je priamočiarejšia, svižnejšia, rýchla na rozloženie a zloženie. Zároveň sa ale aj tu treba 100% koncentrovať, pretože trestá akúkoľvek nedôslednosť v prepočte alebo v nesprávnom poradí vykonaných ťahov. Preberá princípy z hlavnej hry (premenlivá hodnota akcií, rozmnožovanie zvierat,...), ale prináša aj novoty (expanzia farmy, špeciálne budovy,...).
Ak by neexistovala Agricola, myslím, že by táto hra bola rovnako prelomová ako jej predchodkyňa, pravda iba ako hra pre 2 hráčov.
Ťažko mi je odporučiť, ale pre mňa bola jednoznačne Must have a zatiaľ som maximálne spokojný.

7.7.2012 23:59:09

DC

Karty
Jsou ve hře karty jako v Agricole?? Respektive nakolik je potřeba ovládat angličtinu, abych si hru mohl zahrát??

8.7.2012 06:33:31

DC
V hre nie sú žiadne karty. Texty sú jedine na kartičkách štandard. a špeciálnych budov - a aj to iba ich názvy (sú iba 4+4 v hre) a na hlavnej hracej doske - názvy a podmienky niektorých dostupných akčných políčok - napr. Special Building, once per action, unlimited... Všetko je cez ikony , z jazykom určite problém nebude

8.7.2012 09:10:39

DC

judabegin
Děkuji za odpověď.
Všem - nevíte, jestli se to v ČR dá sehnat?? Případně za jakou cenu??

8.7.2012 11:09:02

cena
mi dost vyrazila dech ... nakonec jsem mašel za 25 €, což je tak na hranici ...

13.7.2012 11:35:16

DC

Překlad
Chystáte se někdo to přeložit??

20.7.2012 18:43:38

hra v ČR k dostání
Zatím jsem hru našel jen v obchodě "Svět her" a cena je 799,-.
http://www.svet-her.cz/spolecenske-hry/agricola-all-creatures-big-small/

No, myslím, že zatím si ji asi nechám ujít.

6.8.2012 10:03:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Překlad
Ok, podívám se na to...

6.8.2012 11:37:30

Cena
Ano, tady je bohužel cena zbytečně vysoká, což zabránilo i českému vydání.

6.8.2012 14:37:25

lokalizace
tak to jsem rád, že vím dopředu, že to nebudu překládat zbytečně :)

6.8.2012 15:27:53

překlad hotov
opět platí, pokud někdo najdete nějaké překlepy, gramatické chyby a hrubky, dejte mi, PLS vědět...

Enjoy!

13.8.2012 20:55:21

Pelly
Presto, ze tato hra asi nebude mim favoritem, diky Pelly za preklad!!

13.8.2012 22:35:03

...
taky jsem trochu vychladl. Když jsem se doslechl o Agri specce pro dva, říkal jsem si jasný must-have, ale po zjištění ceny a prostudovaní pravidel už tak nadšenej nejsem. Nevím, co Uwe myslel cílovou skupinou 13+. Dle mého názoru by bohatě stačilo 8+ a navíc mi přijde, že to klidně mohl vydat jako easter-egg pro současné majitele velké agricoly (resp. Blaťáků), protože je to dle mého jen úprava (okleštění) pravidel. Vydat to jako pohlednicové rozšíření (zúžení), řeknu bravo Uwe, ale takhle?!?

14.8.2012 08:11:11

hra obsahuje:
1 hrací plán - mohl vydat jako ono "pohlednicové" rozšířen
2 plány farem (jedna pro každého hráče) - máte v agri
4 rozšíření farem - více méně máte v agri (startovní farma je jen 2x3 pole)
4 kartičky “Chlév” (Stall) (se "Stájí" (Stables) na druhé straně) - snadno nahraditelné například kartičkami dřevnéná/jílová chýše
4 speciální budovy ("Hrázděný dům" (Half-Timbered House), "Sklad" (Storage Building), "Přístřešek" (Shelter) a "Otevřená stáj" (Open Stables)) - pravda, tohle se nahrazuje hůř
9 různých žetonů zboží (3x "4 ovce"; 1x "4 kameny", "4 rákosí", "4 dřeva", "4 prasata", "4 krávy" a "4 koně") - máte v agri
1 žeton začínajícího hráče - máte v agri

dřevěné komponenty
2 x 3 pomocníci v barvě hráčů (modrá, červená) - máte v agri
26 ohrad (žlutých) - máte v agri
22 ovcí, 16 prasat, 13 krav a 14 koní - máte v agri, popř. Blaťácích
17 dřeva, 15 kamenů a 5 rákosí - máte v agri
10 žlutých koryt - máte v agri (chlév)

Hm... 4 kartonové kartičky za 800? Vychází mi z toho, že pro majitele velké agricoly vyhozené peníze. Pokud to někdo agrikolou nezasažený sežene do 500,- řekl bych dejme tomu.

Můj pohled na věc. SRY Uwe

14.8.2012 08:21:48

To Pelly
a kde je ten preklad?

22.8.2012 11:10:16

johan
čeká na schválení ... jesli chceš, pošlu ti ho mailem expresem :)

22.8.2012 11:29:48

pravidla
A je to tu!

29.8.2012 08:56:50

To Pelly
super! ďakujem za pravidlá, dobrá práca. Myslím, že sú zvládnuté na jedničku, vecné, jasné a navyše v grafike. fakt dík

29.8.2012 14:50:17

Johan
díky za poklonu, snažím se je i přes omezené možnosti (například absenci Adobe Acrobatu) dělat co nejhezčí, jazykově srozumitelné a věcně správné, takže jestli se mi to alespoň trochu daří, jsem rád.

29.8.2012 15:04:45

Díky!
Díky za pravidla, ale ještě víc za tip proč nekupovat.. vzhledem k ceně a tomu, že vlastním Agricolu i Sedláky to rozhodně zkusím "sestrojit" sám..

3.1.2014 14:07:20

Homemade
Tak jsem do toho šel a super, jde to úplně v pohodě, jediná věc jde blbě udělat a to sice aby šlo rozšíření farmy udělat na obě strany musela by se rozříznout jedna deska (nebo mít jednu pod a vysouvat, ale to už mi přijde dost HC), na to kašlem a hrajem to tak, že máme část farmy zakrytou a může se rozšiřovat jen na jednu stranu (stejně většina her končí jedním rozšířením)

jinak - všechny suroviny a zvířata máte ze základu + sedláků (ani sedláci nejsou nutní, koně se dají nahradit třeba jílem)
- Herní plán, úplně v pohodě stačí vytisknout pravidla (případně podsunout, spojit, slepit) a hrát přímo na nich
- jako stodolu/stáj používáme dřevěný/jílový s tím, že ty kartičky máme vytiské na "herním plánu", takže vidíme hodnoty
- speciální budovy - normálně vytisklé ve velikosti chýše s okrajema, které jsme ohli a jako košilku nalepili na lesy/bažiny


Hrajeme ve dvou a moc nás baví, "bolí" stejně jako klasická Agri, jen odsejpá (možná až moc:). Jako samostatnou hru bych to ale nekoupil, to ať se Uwe nezlobí, už tak jsem mu poslal peněz víc než dost:)))

2.2.2014 22:00:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Story cubes
Story cubes
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas